Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 3 sierpnia 2025 20:26
Reklama
Reklama

Prezydent dziękuje załodze Żeglugi Świnoujskiej

Jak wiemy od kilku miesięcy, restrukturyzacja w zakładzie budżetowym miasta Żegluga – Świnoujska praktycznie się już zakończyła.
Kliknij aby odtworzyć

Stuosobowa załoga z chwilą uruchomienia tunelu drogowego pod Świną musiała zostać zredukowana do niezbędnego minimum. Część pracowników Ż-Ś, pozostaje do obsługi codziennej przeprawy promowej „Warszów” i promu typu Karsibór. Ze specjalnymi podziękowaniami dla załogi Żeglugi Świnoujskiej zwraca się Janusz Żmurkiewicz prezydent Świnoujścia.

Od soboty, 1 lipca do czwartku, 31 sierpnia br. rozkład kursowania promów przedstawia się następująco: Miejska przeprawa „Warszów” obsługiwana będzie dwoma promami „Bielik”, kursującymi w godzinach 05:30 (pierwszy) - 22:00 (ostatni). Promy będą odpływać jednocześnie z wyspy Uznam i Wolin co pół godziny – o pełnej godzinie i o w pół. Nocne kursy zabezpieczy jeden prom Bielik. Z centrum (strona zachodnia) odpłynie o godz. 23:00 a następnie co godzinę do 05:00. Ze strony Warszowa odpłynie o godz. 22:30 i co godzinę do 04:30 rano. Na przeprawie Karsibór jeden prom obsługiwał będzie wyłącznie przewozy materiałów niebezpiecznych w godzinach 08:00 - 16:00 codziennie.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie duże

Temperatura: 18°C Miasto: Szczecin

Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 14 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama