Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 30 kwietnia 2025 10:42
Reklama

Hołownia podoba się Polakom jako marszałek

Polacy ocenili sposób prowadzenia Sejmu przez Szymona Hołownię. Jak? Najlepszą odpowiedzią jest bijący rekordy popularności sejmowy kanał na YouTube.

Szymon Hołownia, lider Polski 2050 i jeden z liderów Trzeciej Drogi, jest marszałkiem Sejmu od 3 tygodni. Podczas pierwszego posiedzenia zapowiedział między innymi:

– Przyszedłem do polityki spoza polityki. Nie znam jej wszystkich trików, ale znam jej serce, o którym czasem – zbyt często – się zapomina. Polityka to nie przemoc. Ona zaczęła się psuć od Sejmu i od Sejmu musi zacząć się jej naprawa – podkreślił.

I od tego zaczął. Zmianę widać już po tych kilku posiedzeniach nowego Sejmu. 

Polacy ocenili nowego marszałka Sejmu

Jak ten nowy sposób prowadzenia obrad oceniają Polacy? Zapytała ich o to pracownia sondażowa SW Research na zlecenie „Rzeczpospolitej”. I tak:  

57,6 proc. badanych – oceniło go pozytywnie,

20,2 proc. – negatywnie, 

12,7 proc. – nie ma wyrobionej opinii, 

9,5 proc. – nie obserwuje obrad Sejmu.

Z kolei CBOS zapytał Polaków w sondażu, któremu z polityków najbardziej ufają. 

52 proc. ankietowanych wskazało Szymona Hołownię. Mniej osób wyraziło także nieufność w stosunku do nowego marszałka Sejmu. 

Sejmowy kanał YouTube bije rekordy

Hołownia jest również jedną z przyczyn, dla której gwałtownie wzrosło i rośnie zainteresowanie obradami Sejmu. Jak zauważył portal Business Insider, nawet amerykański Kongres nie ma w serwisie YouTube tylu wyświetleń, co „słowne potyczki Szymona Hołowni z politykami PiS”. 

Sejmowy kanał na YouTube subskrybuje już blisko 400 tys. osób. A opublikowane w listopadzie filmy mają już – jak policzył serwis – 7 mln odsłon, z czego 6,5 mln przypada na relacje na żywo.

Marszałek Sejmu na 2 lata

Szymon Hołownia został marszałkiem Sejmu X kadencji 13 listopada. Poparło go 265 posłów.

Był kandydatem Koalicji Obywatelskiej, Trzeciej Drogi (PSL i Polska 2050) i Nowej Lewicy – które podpisały umowę koalicyjną i mają 248 mandatów w Sejmie. 

Hołownia ma sprawować tę funkcję do 13 listopada. W drugiej połowie kadencji zastąpi go na tym stanowisku Włodzimierz Czarzasty z Nowej Lewicy.

News4Media/fot. Fb Szymon Hołownia


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie duże

Temperatura: 16°C Miasto: Szczecin

Ciśnienie: 1023 hPa
Wiatr: 11 km/h

Ostatnie komentarze
T Autor komentarza: Tomasz SawickiTreść komentarza: Panie "Znawco tematu", program realizowany jest w księgarni Pana Cezarego. To nie jest bluebox, a właściwie w obecnych realiach stosowany greenbox. Efekt bokeh, który polega na estetycznym rozmyciu tła w celu podkreślenia obiektu i dodania zdjęciu głębi uzyskujemy dzięki zastosowaniu obiektywu filmowego 45 mm. Zapewniam, że program realizowany jest w księgarni Neptun Pana Cezarego Koncewicza - pomijając mały szczegół, czy ma to jakiekolwiek znaczenie dla przekazu??? Pozdrawiam Tomasz Sawicki ZTVData dodania komentarza: 25.04.2025, 23:26Źródło komentarza: „Z górnej półki” – geopolityka i kryminał w jednym odcinku T Autor komentarza: Znawca tematuTreść komentarza: Przecież to na blueboxie robicie a nie w księgarni. he, heData dodania komentarza: 25.04.2025, 22:32Źródło komentarza: „Z górnej półki” – geopolityka i kryminał w jednym odcinku T Autor komentarza: JacekTreść komentarza: Brawo, brawo. Konkretna, inteligenta, czarująca Pani dyrektor. Świnoujście wreszcie nie będzie się wstydzić poziomu Ośrodka Barbarki.Data dodania komentarza: 25.04.2025, 22:30Źródło komentarza: Uroczyste otwarcie obiektu "Barbarka Vita" w Świnoujściu T Autor komentarza: ObserwatorTreść komentarza: Roman Kucierki zamienił się na stanowiska pracy z byłym zastępcą prezydenta? Ale numer !!!Data dodania komentarza: 25.04.2025, 22:24Źródło komentarza: Uroczyste otwarcie obiektu "Barbarka Vita" w ŚwinoujściuAutor komentarza: Rekinek 😂😂😂Treść komentarza: 😂😂😂Data dodania komentarza: 9.04.2025, 20:44Źródło komentarza: Kolorowy start parady – przedszkola i szkoły wylosowały swoje motywy!Autor komentarza: Pawel JaskulaTreść komentarza: a co z Panem Leszkiem ?? martwimy sie... gdzie jest Nasz ulubiony redaktor....Data dodania komentarza: 8.04.2025, 21:59Źródło komentarza: Rozmowy na czasie – 7.04.2025
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama