Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 16 grudnia 2025 03:03
Reklama
Reklama

Wybory prezydenckie. Mentzen, Trzaskowski, a PiS wciąż szuka

To lokalni działacze PiS w prawyborach mają wybrać kandydata na prezydenta. Zmierzy się on ze Sławomirem Mentzenem i – zapewne – Rafałem Trzaskowskim, liderem sondaży.

Wybory prezydenckie odbędą się w przyszłym roku. PiS wciąż szuka właściwego kandydata, ale – jak mówił Jarosław Kaczyński – musi on być młody, wysoki, okazały, przystojny i mieć rodzinę.

PiS wybierze kandydata na prezydenta jak w USA. Są nazwiska

Serwis niezależna.pl ujawnia najnowszy plan polityczny, zgodnie z którym w PiS mają się odbyć prawybory. – Wybory między trzema albo czterema kandydatami, najlepiej prezentującymi się w naszych wewnętrznych badaniach, dokonają się na Zjazdach Okręgowych. Będą się one odbywać od końca października do połowy listopada. Bardzo poważnie rozważamy takie rozwiązanie – powiedział portalowi jeden z działaczy PiS.

Na liście kandydatów na kandydatów są: prezes IPN Karol Nawrocki, były szef MON Mariusz Błaszczak,  europoseł Tobiasz Bocheński i były wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz.

Mentzen już jest. Kandydata PO poznamy w grudniu

Wyścig po prezydenturę już się rozpoczął. Wiadomo, że w wyborach, jako kandydat Konfederacji, wystartuje Sławomir Mentzen. 

Koalicja Obywatelska jeszcze nie wskazała swojego człowieka. Kilka dni temu premier Donald Tusk powiedział „Gazecie Wyborczej”, że nazwisko kandydata zostanie ogłoszone 7 grudnia. I że będzie to „osoba, która przemawiała na naszej ostatniej konwencji". 

Oznacza to, że lista jest krótka: Donald Tusk, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, ministra edukacji Barbara Nowacka, minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski, wiceministra rodziny Aleksandra Gajewska czy minister ds. Unii Europejskiej Adam Szłapka.

Największe szanse na Trzaskowski, który w ostatnich takich wyborach nieznacznie przegrał z Andrzejem Dudą.

Tak dzisiaj głosowaliby Polacy w wyborach prezydenckich

Według sondażu IBRIS dla „Rzeczpospolitej” Rafał Trzaskowski prowadzi w wyścigu do Pałacu Prezydenckiego.

Gdyby wybory odbywałby się teraz, to zagłosowałoby na niego 34,2 proc. badanych, na Karola Nawrockiego 22,2 proc. respondentów, a na Szymona Hołownię 10,2 proc.  


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie małe

Temperatura: 1°C Miasto: Szczecin

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 14 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: Brawo Fundacja, robicie wiele dobrego dla tego miasta. Nie dajcie sięData dodania komentarza: 11.12.2025, 19:05Źródło komentarza: Nowy magazyn żywności Fundacji Speak Up oficjalnie otwartyAutor komentarza: IrenaTreść komentarza: To ma sens,popieram. ale jezeli chodzi o groszowki to 1,2,5 groszy powinno ulec likwidacji natychmiast a te kretynskie ceny z koncowka,0,99 groszy wreszcie zniklyby ze sklepow, zaokraglajac do 1 zl.Data dodania komentarza: 9.12.2025, 16:47Źródło komentarza: Złotówka z nowym oznaczeniem? Znany ekonomista jest na takAutor komentarza: bolekTreść komentarza: A w szkole nie nauczyli, że nieznajomość prawa szkodzi? I że trzeba prawa przestrzegać i je stosować, widocznie też nie. Stąd chyba te obawy?Data dodania komentarza: 26.11.2025, 11:10Źródło komentarza: Rozmowy na czasieAutor komentarza: JanTreść komentarza: Na razie to Pan radny pomimo 20 lat w radzie wykazał się całkowitą niewiedzą i niekompetencją.Data dodania komentarza: 25.11.2025, 17:18Źródło komentarza: Rozmowy na czasieAutor komentarza: EmerytTreść komentarza: Zakup nowych karetek, zakup nowego RTG, nowych aparatów do USG, do gastroskopii i kolonoskopii, remont oddziałów, zainstalowanie większego zbiornika na tlen medyczny, przejęcie stacji dializ i wiele innych a stała poniżej 4 mln. Nowa władza inwestycje zero, likwidacja łóżek, strata powyżej 8 mln. Widać gołym okiem kto jak sobie radził w szpitalu, ale prawda w oczy kole.Data dodania komentarza: 25.11.2025, 17:15Źródło komentarza: Rozmowy na czasieAutor komentarza: lolekTreść komentarza: Trzeba uważać na Panią radną, zaraz mogą pojawić się pozwy!Data dodania komentarza: 25.11.2025, 16:12Źródło komentarza: Rozmowy na czasie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama