Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 26 sierpnia 2026 08:59
Reklama

Mają kierowcę z nagrania.

To 41-latek prowadził samochód, który potrącił pieszego na pasach. Nie miał prawa siadać za kierownicą. To kolejny taki przypadek.

Na nagranie widać, jak na pasy wchodzi pieszy i od razu ląduje na masce osobowego forda. Mężczyzna wylatuje w powietrze i ląduje na jezdni. Osobówka tylko na chwilę zwalnia, ale się nie zatrzymuje – odjeżdża.

Poszukiwania sprawcy. Szybko został namierzony

Potrącony ma 36 lat. Na szczęście nic poważnego mu się nie stało, ale policja z miejsca zaczęła poszukiwania forda i jego kierowcy.

„W kilkanaście godzin po zdarzeniu (...) policjanci ze Śródmieścia ustalili i zatrzymali cztery osoby, mogące znajdować się w fordzie, którego kierowca na przejściu dla pieszych potrącił 36-letniego mężczyznę. Poszkodowany doznał ogólnych potłuczeń, ale nie wymagał dłuższej hospitalizacji. Sprawca natomiast odjechał z miejsca zdarzenia, a następnie porzucił pojazd na ul. Hożej” – opisuje sytuację Edyta Adamus ze stołecznej policji.

Auto udało się namierzyć dzięki kobiecie mieszkającej w okolicy, która odpowiedziała na komunikat policji. Jednocześnie mundurowi przeglądali nagrania z miejskich kamer i namierzali numer rejestracyjny forda. .

Tak „dotarli do trzech mężczyzn i jednej kobiety, którzy znajdowali się w fordzie w momencie zdarzenia. Zostali zatrzymani przy ul. E. Plater i Koszykowej” – dodaje policja.

I to był problem, bo nie wiadomo było, kto z tej czwórki prowadził. W końcu udało się ustalić, że był to 41-letni mężczyzna.

„W chwili zatrzymania mężczyzna był nietrzeźwy. W organizmie miał promil alkoholu” – informuje Adamus.

To już kolejny kierowca z zakazem, który spowodował wypadek

Ford, który teraz jest na policyjnym parkingu jest zniszczony. Ma uszkodzenia wskazujące, że doszło do wypadku, i rozbitą przednią szybę.

Czynności wykonane w tej sprawie przez policjantów Komendy Rejonowej Policji Warszawa I zakończyły się postawieniem 41-latkowi, który przyznał się do kierowania samochodem i potrącenia mężczyzny, zarzutów narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, nieudzielenia pomocy poszkodowanemu oraz złamania sądowego zakazu, wydanego wcześniej przez sąd za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu – podaje policja.

To kolejny już w ostatnim czasie przypadek, kiedy sprawcą wypadku jest osoba, której sąd zabronił siadać za kierownicą. Tym razem mężczyzna został tak ukarany w 2020 roku, a sankcja została nałożona aż na 15 lat. Dodatkowo siedział też w więzieniu za kierowanie pod wpływem alkoholu i łamanie sądowych zakazów.

Minister sprawiedliwości chce zaostrzyć prawo

Właśnie przez takie przypadki w Polsce może powstać jawny i ogólnodostępny rejestr osób z zakazem prowadzenia pojazdów. 

Dodatkowo Adam Bodnar, minister sprawiedliwości, zapowiedział: – Chcemy, żeby – jeżeli ktoś łamie sądowy zakaz prowadzenia pojazdów – istniała możliwość orzeczenia dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów. A orzekane przez sąd zakazy prowadzenia pojazdów nie powinny się na siebie nakładać. Jeżeli kolejny sąd orzeka o tym samym, to ten zakaz czasowy powinien biec od momentu zakończenia poprzedniego nakazu.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Temperatura: 16°C Miasto: Szczecin

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 11 km/h

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Nastoyka Treść komentarza: Nazywam się Nastoyka. Kiedyś często dawałam się nabierać na oszustów, a konkretnie brokerów. Później chciałam wypłacić pieniądze i zaczęłam szukać firm, które to robią. Natknęłam się na firmę Broker Tribunal. Wydawała się całkiem poważna, z wieloma pozytywnymi opiniami, a zapłatę przyjmują dopiero po wykonaniu zlecenia. Dwa miesiące później, kiedy dałam tym dziwakom 3000 dolarów, zdałam sobie sprawę, że nie ma zwrotu. Jak to mówią, darmowy ser tylko w pułapce na myszy. Mimo to udało mi się odzyskać ciężko zarobione pieniądze, nie tylko od brokera, ale także od firmy Broker Tribunal. Jeśli potrzebujesz bezpłatnej konsultacji na temat brokera lub firm zajmujących się wypłatą, napisz na adres e-mail „[email protected]”. Chętnie pomogą w każdy możliwy sposób, jak sami piszą „[email protected]”. Data dodania komentarza: 23.08.2026, 00:02 Źródło komentarza: Zostałeś oszukany? Jest sposób na szybkie odzyskanie pieniędzy Autor komentarza: Kierowca Treść komentarza: Jak można tak traktować ludzi żeby na parking nie Można było wjechać bo Agatowska sobie bramownice wymyśliła - w końcu jakoś sukces :))))) Data dodania komentarza: 1.06.2026, 15:21 Źródło komentarza: Rozmowy na czasie – Jarosław Włodarczyk oraz Karolina Romańska Autor komentarza: Tadeusz Treść komentarza: Postawić bramownice najlepiej przed wjazdem do tunelu i na granicach .... problem z głowy a i przed promami - Tego by Bareja nie wymyślił. Data dodania komentarza: 25.05.2026, 22:31 Źródło komentarza: Rozmowy na czasie – Jarosław Włodarczyk oraz Karolina Romańska T Autor komentarza: wydawca ZTV Treść komentarza: Mistrzostwa były transmitowane na żywo - zapraszam na nasz profil społecznościowy Facebook i YouTube. Data dodania komentarza: 29.04.2026, 22:18 Źródło komentarza: Uroczyste otwarcie Pucharu Polski w Karate Kyokushin – Świnoujście 2025 Autor komentarza: Poszukiwacz Treść komentarza: Jest gdzieś wideo z mistrzostw? Data dodania komentarza: 28.04.2026, 20:12 Źródło komentarza: Uroczyste otwarcie Pucharu Polski w Karate Kyokushin – Świnoujście 2025 Autor komentarza: nauczycielka Treść komentarza: Pamiętam Panią Dorotę jeszcze ze szkoły średniej. To niesamowicie inteligentna osoba, posiadająca bardzo szeroki zakres wiedzy z wielu dziedzin. Najlepsza radna jaka kiedykolwiek zasiadała w RM Świnoujścia. Data dodania komentarza: 16.04.2026, 16:00 Źródło komentarza: Rozmowy na czasie: Dorota Konkolewska i Roman Momot
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama