Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 3 sierpnia 2025 15:17
Reklama
Reklama

Morsujący Mikołaje spotkali się na świnoujskiej plaży

W sobotę, 2 grudnia br. na plaży w Świnoujściu odbyło się IX spotkanie Morsujących Mikołajów.
Kliknij aby odtworzyć

Blisko 300 uczestników, z tych bliższych i dalszych morsowych klubów przysłało swoich przedstawicieli, którzy postanowili gromadnie przez kilkanaście minut wykąpać się w Bałtyku.

Z kronikarskiego obowiązku dodać należy, że w tym dniu woda w morzu miała zaledwie +3 stopnie, natomiast powietrza – 4 stopnie Celsjusza.

Zanim jednak Mikołajowe Morsy dotarły na miejsce imprezy, wszyscy w barwnym korowodzie przeszli od bramy stadionu miejskiego OSiR, ulicami miasta i promenadą dotarli na plażę. Poczynaniom Morsów bacznie przyglądały się setki mieszkańców, gości i kuracjuszy. Na plaży nastąpiła krótka rozgrzewka a zaraz po niej, w drodze wyborów poznaliśmy Miss i Mistera imprezy.

Kulminacją spotkania była kilkunastominutowa kąpiel w Bałtyku w wykonaniu Morsujących Mikołajów. Do zobaczenia za rok, na jubileuszowym X spotkaniu w Świnoujściu!

W IX edycji Morsujących Mikołajów na listę obecności wpisały się Kluby Morsów z: Leszna, Jelenina, Gąsawy, Świnoujścia, Chojny, Gorzowa Wlkp., Lipian, Polic, Lubania Śląskiego, Szczecina, Kłodawy i Klubu Morsa z Hamburga (Niemcy).


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie duże

Temperatura: 19°C Miasto: Szczecin

Ciśnienie: 1013 hPa
Wiatr: 11 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama