Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 30 kwietnia 2025 13:33
Reklama

Homoseksualizm to nie „zboczenie”. Dziś ponownie rusza proces Kai Godek

Dziś wraca do sądu sprawa Kai Godek. Została pozwana za rozpowszechnianie nieprawdy na temat osób homoseksualnych. Prosi o modlitwę i… pieniądze na opłaty sądowe.

Swoim początkiem – jak przypomniał portal Vibez.pl – sprawa sięga 2018 r. Godek została wtedy pozwana przez grupę 16 osób ze społeczności LGBTQ+ za 3 rzeczy: nazwanie osób nieheteronormatywnych „zboczeńcami” oraz stwierdzenia, że „homoseksualizm bardzo często idzie w parze z pedofilią” i że „geje chcą adoptować dzieci, bo chcą je molestować i gwałcić”.

Liczy na „wielką narodową debatę”

Sąd pierwszej instancji oddalił jednak pozew. Uznał, że wypowiedzi Godek na temat osób nieheteronormatywnych nie naruszają dóbr osobistych powodów. 

Tę decyzję zmienił sąd apelacyjny. Orzekł, że sprawa była prowadzona nieprawidłowo. I cofnął ją do pierwszej instancji.

Ponowny proces rusza dziś (7 listopada) w Sądzie Okręgowym w Warszawie. 

W swoim poście w serwisie X Kaja Godek tak to podsumowała:

W trakcie zbliżających się rozpraw będzie dobra okazja, aby pokazać patologie wynikające z realizacji postulatów homoruchu. Nam wszystkim należy się WIELKA NARODOWA DEBATA O ZWIĄZKU LGBT Z WYKORZYSTYWANIEM SEKSUALNYM DZIECI.

Niezależnie od tego, jak proces się zakończy – dyskusja, która odbędzie się w jego trakcie, ma krytyczne znaczenie dla każdego z nas. Przede wszystkim dla polskich dzieci, które od lat są na celowniku”. 

W poście Godek poprosiła swoich zwolenników o pieniądze na pokrycie kosztów sądowych i o modlitwę. 

Kim jest Kaja Godek

Kaja Godek (1982) to – jak czytamy w Wikipedii ­– polska aktywistka antyaborcyjna, konserwatystka. Była pełnomocniczką Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Stop aborcji” w 2013 i 2015 oraz inicjatorką projektu „Zatrzymaj aborcję”, pod którym zebrano 830 tysięcy podpisów. 

W trakcie jej pierwszego wystąpienia w Sejmie w 2013 r. salę plenarną opuściło kilkudziesięciu posłów Ruchu Palikota w geście protestu przeciw nazywaniu aborcji „Zabijaniem dzieci”.

W maju 2018 na antenie Polasat News określiła homoseksualizm jako „zboczenie”. 16 aktywistów ruchów LGBT pozwało ją o zniesławienie. 

Jest związana z Fundacją Życie i Rodzina.

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie duże

Temperatura: 19°C Miasto: Szczecin

Ciśnienie: 1023 hPa
Wiatr: 26 km/h

Ostatnie komentarze
T Autor komentarza: Tomasz SawickiTreść komentarza: Panie "Znawco tematu", program realizowany jest w księgarni Pana Cezarego. To nie jest bluebox, a właściwie w obecnych realiach stosowany greenbox. Efekt bokeh, który polega na estetycznym rozmyciu tła w celu podkreślenia obiektu i dodania zdjęciu głębi uzyskujemy dzięki zastosowaniu obiektywu filmowego 45 mm. Zapewniam, że program realizowany jest w księgarni Neptun Pana Cezarego Koncewicza - pomijając mały szczegół, czy ma to jakiekolwiek znaczenie dla przekazu??? Pozdrawiam Tomasz Sawicki ZTVData dodania komentarza: 25.04.2025, 23:26Źródło komentarza: „Z górnej półki” – geopolityka i kryminał w jednym odcinku T Autor komentarza: Znawca tematuTreść komentarza: Przecież to na blueboxie robicie a nie w księgarni. he, heData dodania komentarza: 25.04.2025, 22:32Źródło komentarza: „Z górnej półki” – geopolityka i kryminał w jednym odcinku T Autor komentarza: JacekTreść komentarza: Brawo, brawo. Konkretna, inteligenta, czarująca Pani dyrektor. Świnoujście wreszcie nie będzie się wstydzić poziomu Ośrodka Barbarki.Data dodania komentarza: 25.04.2025, 22:30Źródło komentarza: Uroczyste otwarcie obiektu "Barbarka Vita" w Świnoujściu T Autor komentarza: ObserwatorTreść komentarza: Roman Kucierki zamienił się na stanowiska pracy z byłym zastępcą prezydenta? Ale numer !!!Data dodania komentarza: 25.04.2025, 22:24Źródło komentarza: Uroczyste otwarcie obiektu "Barbarka Vita" w ŚwinoujściuAutor komentarza: Rekinek 😂😂😂Treść komentarza: 😂😂😂Data dodania komentarza: 9.04.2025, 20:44Źródło komentarza: Kolorowy start parady – przedszkola i szkoły wylosowały swoje motywy!Autor komentarza: Pawel JaskulaTreść komentarza: a co z Panem Leszkiem ?? martwimy sie... gdzie jest Nasz ulubiony redaktor....Data dodania komentarza: 8.04.2025, 21:59Źródło komentarza: Rozmowy na czasie – 7.04.2025
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama