Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 28 czerwca 2025 06:29
Z OSTATNIEJ CHWILI:
  • ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE BYŁYCH PRACOWNIKÓW PPDiUR "ODRA" - 28 CZERWCA, GODZ. 16.00 DO FORTU ANIOŁA W ŚWINOUJŚCIU.
Reklama

Kto nie przychodzi do pracy? Posła PiS na posiedzeniach Sejmu nie zobaczysz

Marcin Romanowski jest na Węgrzech. Zbigniew Ziobro nie był w Sejmie od roku. Kolejny poseł PiS opuścił 20 z 25 posiedzeń. Tłumaczy, że pieniędzy nie bierze.

Przypadek posła PiS Marcina Romanowskiego. Uciekł na Węgry przed aresztowaniem. Prokuratura Krajowa chce byłego wiceministra sprawiedliwości postawić przed sądem za nieprawidłowości przy rozdzielaniu milionów złotych z Funduszu Sprawiedliwości. 

Romanowski uciekł z Polski, Ziobro niedomagał zdrowotnie

Skoro Romanowski jest na Węgrzech, i na razie nie można go ściągnąć do Polski, to nie może też przychodzić do pracy – brać udziału w posiedzeniach Sejmu.

Kolejnym wielkim nieobecnym jest Zbigniew Ziobro, w czasach PiS minister sprawiedliwości i przełożony Romanowskiego. Polityk nie był w Sejmie niemal rok. Ma to oczywiście związek ze stanem zdrowia, ale opozycja widzi w tym wybieg – unikanie przesłuchań przez komisję śledczą.

Wszystkie nieobecności Ziobry są usprawiedliwione, a jak podaje „Rzeczpospolita”, Ziobro wrócił do pracy w grudniu. 

„Poseł, który nie usprawiedliwi nieobecności, ma obniżane uposażenie poselskie i dietę o 1/30 za każdy dzień” – dodaje dziennik.

Lista nieobecności posłów PiS w Sejmie jest długa

Z tego zestawienia wynika, że najrzadziej na posiedzeniach Sejmu jest Andrzej Gut-Mostowy z PiS. Opuścił 20 z 25 posiedzeń. 

– Nie pobieram jako jeden z nielicznych posłów uposażenia poselskiego, a ono zostaje zmniejszone za nieobecność nieusprawiedliwioną. Nie podpisuję się na liście posiedzeń Sejmu, choć na nich bywam, co można łatwo sprawdzić. I rzeczywiście latem miałem trochę problemy ze zdrowiem. Zwolnień nie wysyłam, bo nie pobieram uposażenia – tłumaczy polityk.

Na kolejnych miejscach pod względem nieobecności na posiedzeniach są Łukasz Mejza (18 absencji), Mateusz Morawiecki (17), Marcin Romanowski (16), Kamil Bortniczuk (były minister sportu – 14) i Elżbieta Witek (była marszałkini Sejmu) – 12 – czytamy.

Strona rządząca też grzeszy słabą frekwencją

Co do strony rządzącej, to liderami na liście nieusprawiedliwionych nieobecności są: Magdalena Filiks, Paweł Kowal i Danuta Jazłowiecka. Wszyscy z KO.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie duże

Temperatura: 14°C Miasto: Szczecin

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 8 km/h

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: RodzicTreść komentarza: Super zawody, organizacja. WinKids gratulacje 👏Data dodania komentarza: 4.06.2025, 10:26Źródło komentarza: Zawody Pływackie z okazji Dnia DzieckaAutor komentarza: GrzegorzTreść komentarza: Jak sie nazywa pani z numerem 27?Data dodania komentarza: 2.06.2025, 09:34Źródło komentarza: Najpiękniejsze Polki 2023 roku wybrane!Autor komentarza: Szalkiewicz.ZiW.Treść komentarza: Popieram wasz program i głosuje na Trzaskowskiego wraz żonaData dodania komentarza: 27.05.2025, 15:43Źródło komentarza: Nowe biuro Platformy Obywatelskiej w StargardzieAutor komentarza: Zbigniew GawleTreść komentarza: Napisałem komentarz wiarygodna i rzetelna ZTVData dodania komentarza: 18.05.2025, 18:35Źródło komentarza: Powracając do tematu WPN…Autor komentarza: Zbigniew GawleTreść komentarza: Długo zastanawiałem się ją i czy wogóle skomentować ten tendencyjny i zmanipulowany wywiad bo; Pan redaktor posiłkując się w wywiadzie zamieszczonymi postami, które są udokumentowane licznymi fotografiami przestępczej działalności kadry parku, wraz z dokładną ich lokalizacją. Jadąc na wywiad z latwoscią, posty te zweryfikować bo opisane i sfotografowane miejsca mijał o kilka kilkadziesiąt metrów. W wywiadzie nie posłużył się nimi, wręcz wsparł Dyrektor WPN w jej łgarstwie i kłamstwach. Rodzi to podejrzenie czy było to bezinteresowne, wszak WPN ma za tego rodzaju przysługi wiele atrakcyjnego do zaoferowania. Skutek negatywny tego jest taki, że zamiast powstrzymać demolowanie lasów parkowych, proceder ten jeszcze się wzmógł wbrew ustawą sejmowym dotyczącym tej sprawy. Proponuję Panu redaktorowi 3 czesć cyklu z WPN i jego Dyrektor, uprzednio zapoznając się z kolejnymi postami pod tym samym adresem. Gdyby był problem z interpretacją zdjeć i zrozumieniem tekstu,oferuję się za przewodnika wraz z ustawodawstwem dotyczącym Ochrony Środowiska i Obszarów Chronionych.Data dodania komentarza: 18.05.2025, 16:53Źródło komentarza: Powracając do tematu WPN…Autor komentarza: AnMarTreść komentarza: Bardzo dziękujemy za dobre słowo.Duet AnMar.To pomaga w działaniu.Data dodania komentarza: 17.05.2025, 13:16Źródło komentarza: Finał Dnia Dobrych Uczynków w Świnoujściu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama