Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 19 czerwca 2025 02:08
Reklama

Zatrzymywali pociągi. Są już w rękach policji. Czy ktoś im to zlecił?

Sygnały radio-stop w weekend znowu paraliżowały pociągi. Policja zatrzymała 2 sprawców. Teraz sprawdza, czy była to „tylko” głupota, czy zlecenie obcych służb.

Zaczęło się już w piątek wieczorem w województwie zachodniopomorskim. Nieuprawnione sygnały radio-stop zatrzymały kolej. Doszło do opóźnienia blisko 20 pociągów, a ruch towarowy został całkowicie wstrzymany.

Do powtórki doszło w sobotę. W ten sam sposób zostały zatrzymane 3 pociągi osobowe w pobliżu Gdyni i pociąg towarowy w województwie zachodniopomorskim.

W niedzielę rano z powodu nieuprawnionego nadania sygnału stanęły pociągi w pobliżu stacji Łapy (województwo podlaskie). W południe dwukrotnie stanął ruch kolejowy na trasie Sokółka – Szepietowo. 

Sygnał radio-stop nadany przez nieuprawnioną osobę był odbierany przez posterunki ruchu i maszynistów pociągów. Na szczęście z tego powodu nie doszło do żadnych wypadków na torach. 

Dlaczego to robili? Policja szuka odpowiedzi

W końcu policja namierzyła i zatrzymała sprawców tego kosztownego zamieszania. Okazali się nimi dwaj mężczyźni: 24-latek ze Skierniewic i 29-latek z Białegostoku.

Do zatrzymań  jak poinformowała podlaska policja  doszło w jednym z białostockich mieszkań. Policja znalazła też sprzęt krótkofalarski. 

Teraz policja sprawdza – podało Radio Zet – dlaczego mężczyźni nadawali sygnał. Czy były to „tylko” głupie żarty, czy jednak stały za tym obce służby. Odpowiedzi na te pytania szukają „wszystkie służby, które brały udział w czynnościach prowadzonych od momentu pojawienia się tych sygnałów prowadzą swoje intensywne czynności” – poinformowała policja.

 

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 16°C Miasto: Szczecin

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 12 km/h

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: RodzicTreść komentarza: Super zawody, organizacja. WinKids gratulacje 👏Data dodania komentarza: 4.06.2025, 10:26Źródło komentarza: Zawody Pływackie z okazji Dnia DzieckaAutor komentarza: GrzegorzTreść komentarza: Jak sie nazywa pani z numerem 27?Data dodania komentarza: 2.06.2025, 09:34Źródło komentarza: Najpiękniejsze Polki 2023 roku wybrane!Autor komentarza: Szalkiewicz.ZiW.Treść komentarza: Popieram wasz program i głosuje na Trzaskowskiego wraz żonaData dodania komentarza: 27.05.2025, 15:43Źródło komentarza: Nowe biuro Platformy Obywatelskiej w StargardzieAutor komentarza: Zbigniew GawleTreść komentarza: Napisałem komentarz wiarygodna i rzetelna ZTVData dodania komentarza: 18.05.2025, 18:35Źródło komentarza: Powracając do tematu WPN…Autor komentarza: Zbigniew GawleTreść komentarza: Długo zastanawiałem się ją i czy wogóle skomentować ten tendencyjny i zmanipulowany wywiad bo; Pan redaktor posiłkując się w wywiadzie zamieszczonymi postami, które są udokumentowane licznymi fotografiami przestępczej działalności kadry parku, wraz z dokładną ich lokalizacją. Jadąc na wywiad z latwoscią, posty te zweryfikować bo opisane i sfotografowane miejsca mijał o kilka kilkadziesiąt metrów. W wywiadzie nie posłużył się nimi, wręcz wsparł Dyrektor WPN w jej łgarstwie i kłamstwach. Rodzi to podejrzenie czy było to bezinteresowne, wszak WPN ma za tego rodzaju przysługi wiele atrakcyjnego do zaoferowania. Skutek negatywny tego jest taki, że zamiast powstrzymać demolowanie lasów parkowych, proceder ten jeszcze się wzmógł wbrew ustawą sejmowym dotyczącym tej sprawy. Proponuję Panu redaktorowi 3 czesć cyklu z WPN i jego Dyrektor, uprzednio zapoznając się z kolejnymi postami pod tym samym adresem. Gdyby był problem z interpretacją zdjeć i zrozumieniem tekstu,oferuję się za przewodnika wraz z ustawodawstwem dotyczącym Ochrony Środowiska i Obszarów Chronionych.Data dodania komentarza: 18.05.2025, 16:53Źródło komentarza: Powracając do tematu WPN…Autor komentarza: AnMarTreść komentarza: Bardzo dziękujemy za dobre słowo.Duet AnMar.To pomaga w działaniu.Data dodania komentarza: 17.05.2025, 13:16Źródło komentarza: Finał Dnia Dobrych Uczynków w Świnoujściu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama