Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 16 czerwca 2025 12:40
Reklama

Szpiegowska zagrywka na drodze. Pod podwoziem fiata skrzynka z kolcami

Za dużo filmów o Jamesie Bondzie i za dużo razy w kinie na „Mission: Impossible”. Tak można pomyśleć o kierowcy, który w samochodzie miał skrzynkę z kolcami na wypadek pościgu.

Kto nie zna z kina takich numerów? Kiedy agent specjalny, szpieg jest ścigany przez złoczyńców naciska na kokpicie odpowiedni przycisk, a spod spodu jego samochodu rozsypują się kolce. Auta przeciwników na nie najeżdżają i z miejsca zostają unieruchomione.

Takie rzeczy tylko w kinie? Nie, okazuje się, że ktoś w Polsce wdrożył taki pomysł w życie.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu działali razem z kolegami z Legnicy. Podczas takiej akcji zatrzymali dostawczego Fiata Ducato. Właśnie tym autem miały być przewożone przemycane przez granicę papierosy. 
Akcja została przeprowadzona na autostradzie A4. Wybrano moment, w którym 43-letni kierowca musiał zwolnić z powodu korka na trasie.

Szybko się okazało, że policyjny trop był słuszny. W ładowni ducato znajdowało się 1,2 miliona sztuk nielegalnych papierosów. Było tam też kilka zestawów różnych tablic rejestracyjnych. Takie wrażenie jest zarezerwowane dla innego szpiegowskiego gadżetu.

Kiedy policjanci zaczęli się przyglądać dostawczakowi odkryli, że pod podwoziem znajdują się trzy skrzynki z kolcami.

- W sytuacji, gdy mężczyzna byłby zmuszony uciekać przed stróżami prawa, naciskając przycisk mógł rozsypać ostre kolce na jezdni, unieruchamiając tym samym pojazdy uczestniczące w pościgu. Na szczęście podczas profesjonalnie i skutecznie przeprowadzonego przez mundurowych zatrzymania, 43-latek nie miał czasu ani okazji skorzystać z przygotowanego urządzenia – podaje policja.

43-letni mężczyzna odpowie teraz przed sądem.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie duże

Temperatura: 19°C Miasto: Szczecin

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 29 km/h

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: RodzicTreść komentarza: Super zawody, organizacja. WinKids gratulacje 👏Data dodania komentarza: 4.06.2025, 10:26Źródło komentarza: Zawody Pływackie z okazji Dnia DzieckaAutor komentarza: GrzegorzTreść komentarza: Jak sie nazywa pani z numerem 27?Data dodania komentarza: 2.06.2025, 09:34Źródło komentarza: Najpiękniejsze Polki 2023 roku wybrane!Autor komentarza: Szalkiewicz.ZiW.Treść komentarza: Popieram wasz program i głosuje na Trzaskowskiego wraz żonaData dodania komentarza: 27.05.2025, 15:43Źródło komentarza: Nowe biuro Platformy Obywatelskiej w StargardzieAutor komentarza: Zbigniew GawleTreść komentarza: Napisałem komentarz wiarygodna i rzetelna ZTVData dodania komentarza: 18.05.2025, 18:35Źródło komentarza: Powracając do tematu WPN…Autor komentarza: Zbigniew GawleTreść komentarza: Długo zastanawiałem się ją i czy wogóle skomentować ten tendencyjny i zmanipulowany wywiad bo; Pan redaktor posiłkując się w wywiadzie zamieszczonymi postami, które są udokumentowane licznymi fotografiami przestępczej działalności kadry parku, wraz z dokładną ich lokalizacją. Jadąc na wywiad z latwoscią, posty te zweryfikować bo opisane i sfotografowane miejsca mijał o kilka kilkadziesiąt metrów. W wywiadzie nie posłużył się nimi, wręcz wsparł Dyrektor WPN w jej łgarstwie i kłamstwach. Rodzi to podejrzenie czy było to bezinteresowne, wszak WPN ma za tego rodzaju przysługi wiele atrakcyjnego do zaoferowania. Skutek negatywny tego jest taki, że zamiast powstrzymać demolowanie lasów parkowych, proceder ten jeszcze się wzmógł wbrew ustawą sejmowym dotyczącym tej sprawy. Proponuję Panu redaktorowi 3 czesć cyklu z WPN i jego Dyrektor, uprzednio zapoznając się z kolejnymi postami pod tym samym adresem. Gdyby był problem z interpretacją zdjeć i zrozumieniem tekstu,oferuję się za przewodnika wraz z ustawodawstwem dotyczącym Ochrony Środowiska i Obszarów Chronionych.Data dodania komentarza: 18.05.2025, 16:53Źródło komentarza: Powracając do tematu WPN…Autor komentarza: AnMarTreść komentarza: Bardzo dziękujemy za dobre słowo.Duet AnMar.To pomaga w działaniu.Data dodania komentarza: 17.05.2025, 13:16Źródło komentarza: Finał Dnia Dobrych Uczynków w Świnoujściu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama