Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 16 czerwca 2025 03:11
Reklama

Matura 2024. Za kilka dni start maratonu

Już we wtorek 7 po majówce młodzi ludzie zaczną zdawać egzamin dojrzałości. Wyniki matury 2024 poznają dopiero w lipcu.

To ostatnie dni na odpoczynek, bo potem będzie już tylko przypominanie sobie lektur czy matematycznych wzorów. We wtorek, 7 maja, rozpocznie się matura 2024. 
Zgodnie z harmonogramem podawanym przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, matura rozpocznie się o godzinie 9 i tradycyjnie będzie to pisemne sprawdzenie umiejętności.

Matura pisemna

Kolejnego dnia, czyli w środę przyjdzie czas na pisemną matematykę. Ten test także rozpocznie się o godzinie 9. Na godzinę 14 zaplanowano egzaminy z języka kaszubskiego, łemkowskiego i łacińskiego wraz z kulturą antyczną.

Czwartek to egzaminy pisemne z angielskiego, a popołudniem z francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego i włoskiego. 
Z kolei na piątek zaplanowano sprawdziany z wiedzy o społeczeństwie (godz. 9) oraz o godz. 14 z niemieckiego na poziomie rozszerzonym.

Następnie maturzystów czekają dwa dni wolnego, bo to weekend, ale od poniedziałku 13 maja zaczynają się kolejne zmagania. Tym razem będzie to m.in. biologia, chemia, geografia, historia, fizyka...

Ostatnim dniem egzaminów pisemnych będzie 25 maja, kiedy to absolwenci zmierzą się z matematyką, geografią czy biologią, ale w obcych językach.

Matura ustna

Każdy wie, że na pisemnych egzaminach się matura nie kończy. Trzeba jeszcze podejść do ustnego testu. W tym przypadku takie sprawdziany rozpoczną się już 11 maja, ale ich dokładny termin ustalany jest „przez przewodniczących zespołów egzaminacyjnych”.

Wyniki zdający poznają 9 lipca. Jeżeli komuś nie uda się zdać, a będzie miał szansę na poprawienie matury, to te terminy także są już znane.

  • Część pisemna – 20 sierpnia 2024 r. (wtorek), godz. 9:00
  • Część ustna (język polski, języki mniejszości narodowych, języki obce nowożytne) – 21 sierpnia 2024 r. (środa).

Te wyniki zostaną podane 10 września.

Dokładne terminy znajdują się na stronie https://cke.gov.pl/images/_KOMUNIKATY/20230817%20E8%20EM%20Komunikat%20o%20harmonogramie%202024%20FIN.pdf.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie duże

Temperatura: 17°C Miasto: Szczecin

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 21 km/h

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: RodzicTreść komentarza: Super zawody, organizacja. WinKids gratulacje 👏Data dodania komentarza: 4.06.2025, 10:26Źródło komentarza: Zawody Pływackie z okazji Dnia DzieckaAutor komentarza: GrzegorzTreść komentarza: Jak sie nazywa pani z numerem 27?Data dodania komentarza: 2.06.2025, 09:34Źródło komentarza: Najpiękniejsze Polki 2023 roku wybrane!Autor komentarza: Szalkiewicz.ZiW.Treść komentarza: Popieram wasz program i głosuje na Trzaskowskiego wraz żonaData dodania komentarza: 27.05.2025, 15:43Źródło komentarza: Nowe biuro Platformy Obywatelskiej w StargardzieAutor komentarza: Zbigniew GawleTreść komentarza: Napisałem komentarz wiarygodna i rzetelna ZTVData dodania komentarza: 18.05.2025, 18:35Źródło komentarza: Powracając do tematu WPN…Autor komentarza: Zbigniew GawleTreść komentarza: Długo zastanawiałem się ją i czy wogóle skomentować ten tendencyjny i zmanipulowany wywiad bo; Pan redaktor posiłkując się w wywiadzie zamieszczonymi postami, które są udokumentowane licznymi fotografiami przestępczej działalności kadry parku, wraz z dokładną ich lokalizacją. Jadąc na wywiad z latwoscią, posty te zweryfikować bo opisane i sfotografowane miejsca mijał o kilka kilkadziesiąt metrów. W wywiadzie nie posłużył się nimi, wręcz wsparł Dyrektor WPN w jej łgarstwie i kłamstwach. Rodzi to podejrzenie czy było to bezinteresowne, wszak WPN ma za tego rodzaju przysługi wiele atrakcyjnego do zaoferowania. Skutek negatywny tego jest taki, że zamiast powstrzymać demolowanie lasów parkowych, proceder ten jeszcze się wzmógł wbrew ustawą sejmowym dotyczącym tej sprawy. Proponuję Panu redaktorowi 3 czesć cyklu z WPN i jego Dyrektor, uprzednio zapoznając się z kolejnymi postami pod tym samym adresem. Gdyby był problem z interpretacją zdjeć i zrozumieniem tekstu,oferuję się za przewodnika wraz z ustawodawstwem dotyczącym Ochrony Środowiska i Obszarów Chronionych.Data dodania komentarza: 18.05.2025, 16:53Źródło komentarza: Powracając do tematu WPN…Autor komentarza: AnMarTreść komentarza: Bardzo dziękujemy za dobre słowo.Duet AnMar.To pomaga w działaniu.Data dodania komentarza: 17.05.2025, 13:16Źródło komentarza: Finał Dnia Dobrych Uczynków w Świnoujściu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama