Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 10 maja 2025 03:14
Reklama

Biokominki - zalety i wady

Biokominki stają się coraz popularniejsze i łatwiej dostępne na rynku. Ich różnorodność nie zna granic. Znaleźć można modele wolnostojące, ścienne czy wiszący. Nowoczesne detale przyciągają uwagę wielu osób szukających alternatywy dla tradycyjnego kominka. Jednak przed zakupem pojawia się wiele wątpliwości. Czy faktycznie warto kupować taki sprzęt, czy może lepiej postawić na klasykę? Biokominki, tak jak wszystkie urządzenia, posiadają swoje zalety i wady. Wybór zależy w dużej mierze od indywidualnych preferencji, ale na szczęście pozytywy w większości przeważają.
  • 26.09.2019 10:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Biokominki - zalety i wady

Zalety biokominków

Biokominki są małe, wygodne i łatwe w montażu. Na rynku znaleźć można ich bogaty wybór. Zakupu można dokonywać stacjonarnie lub przez internet, np. na stronie Komineo.pl. Te sprytne urządzenia podbiły już serca tysięcy klientów. Oto najważniejsze zalety biokominków:

  • Biopaliwo, stanowiące opał do biokominków jest znacznie bardziej przyjazne dla środowiska niż opał tradycyjny.
  • Biokominki to urządzenia mobilne - oczywiście wszystko zależy do wyboru modelu, ale zdecydowana większość z nich może być dowolnie przestawiana lub przewieszana. Dzięki temu wystrój Twojego wnętrza może być inny niemal każdego dnia i nigdy Ci się nie znudzi.
  • Biokominki cechują się nowoczesnym stylem. To nie tylko urządzenie grzewcze, ale również ciekawy element wystroju wnętrza.
  • Biokominki są niezwykle łatwe do utrzymania w czystości. Wystarczy zdjąć obudowę i przetrzeć wnętrze ściereczką. Opał do biokominków spala się całkowicie, nie pozostawiając popiołu, dzięki czemu cały proces staje się jeszcze łatwiejszy.

Wady biokominków

Niestety zakup biokominków wiąże się również z kilkoma wadami. Należą do nich:

  • stosunkowo słaba moc grzewcza - biokominki zapewnią ciepło we wnętrzu, ale nie mogą stanowić jedynego źródła ogrzewania w mieszkaniu lub domu
  • konieczność wietrzenia pomieszczenia - biopaliwo spala się całkowicie i bezwonnie, ale w wyniku jego rozkładu do powietrza dostają się para wodna i dwutlenek węgla
  • wysoka cena biopaliwa - litr biopaliwa to koszt 9-15 zł, tymczasem trzy godziny pracy urządzenia wymagają zużycia około 1,5 litra opału.

--- Artykuł sponsorowany ---


zachmurzenie duże

Temperatura: 11°C Miasto: Szczecin

Ciśnienie: 1019 hPa
Wiatr: 10 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama