Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 16 czerwca 2025 18:16
Reklama

Jechał pijany. Potrącił młodą kobietę. Śmiertelnie

Pijany usiadł za kółkiem. Uciekając przed policją, potrącił młodą kobietę. Jak się wkrótce okazało – śmiertelnie. Sąd zdecyduje, jaką karę za to poniesie.

Około godz. 7.30 do komendy policji dotarło zgłoszenie, że pijany kierowca prowadzi forda focusa. Policjanci ruszyli na miejsce zdarzenia i tam zauważyli zgłoszony samochód.

Od razu włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, żeby zatrzymać auto do kontroli drogowej. Siedzący za kierownicą 24-latek nie zamierzał jednak podporządkować się poleceniom policjantów do zatrzymania. Zaczął uciekać.  

Miał 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu

– Mężczyzna, który kierował samochodem, nie zważał przy tym na przepisy ruchu drogowego – podkreśla kom. Jagoda Ekiert z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. 

Podczas ucieczko na jednej z ulic kierowca stracił panowanie nad pojazdem i na zakręcie potrącił młodą kobietę. Później uderzył w zaparkowane samochody. 

– Policjanci reanimowali kobietę do przyjazdu pogotowia ratunkowego. Niestety mimo wysiłków 21-latka zmarła – dodaje rzeczniczka KMP. 

Do szpitala trafili też – jak podał portal tulegnica.pl – dwaj pasażerowie, którzy byli w samochodzie. Obaj byli ranni. 

– Badanie alkomatem kierowcy forda pokazało, że miał 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu – relacjonuje Jagoda Ekiert. 

Dodatkowo po sprawdzeniu 24-latka w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że ma dwa aktywne zakazy prowadzenia pojazdów. 

Za spowodowanie po pijanemu wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym grozi do 12 lat więzienia. O karze ostatecznie zdecyduje sąd.

Ponura statystyka

Tylko w pierwszym kwartale tego roku policja zatrzymała aż 20 631 pijanych kierowców. To wzrost o 15 proc. w porównaniu z tym okresem 2022 r. 

Statystycznie codziennie wyjeżdżało na drogi aż 228 nietrzeźwych kierowców. 

W 2022 r. pijani kierowcy spowodowali 2248 wypadków. Zginęło w nich 268 osób, a 2567 zostało rannych.

 

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 21°C Miasto: Szczecin

Ciśnienie: 1022 hPa
Wiatr: 32 km/h

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: RodzicTreść komentarza: Super zawody, organizacja. WinKids gratulacje 👏Data dodania komentarza: 4.06.2025, 10:26Źródło komentarza: Zawody Pływackie z okazji Dnia DzieckaAutor komentarza: GrzegorzTreść komentarza: Jak sie nazywa pani z numerem 27?Data dodania komentarza: 2.06.2025, 09:34Źródło komentarza: Najpiękniejsze Polki 2023 roku wybrane!Autor komentarza: Szalkiewicz.ZiW.Treść komentarza: Popieram wasz program i głosuje na Trzaskowskiego wraz żonaData dodania komentarza: 27.05.2025, 15:43Źródło komentarza: Nowe biuro Platformy Obywatelskiej w StargardzieAutor komentarza: Zbigniew GawleTreść komentarza: Napisałem komentarz wiarygodna i rzetelna ZTVData dodania komentarza: 18.05.2025, 18:35Źródło komentarza: Powracając do tematu WPN…Autor komentarza: Zbigniew GawleTreść komentarza: Długo zastanawiałem się ją i czy wogóle skomentować ten tendencyjny i zmanipulowany wywiad bo; Pan redaktor posiłkując się w wywiadzie zamieszczonymi postami, które są udokumentowane licznymi fotografiami przestępczej działalności kadry parku, wraz z dokładną ich lokalizacją. Jadąc na wywiad z latwoscią, posty te zweryfikować bo opisane i sfotografowane miejsca mijał o kilka kilkadziesiąt metrów. W wywiadzie nie posłużył się nimi, wręcz wsparł Dyrektor WPN w jej łgarstwie i kłamstwach. Rodzi to podejrzenie czy było to bezinteresowne, wszak WPN ma za tego rodzaju przysługi wiele atrakcyjnego do zaoferowania. Skutek negatywny tego jest taki, że zamiast powstrzymać demolowanie lasów parkowych, proceder ten jeszcze się wzmógł wbrew ustawą sejmowym dotyczącym tej sprawy. Proponuję Panu redaktorowi 3 czesć cyklu z WPN i jego Dyrektor, uprzednio zapoznając się z kolejnymi postami pod tym samym adresem. Gdyby był problem z interpretacją zdjeć i zrozumieniem tekstu,oferuję się za przewodnika wraz z ustawodawstwem dotyczącym Ochrony Środowiska i Obszarów Chronionych.Data dodania komentarza: 18.05.2025, 16:53Źródło komentarza: Powracając do tematu WPN…Autor komentarza: AnMarTreść komentarza: Bardzo dziękujemy za dobre słowo.Duet AnMar.To pomaga w działaniu.Data dodania komentarza: 17.05.2025, 13:16Źródło komentarza: Finał Dnia Dobrych Uczynków w Świnoujściu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama