Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 8 czerwca 2026 23:23
Reklama
Reklama

Temat Tygodnia – środa, 6 grudnia br.

Tomasz Olechwir wieloletni organizator turystyki, pilot i przewodnik turystyczny był gościem w programie Temat Tygodnia ZTV.
Kliknij aby odtworzyć

Już dawno zniesione zostały przeszkody natury formalnej i prawnej otwierające zwykłym zjadaczom chleba nie tylko okno, ale nawet drzwi na turystyczny świat.

Czy jest definicja turysty? Kogo uważamy za turystę a kogo za np. podróżnika? Najbardziej rozpowszechnione są podróże w miesiącach letnich, mamy więcej możliwości, czynna jest cała baza turystyczna i mamy zazwyczaj o wiele więcej atrakcji. Zapewne zatarło się także upodobanie, że zimą to tylko w góry i ośnieżone stoki, natomiast lato to tylko morze i jeziora.

Ale są też i tacy którzy i z każdym rokiem ich przybywa, którzy  wolą wypoczywać lub zwiedzać w okresie zimowym. Czy organizatorzy potrafią wyjść naprzeciw takiemu zapotrzebowaniu?Praktyczne rady jak należy przygotować się do wyprawy w nieznane miejsce.  O czym warto pamiętać? I wreszcie dylemat. Wyprawy turystyczne z biurem podróży czy może samodzielne? Na te i wiele jeszcze innych ważnych turystycznych dylematów i pytań odpowiada nasz gość Tomasz Olechwir. Zapraszamy!

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Turysta Tadeusz 06.12.2023 22:38
Słychać, że Pan Tomasz w tematach turystycznych czuje się jak ryba w wodzie 😀

Dorota Szlijan 06.12.2023 18:22
Bardzo fajny wywiad, można się dowiedzieć ciekawych rzeczy niby o prostej sprawie. Gość przekazuje wiedzę w sposób zrozumiały i z humorem.

Temperatura: 18°C Miasto: Szczecin

Ciśnienie: 1013 hPa
Wiatr: 11 km/h

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Kierowca Treść komentarza: Jak można tak traktować ludzi żeby na parking nie Można było wjechać bo Agatowska sobie bramownice wymyśliła - w końcu jakoś sukces :))))) Data dodania komentarza: 1.06.2026, 15:21 Źródło komentarza: Rozmowy na czasie – Jarosław Włodarczyk oraz Karolina Romańska Autor komentarza: Tadeusz Treść komentarza: Postawić bramownice najlepiej przed wjazdem do tunelu i na granicach .... problem z głowy a i przed promami - Tego by Bareja nie wymyślił. Data dodania komentarza: 25.05.2026, 22:31 Źródło komentarza: Rozmowy na czasie – Jarosław Włodarczyk oraz Karolina Romańska T Autor komentarza: wydawca ZTV Treść komentarza: Mistrzostwa były transmitowane na żywo - zapraszam na nasz profil społecznościowy Facebook i YouTube. Data dodania komentarza: 29.04.2026, 22:18 Źródło komentarza: Uroczyste otwarcie Pucharu Polski w Karate Kyokushin – Świnoujście 2025 Autor komentarza: Poszukiwacz Treść komentarza: Jest gdzieś wideo z mistrzostw? Data dodania komentarza: 28.04.2026, 20:12 Źródło komentarza: Uroczyste otwarcie Pucharu Polski w Karate Kyokushin – Świnoujście 2025 Autor komentarza: nauczycielka Treść komentarza: Pamiętam Panią Dorotę jeszcze ze szkoły średniej. To niesamowicie inteligentna osoba, posiadająca bardzo szeroki zakres wiedzy z wielu dziedzin. Najlepsza radna jaka kiedykolwiek zasiadała w RM Świnoujścia. Data dodania komentarza: 16.04.2026, 16:00 Źródło komentarza: Rozmowy na czasie: Dorota Konkolewska i Roman Momot T Autor komentarza: Leo Treść komentarza: Wydaje mi się , że powinna być dwukadencyjność również dla radnych. Panowie widać, że są chyba już zmęczeni a już na pewno nieprzygotowani i ślizgają się po tematach. Takie gadanie dla gadania. Może redakcja wyśle im wcześniej pytania, aby się przygotowali... Data dodania komentarza: 2.04.2026, 19:17 Źródło komentarza: Rozmowy na czasie - Sławomir Nowicki i Leszek Waga
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama