Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 5 maja 2025 19:29
Reklama

Młodzi szkolą starszych, jak na co dzień korzystać z internetu

To założenia „Szkoły międzypokoleniowej”, która – jak zapewniają organizatorzy – łączy pokolenia. Zainteresowanie projektem jest ogromne.

– Cyfrowy świat nie ma granic wiekowych. To ważny krok w stronę większej cyfrowej inkluzji – cytowany na gov.pl Paweł Olszewski, wiceminister cyfryzacji. 

Projekt – dodajmy – jest realizowany wspólnie przez Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz ministrę ds. polityki senioralnej Marzenę Okłę-Drewnowicz. 

Na najlepszych czekają pracownie mobilne

„Szkoła międzypokoleniowa” to działanie, które – po pierwsze – łączy pokolenia, rozwija umiejętności cyfrowe i buduje relacje. Do udziału w nim zgłosiło się 1589 szkół z całej Polski. 

Najlepsze 64 placówki  po 4 z każdego województwa, które zdobędą największą liczbę punktów – otrzymają pracownie mobilne oraz karty podarunkowe o wartości 2000 zł na zakup materiałów edukacyjnych. 

Dodatkowe punkty, otrzymają szkoły z miejscowości poniżej 20 tys. mieszkańców.

W tym projekcie uczniowie pełnią rolę mentorów lub pomocników. Swoją wiedzę i doświadczenie przekazują seniorom. Seniorzy natomiast uczą się bezpiecznie korzystać z internetu, unikać zagrożeń, np. phishingu czy oszustwa metodą „na wnuczka”, i odkrywają, jak technologia może ułatwić im codzienne życie. 

Szkoły, które już się zgłosiły, organizują warsztaty. W przesłanych ponad 6000 ankietach podsumowujących, seniorzy biorący udział w warsztatach nie tylko uznają tematy zajęć za ciekawe (większość przyznaje im najwyższą ocenę). Twierdzą także, że zdobyta wiedza przyda im się na co dzień. 

Warsztaty potrwają do 31 marca. 

Tu znajdziesz informacje, zadasz pytanie i zgłosisz uwagi

Szczegółowe informacje na temat konkursu można znaleźć na stronie kompetencjecyfrowe.gov.pl/szkolamiedzypokoleniowa.

Pytania i wątpliwości można zgłaszać na adres mailowy [email protected].

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

pochmurnie

Temperatura: 11°C Miasto: Szczecin

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 13 km/h

Ostatnie komentarze
T Autor komentarza: Tomasz SawickiTreść komentarza: Panie "Znawco tematu", program realizowany jest w księgarni Pana Cezarego. To nie jest bluebox, a właściwie w obecnych realiach stosowany greenbox. Efekt bokeh, który polega na estetycznym rozmyciu tła w celu podkreślenia obiektu i dodania zdjęciu głębi uzyskujemy dzięki zastosowaniu obiektywu filmowego 45 mm. Zapewniam, że program realizowany jest w księgarni Neptun Pana Cezarego Koncewicza - pomijając mały szczegół, czy ma to jakiekolwiek znaczenie dla przekazu??? Pozdrawiam Tomasz Sawicki ZTVData dodania komentarza: 25.04.2025, 23:26Źródło komentarza: „Z górnej półki” – geopolityka i kryminał w jednym odcinku T Autor komentarza: Znawca tematuTreść komentarza: Przecież to na blueboxie robicie a nie w księgarni. he, heData dodania komentarza: 25.04.2025, 22:32Źródło komentarza: „Z górnej półki” – geopolityka i kryminał w jednym odcinku T Autor komentarza: JacekTreść komentarza: Brawo, brawo. Konkretna, inteligenta, czarująca Pani dyrektor. Świnoujście wreszcie nie będzie się wstydzić poziomu Ośrodka Barbarki.Data dodania komentarza: 25.04.2025, 22:30Źródło komentarza: Uroczyste otwarcie obiektu "Barbarka Vita" w Świnoujściu T Autor komentarza: ObserwatorTreść komentarza: Roman Kucierki zamienił się na stanowiska pracy z byłym zastępcą prezydenta? Ale numer !!!Data dodania komentarza: 25.04.2025, 22:24Źródło komentarza: Uroczyste otwarcie obiektu "Barbarka Vita" w ŚwinoujściuAutor komentarza: Rekinek 😂😂😂Treść komentarza: 😂😂😂Data dodania komentarza: 9.04.2025, 20:44Źródło komentarza: Kolorowy start parady – przedszkola i szkoły wylosowały swoje motywy!Autor komentarza: Pawel JaskulaTreść komentarza: a co z Panem Leszkiem ?? martwimy sie... gdzie jest Nasz ulubiony redaktor....Data dodania komentarza: 8.04.2025, 21:59Źródło komentarza: Rozmowy na czasie – 7.04.2025
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama