Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 9 lipca 2026 02:55
Reklama

Alimenty na razie po staremu. Rodzice dostaną wyrównanie?

Od dziś – 1 października – niektórzy rodzice mieli dostawać wyższe alimenty. Ale ich nie dostaną, bo… rząd nie zdążył z przepisami.

Wyższe alimenty z Funduszu Alimentacyjnego były jednym z haseł wyborczych Koalicji Obywatelskiej. Uzasadnienie było proste: wysokie koszty utrzymania dziecka nijak się mają do wypłacanej kwoty alimentów – 500 zł. 

Od 1 października alimenty nie wzrosną

Zgodnie z tą obietnicą rząd przygotował projekt ustawy. Zakłada on, że od 1 października 2024 roku wzrośnie minimalne świadczenie alimentacyjne – z 500 do 1000 zł.

To – przypomnijmy forma pomocy państwa osobom, które mają problem z wyegzekwowaniem pieniędzy od drugiego rodzica. Proponowana podwyżka ma urealnić ten rodzaj alimentów i dostosować je do rosnących kosztów utrzymania.

Już wiadomo, że 1 października rodzice korzystający z funduszu alimentacyjnego nie zobaczą na swoim koncie wyższych alimentów. Dlaczego?

Rodzice mają dostać wyrównanie

Powód tego opóźnienia jest prozaiczny. Prace nad projektem ustawy  jak podał „Fakt” – przeciągnęły się i nie został on jeszcze nawet przyjęty przez Radę Ministrów.

Jak jednak wynika z uzasadnienia projektu, rodzice nie stracą tych pieniędzy. Będą mogli liczyć na wyrównanie za okres od 1 października. 

Otwarte pozostaje pytanie – kiedy. 

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Temperatura: 15°C Miasto: Szczecin

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 16 km/h

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Kierowca Treść komentarza: Jak można tak traktować ludzi żeby na parking nie Można było wjechać bo Agatowska sobie bramownice wymyśliła - w końcu jakoś sukces :))))) Data dodania komentarza: 1.06.2026, 15:21 Źródło komentarza: Rozmowy na czasie – Jarosław Włodarczyk oraz Karolina Romańska Autor komentarza: Tadeusz Treść komentarza: Postawić bramownice najlepiej przed wjazdem do tunelu i na granicach .... problem z głowy a i przed promami - Tego by Bareja nie wymyślił. Data dodania komentarza: 25.05.2026, 22:31 Źródło komentarza: Rozmowy na czasie – Jarosław Włodarczyk oraz Karolina Romańska T Autor komentarza: wydawca ZTV Treść komentarza: Mistrzostwa były transmitowane na żywo - zapraszam na nasz profil społecznościowy Facebook i YouTube. Data dodania komentarza: 29.04.2026, 22:18 Źródło komentarza: Uroczyste otwarcie Pucharu Polski w Karate Kyokushin – Świnoujście 2025 Autor komentarza: Poszukiwacz Treść komentarza: Jest gdzieś wideo z mistrzostw? Data dodania komentarza: 28.04.2026, 20:12 Źródło komentarza: Uroczyste otwarcie Pucharu Polski w Karate Kyokushin – Świnoujście 2025 Autor komentarza: nauczycielka Treść komentarza: Pamiętam Panią Dorotę jeszcze ze szkoły średniej. To niesamowicie inteligentna osoba, posiadająca bardzo szeroki zakres wiedzy z wielu dziedzin. Najlepsza radna jaka kiedykolwiek zasiadała w RM Świnoujścia. Data dodania komentarza: 16.04.2026, 16:00 Źródło komentarza: Rozmowy na czasie: Dorota Konkolewska i Roman Momot T Autor komentarza: Leo Treść komentarza: Wydaje mi się , że powinna być dwukadencyjność również dla radnych. Panowie widać, że są chyba już zmęczeni a już na pewno nieprzygotowani i ślizgają się po tematach. Takie gadanie dla gadania. Może redakcja wyśle im wcześniej pytania, aby się przygotowali... Data dodania komentarza: 2.04.2026, 19:17 Źródło komentarza: Rozmowy na czasie - Sławomir Nowicki i Leszek Waga
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama