Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 15 czerwca 2025 22:44
Reklama

Samorządowy Program Informacyjny – czerwiec 2023

Gościem w programie był Janusz Żmurkiewicz prezydent Świnoujścia.
Kliknij aby odtworzyć

Gospodarz miasta wyraził swój pogląd na wiele aktualnych wydarzeń i kwestii związanych z funkcjonowaniem miasta.  W piątek, 7 lipca br. mija tydzień od otwarcia największej w powojennej historii Świnoujścia inwestycji – tunelu drogowego pod Świną. Zapytaliśmy prezydenta o przebieg i ceremonię otwarcia tunelu, w trakcie której m.in. zwrócił się do wicepremiera J. Kaczyńskiego z prośbą o zniesienie blokady drogi Ku Morzu, zamkniętej przez wojewodę zachodniopomorskiego w dniu 13 kwietnia br.

Na dzień przed otwarciem tunelu, 29 czerwca br. odbyła się 82 sesja Rady Miasta Świnoujścia, na której to 14. radnych w głosowaniu jawnym,  przyznało absolutorium i wotum zaufania prezydentowi. Odmiennego zdania było czterech radnych SLD i radna grupy morskiej.

Kolejna kwestia dotyczyła inwestycji związanej z budownictwem mieszkaniowym w Świnoujściu. Zgodnie z zapowiedzią wykonawcy, za 28 miesięcy oddane do użytku mają być 64 mieszkania na prawobrzeżu przy ulicy Ludzi Morza. Dalej w programie prezydent mówił o realizacji Bonu Wyspiarza Seniora i powstającej kolejnej promenadzie wzdłuż ulicy Uzdrowiskowej. Zapraszamy!

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Observer 07.07.2023 20:52
Radna Marszałek reaguje tylko na swojego pana z rady Nowickiego, sama jeszcze nic nie wymyśliła, drugą milczącą całą kadencję radną jest Kaczmarek z SLD, ta tylko przychodzi na sesje żeby fotografować wyświetlaną tablicę głosowań i za to jako radna zgarnia ponad 2 tysiaki miesięcznie za sesje :(

sołtys kierdziołek 07.07.2023 19:01
radna marszałek z całej wstecz w nowej kadencji zamierza zmienić barwy na czerwone? pewnie pasuje do tego towarzystwa które wszystko neguje - wstyd.

Irena Kowalska 07.07.2023 15:49
Profesjonalizm w działaniu i dbałość o miasto a także mieszkańców i turystow,to cechy Prezydenta Świnoujścia.Nie wyobrażam sobie aby Pana zabrakło w następnej kadencji jako Prezydenta…i nie jest to brak wyobraźni, co nadgorliwi mogą mi zarzucić a wręcz odwrotnie.IJest Pan znakomitym gospodarzem miasta.Powodzenia.

Grażyna 07.07.2023 18:46
Pani Ireno, można by było szukać kolejnego kandydata na fotel prezydenta naszego pięknego i ciągle rozwijającego się miasta, ale ja również twierdzę, że kolejna kadencja Panu Żmurkiewiczowi zapewne by nie zaszkodziła, tym bardziej nie zaszkodziła by zapewne miastu i jego mieszkańcom! Ma Pan jeszcze kilka miesięcy, by zmienić zdanie.

zachmurzenie duże

Temperatura: 21°C Miasto: Szczecin

Ciśnienie: 1016 hPa
Wiatr: 23 km/h

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: RodzicTreść komentarza: Super zawody, organizacja. WinKids gratulacje 👏Data dodania komentarza: 4.06.2025, 10:26Źródło komentarza: Zawody Pływackie z okazji Dnia DzieckaAutor komentarza: GrzegorzTreść komentarza: Jak sie nazywa pani z numerem 27?Data dodania komentarza: 2.06.2025, 09:34Źródło komentarza: Najpiękniejsze Polki 2023 roku wybrane!Autor komentarza: Szalkiewicz.ZiW.Treść komentarza: Popieram wasz program i głosuje na Trzaskowskiego wraz żonaData dodania komentarza: 27.05.2025, 15:43Źródło komentarza: Nowe biuro Platformy Obywatelskiej w StargardzieAutor komentarza: Zbigniew GawleTreść komentarza: Napisałem komentarz wiarygodna i rzetelna ZTVData dodania komentarza: 18.05.2025, 18:35Źródło komentarza: Powracając do tematu WPN…Autor komentarza: Zbigniew GawleTreść komentarza: Długo zastanawiałem się ją i czy wogóle skomentować ten tendencyjny i zmanipulowany wywiad bo; Pan redaktor posiłkując się w wywiadzie zamieszczonymi postami, które są udokumentowane licznymi fotografiami przestępczej działalności kadry parku, wraz z dokładną ich lokalizacją. Jadąc na wywiad z latwoscią, posty te zweryfikować bo opisane i sfotografowane miejsca mijał o kilka kilkadziesiąt metrów. W wywiadzie nie posłużył się nimi, wręcz wsparł Dyrektor WPN w jej łgarstwie i kłamstwach. Rodzi to podejrzenie czy było to bezinteresowne, wszak WPN ma za tego rodzaju przysługi wiele atrakcyjnego do zaoferowania. Skutek negatywny tego jest taki, że zamiast powstrzymać demolowanie lasów parkowych, proceder ten jeszcze się wzmógł wbrew ustawą sejmowym dotyczącym tej sprawy. Proponuję Panu redaktorowi 3 czesć cyklu z WPN i jego Dyrektor, uprzednio zapoznając się z kolejnymi postami pod tym samym adresem. Gdyby był problem z interpretacją zdjeć i zrozumieniem tekstu,oferuję się za przewodnika wraz z ustawodawstwem dotyczącym Ochrony Środowiska i Obszarów Chronionych.Data dodania komentarza: 18.05.2025, 16:53Źródło komentarza: Powracając do tematu WPN…Autor komentarza: AnMarTreść komentarza: Bardzo dziękujemy za dobre słowo.Duet AnMar.To pomaga w działaniu.Data dodania komentarza: 17.05.2025, 13:16Źródło komentarza: Finał Dnia Dobrych Uczynków w Świnoujściu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama