Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 30 kwietnia 2025 14:23
Reklama

„Wymagane pilne działanie”. Nie, to nie skarbówka, to tylko oszustwo

Polacy otrzymują maile, które ma wysyłać skarbówka. Kuszeni są dosyć wysokim zwrotem nadpłaconego podatku. Przed świętami przydadzą się każde pieniądze. I na tym polega ta pułapka.

Fałszywe strony podszywają się pod serwis twój e-urząd skarbowy. Przestępcy piszą o zwrocie nadpłaty podatku i próbują wyłudzić dane logowania do e-bankowości oraz dane kart płatniczych – alarmuje Krajowa Administracja Skarbowa.

I ostrzega, że to próba wykradzenia danych, do czego wykorzystywane są wizerunki KAS i Ministerstwa Finansów.

Moja matka dostała sms-a

Polacy nie tylko trafiają w sieci na takie strony, ale też otrzymują takie maile i sms-y. Wiemy, jak wyglądają.

Skontaktowała się z nami mieszkanka Podlasia. 

– Moja matka dostała sms-a z informacją, że czeka na nią zwrot nadpłaconego podatku. Ucieszyła się, ale nie wiedziała, co z tym zrobić, bo nie potrafi obsługiwać komórki. Na szczęście, bo tylko dlatego skontaktowała się ze mną i poprosiła o pomoc – opowiada kobieta.

I dodaje: – Zobaczyłam, że w sms-ie jest link do strony skarbówki i od razu pomyślałam, że to podejrzane. Bo wiele razy czytałam o tym w internecie. Skontaktowałam się więc z urzędem i potwierdzili mi, że to oszustwo. I wyjaśnili sprawę nadpłaty dla mojej matki.

„Radosna” wiadomość. Tyle że nieprawdziwa

Wiadomość rzeczywiście przypomina urzędową. Opatrzona jest także informację o wymaganym „pilnym działaniu”. To po to, żeby na odbiorcy wywrzeć presję czasu. Zmusić go do działania bez sprawdzenia, czy nie jest to oszustwo.

Czujność mają uśpić także znaki UE, Ministerstwa Finansów czy właśnie logo e-urzędu na dole wiadomości.

Jednak najmocniejszym elementem tego oszustwa jest sama treść.

Dalej jest informacja, że należy kliknąć w pole poniżej i się zalogować.

Specjaliści od oszustw ostrzegają: w żadnym wypadku nie należy tego robić. I dodają, że urzędy skarbowe nie kontaktują się za pośrednictwem sms-ów czy maili, żeby prosić o podanie wrażliwych danych. Skarbówka wysyła oficjalną korespondencję do podatników listem poleconym lub poprzez korespondencję na specjalnym portalu usług publicznych.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie duże

Temperatura: 19°C Miasto: Szczecin

Ciśnienie: 1023 hPa
Wiatr: 21 km/h

Ostatnie komentarze
T Autor komentarza: Tomasz SawickiTreść komentarza: Panie "Znawco tematu", program realizowany jest w księgarni Pana Cezarego. To nie jest bluebox, a właściwie w obecnych realiach stosowany greenbox. Efekt bokeh, który polega na estetycznym rozmyciu tła w celu podkreślenia obiektu i dodania zdjęciu głębi uzyskujemy dzięki zastosowaniu obiektywu filmowego 45 mm. Zapewniam, że program realizowany jest w księgarni Neptun Pana Cezarego Koncewicza - pomijając mały szczegół, czy ma to jakiekolwiek znaczenie dla przekazu??? Pozdrawiam Tomasz Sawicki ZTVData dodania komentarza: 25.04.2025, 23:26Źródło komentarza: „Z górnej półki” – geopolityka i kryminał w jednym odcinku T Autor komentarza: Znawca tematuTreść komentarza: Przecież to na blueboxie robicie a nie w księgarni. he, heData dodania komentarza: 25.04.2025, 22:32Źródło komentarza: „Z górnej półki” – geopolityka i kryminał w jednym odcinku T Autor komentarza: JacekTreść komentarza: Brawo, brawo. Konkretna, inteligenta, czarująca Pani dyrektor. Świnoujście wreszcie nie będzie się wstydzić poziomu Ośrodka Barbarki.Data dodania komentarza: 25.04.2025, 22:30Źródło komentarza: Uroczyste otwarcie obiektu "Barbarka Vita" w Świnoujściu T Autor komentarza: ObserwatorTreść komentarza: Roman Kucierki zamienił się na stanowiska pracy z byłym zastępcą prezydenta? Ale numer !!!Data dodania komentarza: 25.04.2025, 22:24Źródło komentarza: Uroczyste otwarcie obiektu "Barbarka Vita" w ŚwinoujściuAutor komentarza: Rekinek 😂😂😂Treść komentarza: 😂😂😂Data dodania komentarza: 9.04.2025, 20:44Źródło komentarza: Kolorowy start parady – przedszkola i szkoły wylosowały swoje motywy!Autor komentarza: Pawel JaskulaTreść komentarza: a co z Panem Leszkiem ?? martwimy sie... gdzie jest Nasz ulubiony redaktor....Data dodania komentarza: 8.04.2025, 21:59Źródło komentarza: Rozmowy na czasie – 7.04.2025
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama