Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 16 grudnia 2025 05:29
Reklama
Reklama

Zwierzogranie, czyli WOŚP dla zwierząt.

Jest znany m.in. z pomocy schroniskom dla zwierząt. Teraz poseł Łukasz Litewka: chce, żeby zagrała im Wielka Orkiestra. Ma błogosławieństwo Jurka Owsiaka.

Łukasz Litewka ogłosił na Facebooku, że w tym roku zorganizuje Zwierzogranie, czyli Wielką Orkiestrę Pomocy dla zwierząt. To odpowiedź na głosy internautów. 

Zwierzogranie skalą ma przypominać WOŚP

Na początku 2024 roku w krakowskim schronisku odbyła się akcja na rzecz adopcji zwierząt. W jeden weekend do nowych domów trafiło ponad 100 psów. 

Akcję wsparł wówczas poseł Łukasz Litewka. Jest on znany z pomocy ludziom i zwierzętom i udziału w akcjach charytatywnych na rzecz czworonogów. 

Udana akcja w Krakowie najwyraźniej stała się inspiracją dla Łukasza Litewki. Efekt?

Poseł zapowiedział na Facebooku, że zorganizuje dużą akcję pomocy zwierzętom. Skalą ma przypominać WOŚP. Akcję nazwał Zwierzogranie. Poparcie dla niej wyraził Jurek Owsiak 

„W rękach trzymam oficjalny list od Jurka Owsiaka, który popiera nasz pomysł” – napisał na FB.dodał zdjęcie, na którym trzyma oprawiony list od założyciela i lidera Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

„Super pomysł (…) tylko dobrze to przygotuj" – czytamy.

Organizator: chcemy zrobić to dla zwierząt

Strona internetowa akcji ruszyła we wtorek 28 stycznia. Od chwili jej uruchomienia wsparło ją już ponad 131 tysięcy osób. Wystarczy wejść na tę stronę... I „przybić łapę”.

„(…) zapraszam wszystkich, niezależnie od wiary, poglądów i przekonań. My po prostu chcemy zrobić to dla zwierząt” - zachęca Łukasz Litewka.

A na stronie zwierzogranie.pl dodaje: „Jestem sternikiem Fundacji #teamLitewka, pomysłodawcą Zwierzogrania, ale przede wszystkim – jak miliony Polek i Polaków – kocham zwierzęta.

Chcesz wspomóc organizację wydarzenia? Napisz: [email protected]”. 

Kiedy poznamy szczegóły akcji?

Nie znamy jeszcze szczegółów Zwierzogrania. Cel tej akcji charytatywnej ma być ogłoszony w walentynki – 14 lutego. 

„(…) mamy za sobą pierwsze spotkania z przyszłymi partnerami Zwierzogrania. O wszystkim będziemy na bieżąco informować” – napisał na FB poseł Łukasz Litewka. 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 1°C Miasto: Szczecin

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 14 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: Brawo Fundacja, robicie wiele dobrego dla tego miasta. Nie dajcie sięData dodania komentarza: 11.12.2025, 19:05Źródło komentarza: Nowy magazyn żywności Fundacji Speak Up oficjalnie otwartyAutor komentarza: IrenaTreść komentarza: To ma sens,popieram. ale jezeli chodzi o groszowki to 1,2,5 groszy powinno ulec likwidacji natychmiast a te kretynskie ceny z koncowka,0,99 groszy wreszcie zniklyby ze sklepow, zaokraglajac do 1 zl.Data dodania komentarza: 9.12.2025, 16:47Źródło komentarza: Złotówka z nowym oznaczeniem? Znany ekonomista jest na takAutor komentarza: bolekTreść komentarza: A w szkole nie nauczyli, że nieznajomość prawa szkodzi? I że trzeba prawa przestrzegać i je stosować, widocznie też nie. Stąd chyba te obawy?Data dodania komentarza: 26.11.2025, 11:10Źródło komentarza: Rozmowy na czasieAutor komentarza: JanTreść komentarza: Na razie to Pan radny pomimo 20 lat w radzie wykazał się całkowitą niewiedzą i niekompetencją.Data dodania komentarza: 25.11.2025, 17:18Źródło komentarza: Rozmowy na czasieAutor komentarza: EmerytTreść komentarza: Zakup nowych karetek, zakup nowego RTG, nowych aparatów do USG, do gastroskopii i kolonoskopii, remont oddziałów, zainstalowanie większego zbiornika na tlen medyczny, przejęcie stacji dializ i wiele innych a stała poniżej 4 mln. Nowa władza inwestycje zero, likwidacja łóżek, strata powyżej 8 mln. Widać gołym okiem kto jak sobie radził w szpitalu, ale prawda w oczy kole.Data dodania komentarza: 25.11.2025, 17:15Źródło komentarza: Rozmowy na czasieAutor komentarza: lolekTreść komentarza: Trzeba uważać na Panią radną, zaraz mogą pojawić się pozwy!Data dodania komentarza: 25.11.2025, 16:12Źródło komentarza: Rozmowy na czasie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama