Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 18 marca 2026 11:09
Reklama

Burza w Sejmie. Kaczyński o ministrze: gówniarz

Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik nie przyszli w czwartek rano na posiedzenie Sejmu. Nie oznacza to jednak, że w parlamencie jest spokojnie.

Jeden ze scenariuszy zakładał, że ułaskawieni przez prezydenta politycy PiS, którzy uważają, że nadal są posłami w czwartek stawią się w Sejmie. Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik mieliby chcieć zasiąść na swoich miejscach na sali plenarnej i głosować. Tyle że w ocenie marszałka Sejmu nie są oni posłami. Stracili mandaty w momencie prawomocnego skazania w grudniu ubiegłego roku.

Scenariusz ten przewidywał także, że Kamiński i Wąsik mieliby wkroczyć w „obstawie” posłów PiS. Wówczas musiałaby zareagować Straż Marszałkowska. W grę wchodziły przepychanki i światowy skandal.

Straż marszałkowska wie, że nie powinni znajdować się na sali obrad i zakładam, że się na tej sali nie znajdą. Jako byli posłowie mają prawo wyrobić sobie specjalną legitymację. Gorąco do tego zachęcam — mówił Szymon Hołownia, Marszałek Sejmu, a wicemarszałkini Dorota Niedziela dodała: - Panowie Wąsik i Kamiński mogą pójść do biura przepustek i starać się o przepustkę do Sejmu. Wtedy uznają, że nie są posłami.

Udało się uniknąć awantury, bo Kamiński i Wąsik nie przyszli.

Nie oznacza to jednak, że obrady przebiegają spokojnie. Zaczęło się od wystąpienia Michała Kołodziejczaka, lidera AGROunii, który wprost krytykował rząd PiS za działania w sprawie rolnictwa. Nie musiał długo czekać na odpowiedź, a udzielił jej Jarosław Kaczyński.- Po tych ośmiu latach waszych rządów i dwudziestu nie starczy, żeby ten bałagan naprawić. Pan, młody człowieku, powinien o tym pamiętać - powiedział i nie były to najostrzejsze słowa tego dnia z jego ust.

Premier Donald Tusk powiedział, że prezes PiS zwrócił się do wiceministra per „gówniarz”. - Ten dzień jest dla mnie symboliczny. Tak nieszczęśliwie się składa, że siedzę blisko Jarosława Kaczyńskiego i słyszę co mówi. Gdy przemawiał Michał Kołodziejczak i zwrócił się do niego „panie Kaczyński" odpowiedział mu per „gówniarzu” - powiedział premier.

Politycy PiS zachowują się także jakby chcieli sparaliżować prace Sejmu. Gdy rozpoczęły się prace nad obywatelskim projektem zmian w ustawie socjalnej parlamentarzyści tej partii wstali i zaczęli wychodzić z sali.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

bezchmurnie

Temperatura: 10°C Miasto: Szczecin

Ciśnienie: 1033 hPa
Wiatr: 10 km/h

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: IrenaTreść komentarza: Zawsze jestem pod wrazeniem,wiedzy i ewentualnych koncepcji Pana Prezesa Piwowarczyka,szkoda,ze nie sa realizowane,dlaczego?Data dodania komentarza: 17.03.2026, 13:06Źródło komentarza: Temat Tygodnia -Piotr PiwowarczykAutor komentarza: małaTreść komentarza: mała powierzchnia pod apartamnety? http://scie24.pl/miasto/4007,basen-polnocny-w-nowej-odslonie.htm#prettyPhoto - tu można zobaczyć jaka mała :-) .. dobrze, że drogi nie można zabudować bo by ją też Basia zabudowała.Data dodania komentarza: 7.03.2026, 17:33Źródło komentarza: Temat Tygodnia -Piotr PiwowarczykAutor komentarza: MkTreść komentarza: Grube kłamstwa są powiedziane na początku wywiadu. Piwiwarczyk i redaktor mówią ze teren mial być przeznaczony na deweloperke. To kłamstwo. stniejacym planie na funkcje mieszkaniowe miała być przeznaczona mała część terenu. Poza tym wywiad typu "lanie wody".Data dodania komentarza: 7.03.2026, 07:49Źródło komentarza: Temat Tygodnia -Piotr PiwowarczykAutor komentarza: HkTreść komentarza: Pan całe życie naiwny. W mieście gdzie przez lata rządzili intelektualni starcy o żadnej rewolucji czy nawet ewolucji nie ma mowy. Niech Pan po tych wielu latach w końcu otworzył oczy, bo czas ucieka i szkoda pana życia. Pozdrawiam.Data dodania komentarza: 5.03.2026, 05:37Źródło komentarza: Temat Tygodnia -Piotr PiwowarczykAutor komentarza: JaśTreść komentarza: To kawał? Dajemy 150 000 zł z naszych podatków Policom, a nie potrafimy zorganizować tramwaju do naszej latarni morskiej i fortu? Władza nasza wielka intelektualnie.Data dodania komentarza: 17.02.2026, 21:05Źródło komentarza: Rozmowy na czasie - 16.02.2026Autor komentarza: ZdebTreść komentarza: Cenzura tutaj widać.Data dodania komentarza: 14.02.2026, 22:51Źródło komentarza: Rozmowy na czasie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama