Jednym z nich jest duży kredyt mieszkaniowy, a wszystkie koszty związane ze współpracą z bankami mogą skutecznie zaburzyć płynność finansową kredytobiorcy. Wtedy z pomocą przychodzi kredyt hipoteczny konsolidacyjny, który poprawia warunki kredytowe i daje optymalny komfort spłaty comiesięcznych rat. Jeśli i Ty posiadasz nie tylko kredyt hipoteczny (sprawdź oferty na https://www.totalmoney.pl/kredyty_hipoteczne ), ale również inne produkty bankowe, które wymagają regularnej spłaty, sprawdź, w jaki sposób ułatwić sobie zarządzanie takimi zobowiązaniami właśnie poprzez konsolidację.
Kredyt hipoteczny - jak konsolidować z innymi zobowiązaniami?
Praktycznie każdy komercyjny bank, który funkcjonuje na terenie naszego kraju, oferuje kredyt konsolidacyjny hipoteczny. Kalkulator kredytowy wskazuje nawet najbardziej opłacalne propozycje, zgodnie z bieżącymi, powszechnymi już potrzebami kredytobiorców w zakresie zobowiązań tanich, generujących oszczędności. Nie da się ukryć, że właśnie to jest przecież istotą zaciągania kredytów konsolidacyjnych.
Pamiętajmy, że kredyt hipoteczny jest jednym z największych zobowiązań, jego średnia wartość dla polskich kredytobiorców to 350 tysięcy złotych, chociaż oczywiście możliwości są znacznie większe. To również kredyt długoterminowy, który najczęściej spłaca się nawet kilkanaście lat, maksymalnie aż 30 lat. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że jeden kredytobiorca posiada rzeczony kredyt hipoteczny, a wraz z nim jeszcze kilka zobowiązań gotówkowych, nic dziwnego, że może mieć problem z terminowymi spłatami. Konsolidacja ma usprawnić ten proces.
Co to właściwie jest kredyt konsolidacyjny? To połączenie kilku zobowiązań, w tym kredytu na mieszkanie w jeden produkt. Nowy bank spłaca zobowiązania we wskazanych bankach i ustanawia jeden kredyt na lepszych warunkach. Trzeba uwzględnić, że kredyty zaciągane kilka lat temu nie były tak atrakcyjne, dzisiaj są znacznie tańsze, ponieważ banki wręcz walczą o każdego klienta.
Połączony kredyt jest nie tylko tańszy, ale jego spłata zostaje wydłużona w czasie, dzięki czemu comiesięczne raty są niższe, łatwiejsze do spłaty. Dzięki temu kredytobiorca odzyskuje również płynność finansową i poprawia własną zdolność kredytową, co z kolei sprawia, że może dobrać dodatkowe środki na dowolny cel. Te bardzo często zostają przeznaczone na spłatę innych zaległości. Nie bez powodu kredyt konsolidacyjny uznawany jest za doskonały produkt oddłużeniowy. Warto także wspomnieć, że połączenie kilku zobowiązań w jeden produkt daje optymalny komfort współpracy z tylko jedną instytucją bankową i spłaty tylko jednej raty.
Oczywiście, nie w każdym przypadku kredyt konsolidacyjny jest opłacalny, dlatego należy wykorzystywać kalkulator. Kredyt hipoteczny konsolidacyjny może okazać się finalnie droższy aniżeli spłata rat na dotychczasowych warunkach. Niektóre banki oferują niskie oprocentowanie i mniejsze raty comiesięczne, za to dodatkowe koszty są tak duże, że klient zapłaci w sumie znacznie więcej.
Kredyt hipoteczny konsolidacyjny - kalkulator, by wybrać opłacalne zobowiązanie
Aby uniknąć sytuacji, w której zaciągnięty kredyt konsolidacyjny, w który włącza się kredyt hipoteczny jest nieopłacalny, każdy potencjalny klient nowego banku powinien oszacować koszty związane z proponowaną ofertą. Pamiętajmy jednocześnie, że każdy bank realizuje własną politykę kredytową, inne są także preferencje samych kredytobiorców względem współpracy z instytucją bankową. Produkty bankowe są dzisiaj z reguły mocno elastyczne, można dobierać je zgodnie z własnymi potrzebami i możliwościami spłaty, warunki udaje się też negocjować.
W ramach szacowania opłacalności zaciągania danego kredytu najlepszym narzędziem, z jakiego warto korzystać, jest wspomniany już kalkulator kredytowy. Ten wyliczy nie tylko szansę na otrzymanie kredytu konsolidacyjnego, ale również całkowite opłaty. W ich skład wejdzie nie tylko oprocentowanie czy wysokość i liczba comiesięcznych rat, ale też prowizja za udzielenie kredytu, ewentualne odsetki karne czy konieczność wykupienia ubezpieczenia.
Kredyt hipoteczny - konsolidacja z innymi kredytami na najlepszych warunkach
Oprócz kalkulatora kredytowego warto wykorzystać jeszcze inne narzędzie, które również bez problemu znajdziemy w sieci. To oszacuje nie tylko ewentualne koszty związane ze współpracą z danym bankiem, ale także ogólną atrakcyjność oferty, którą wystawia bank, jeśli chodzi o kredyt konsolidacyjny hipoteczny. Ranking kredytowy dostępny na Total money jest tym narzędziem - to zestawienie, które porównuje kluczowe czynniki co najmniej kilku różnych zobowiązań danego rodzaju. Tutaj pod uwagę warto brać nie tylko opłaty, ale też formę ubiegania się o kredyt, a nawet procedury weryfikacji potencjalnego klienta.