Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 1 kwietnia 2026 18:27
Reklama

Zapraszamy na webinarium dla przedstawicieli mediów „Jak nowa Wspólna Polityka Rolna wpłynie na jakość życia całego społeczeństwa i jak o tym informować”? 

  • 25.10.2022 14:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Zapraszamy na webinarium dla przedstawicieli mediów „Jak nowa Wspólna Polityka Rolna wpłynie na jakość życia całego społeczeństwa i jak o tym informować”? 

Wspólna Polityka Rolna to największy z projektów realizowanych w Unii Europejskiej zapewniający żywność dla 447 milionów Europejczyków. O jego znaczeniu świadczy fakt, iż jest to 1/3 całego budżetu EU, co daje kwotę 386,6 miliarda euro. Nie jest to tylko wsparcie dla rolników czy mieszkańców terenów wiejskich – to kluczowy projekt, który poza zapewnieniem bezpieczeństwa żywnościowego, dotyczy także zmian na rzecz ochrony środowiska czy neutralności klimatycznej państw unijnych. W planowanej na lata 2023-2027 nowej perspektywie WPR założenia są bardzo ambitne co powoduje, iż budzą one tyle samo nadziei co obaw – szczególnie ze strony samych rolników.  Strategia „od pola do stołu”, działania określne jako europejski „Zielony Ład” czy ekoschematy coraz częściej pojawiają się w przestrzeni medialnej. Warto więc bliżej przyjrzeć się, jakie zmiany przyniosą one nie tylko rolnictwu, ale ogółowi społeczeństwa. To bardzo ważne tematy intersujące każdego z Polaków szczególnie w momencie gwałtownego wzrostu cen żywności i ogólnopolskiej dyskusji na temat bezpieczeństwa żywnościowego. Te zagadnienia poruszą w trakcie webinarium zaproszeni eksperci: dr. Mirosław Korzeniowski reprezentujący Stowarzyszenie Agroekoton oraz Adam Paradowski z wydawnictwa Plantpress, które jest organizatorem tego spotkania.  

Webinarium odbędzie się w piątek, 28 października, o godzinie 10.00. Zachęcamy do uczestnictwa i dyskusji.   

Udział w webinarium jest bezpłatny – ze względów organizacyjnych prosimy o wcześniejszą rejestrację:

https://plantpress.clickmeeting.com/jak-nowa-wspolna-polityka-rolna-wplynie-na-jakosc-zycia-calego-spoleczenstwa-i-jak-o-tym-informowac-/register

 

Materiał Partnera


bezchmurnie

Temperatura: 13°C Miasto: Szczecin

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 2 km/h

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: IrenaTreść komentarza: Zawsze jestem pod wrazeniem,wiedzy i ewentualnych koncepcji Pana Prezesa Piwowarczyka,szkoda,ze nie sa realizowane,dlaczego?Data dodania komentarza: 17.03.2026, 13:06Źródło komentarza: Temat Tygodnia -Piotr PiwowarczykAutor komentarza: małaTreść komentarza: mała powierzchnia pod apartamnety? http://scie24.pl/miasto/4007,basen-polnocny-w-nowej-odslonie.htm#prettyPhoto - tu można zobaczyć jaka mała :-) .. dobrze, że drogi nie można zabudować bo by ją też Basia zabudowała.Data dodania komentarza: 7.03.2026, 17:33Źródło komentarza: Temat Tygodnia -Piotr PiwowarczykAutor komentarza: MkTreść komentarza: Grube kłamstwa są powiedziane na początku wywiadu. Piwiwarczyk i redaktor mówią ze teren mial być przeznaczony na deweloperke. To kłamstwo. stniejacym planie na funkcje mieszkaniowe miała być przeznaczona mała część terenu. Poza tym wywiad typu "lanie wody".Data dodania komentarza: 7.03.2026, 07:49Źródło komentarza: Temat Tygodnia -Piotr PiwowarczykAutor komentarza: HkTreść komentarza: Pan całe życie naiwny. W mieście gdzie przez lata rządzili intelektualni starcy o żadnej rewolucji czy nawet ewolucji nie ma mowy. Niech Pan po tych wielu latach w końcu otworzył oczy, bo czas ucieka i szkoda pana życia. Pozdrawiam.Data dodania komentarza: 5.03.2026, 05:37Źródło komentarza: Temat Tygodnia -Piotr PiwowarczykAutor komentarza: JaśTreść komentarza: To kawał? Dajemy 150 000 zł z naszych podatków Policom, a nie potrafimy zorganizować tramwaju do naszej latarni morskiej i fortu? Władza nasza wielka intelektualnie.Data dodania komentarza: 17.02.2026, 21:05Źródło komentarza: Rozmowy na czasie - 16.02.2026Autor komentarza: ZdebTreść komentarza: Cenzura tutaj widać.Data dodania komentarza: 14.02.2026, 22:51Źródło komentarza: Rozmowy na czasie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama