Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 16 czerwca 2026 14:49
Reklama
Reklama

Przerażające nagranie z ekspresówki. Kobieta jechała i spała za kierownicą tesli [WIDEO]

320 tysięcy wyświetleń ma już film, na którym widać śpiącą w samochodzie kobietę. Nie byłoby problemu, gdyby nie to, że siedziała za kierownicą jadącego auta.

Wszystko wydarzyło się 21 czerwca na drodze ekspresowej numer 5 w okolicach Wrocławia. Kobieta prowadząca teslę ucięła sobie drzemkę na drodze S5. 

Autor filmu nie ma wątpliwości

„Nie reagowała na żadne sygnały. Wiele samochodów przede mną i za mną wyprzedzało ja prawym pasem. Auto sobie hamowało, jak ktoś podjechał z przodu i ruszało do 120 km/h, jak tylko robiła się wolna droga” – czytamy w opisie filmu.

Film został nagrany z auta jadącego za białą teslą. Widać, że samochód jedzie lewym pasem, wyprzedza jedną ciężarówkę, potem cysternę. W końcu pojazd, z którego pochodzi nagranie, wyprzedza teslę, a kamera jest skierowana na kierującą kobietę. Nie ma 100-procentowej pewności, że spała, ale autor nagrania jest o tym święcie przekonany.

 

 

 

 

Jak to możliwe? 

Tesla to nowoczesne samochody elektryczne produkowane przez firmę miliardera Elona Muska. Postawił on mocno na auta autonomiczne, których właściwie nie trzeba prowadzić, bo jadą same. Nagrana tesla porusza się prosto ze stałą prędkością około 120 km/h.

– Chciałabym tak ufać komuś jak ona tej tesli – to jeden z komentarzy inetrnautów.

– Historia zatoczyła koło. Kiedyś jak chłop miał dobrego konia, to też sam do domu gospodarza odwiózł – czytamy w kolejnym.

Powinni zabierać prawo jazdy

Ale są też głosy poważniejsze.

– Takie tryby jazdy są w wielu nowszych samochodach, nie tylko w tesli. Tutaj jest jakaś prymitywna wersja, skoro ta tesla nie potrafi zmienić pasa. Ja bardzo często korzystam z takiego trybu u siebie w lexusie – jest bardzo pomocny na autostradach, ale zasnąć nie da rady, bo co jakiś czas – nie wiem, od czego to zależy – ale od co kilku sekund do co kilku minut trzeba chwycić za kierownicę (wystarczy położyć mocniej rękę). Auto jedzie jednak samo, dobrze pilnuje pasa i dystansu, samo zwalnia, jak uzna że zakręt za ostry na obecną prędkość, ale fakt, nie przyuważy przeszkody (np. wystającego nad pas sierżanta).

I kolejny: – Za takie coś powinni zabierać prawo jazdy. Bo to żadne wytłumaczenie, że są jakieś systemy, więc można sobie na takie coś pozwolić. System w każdej chwili może się popsuć.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Temperatura: 18°C Miasto: Szczecin

Ciśnienie: 1013 hPa
Wiatr: 5 km/h

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Kierowca Treść komentarza: Jak można tak traktować ludzi żeby na parking nie Można było wjechać bo Agatowska sobie bramownice wymyśliła - w końcu jakoś sukces :))))) Data dodania komentarza: 1.06.2026, 15:21 Źródło komentarza: Rozmowy na czasie – Jarosław Włodarczyk oraz Karolina Romańska Autor komentarza: Tadeusz Treść komentarza: Postawić bramownice najlepiej przed wjazdem do tunelu i na granicach .... problem z głowy a i przed promami - Tego by Bareja nie wymyślił. Data dodania komentarza: 25.05.2026, 22:31 Źródło komentarza: Rozmowy na czasie – Jarosław Włodarczyk oraz Karolina Romańska T Autor komentarza: wydawca ZTV Treść komentarza: Mistrzostwa były transmitowane na żywo - zapraszam na nasz profil społecznościowy Facebook i YouTube. Data dodania komentarza: 29.04.2026, 22:18 Źródło komentarza: Uroczyste otwarcie Pucharu Polski w Karate Kyokushin – Świnoujście 2025 Autor komentarza: Poszukiwacz Treść komentarza: Jest gdzieś wideo z mistrzostw? Data dodania komentarza: 28.04.2026, 20:12 Źródło komentarza: Uroczyste otwarcie Pucharu Polski w Karate Kyokushin – Świnoujście 2025 Autor komentarza: nauczycielka Treść komentarza: Pamiętam Panią Dorotę jeszcze ze szkoły średniej. To niesamowicie inteligentna osoba, posiadająca bardzo szeroki zakres wiedzy z wielu dziedzin. Najlepsza radna jaka kiedykolwiek zasiadała w RM Świnoujścia. Data dodania komentarza: 16.04.2026, 16:00 Źródło komentarza: Rozmowy na czasie: Dorota Konkolewska i Roman Momot T Autor komentarza: Leo Treść komentarza: Wydaje mi się , że powinna być dwukadencyjność również dla radnych. Panowie widać, że są chyba już zmęczeni a już na pewno nieprzygotowani i ślizgają się po tematach. Takie gadanie dla gadania. Może redakcja wyśle im wcześniej pytania, aby się przygotowali... Data dodania komentarza: 2.04.2026, 19:17 Źródło komentarza: Rozmowy na czasie - Sławomir Nowicki i Leszek Waga
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama