Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 29 kwietnia 2026 00:09
Reklama

Co tam w pogodzie? Przed nami bardzo ciepły weekend

Szykuje się weekend z pogodą, jakiej dawno nie mieliśmy. Miejscami temperatura może osiągać 29 stopni. Temperatura idealna na odpoczynek na świeżym powietrzu.

Co prawda, to już końcówka lata. ale pogoda nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. A czeka nas spora zmiana. Jeszcze dziś (piątek 19 września) będzie sporo chmur i przelotnych opadów deszczu. Popadać może zwłaszcza – jak prognozuje IMGW – na północnym wschodzie.

W pozostałej części kraju ma być pogodnie, a zachmurzenie będzie umiarkowane. Na Dolnym Śląsku maksymalna temperatura może osiągnąć nawet 24-25 st. C.

Weekend nieźle nam przygrzeje

Ale już jutro – w sobotę 20 września – czeka nas prawdziwe ocieplenie. Do Polski napłynie zwrotnikowe powietrze i sprawi, że miejscami zrobi się wręcz gorąco. Temperatura może dojść nawet  do 29 stopni.

Ładna pogoda będzie w całej Polsce. Na termometrach maksymalnie od 23 st. C na Podlasiu, 26-27 st. na Warmii i Mazurach i w centrum kraju, do 28-29 st. na zachodzie i południowym zachodzie. 

Podobnej pogody możemy się też spodziewać w niedzielę. Temperatura wyniesie od maksymalnie 25 st. C na Podlasiu, 26 na Warmii i Mazurach, 27 st. na Wybrzeżu, 26-27 st. w centrum kraju, do 27-28 C na zachodzie i południu kraju. 

Według prognoz cały weekend powinien być słoneczny

Początek przyszłego tygodnia przyniesie ze sobą zmianę w pogodzie, bo temperatury będą powoli spadały. Zrobi się chłodniej, może też popadać.

Ale kolejna sobota 27 września według prognoz znowu ma być ciepła. Jednak koniec września i początek października będą już jesienne.

To już koniec lata. Przed nami jesień

Przypominamy, że w Polsce i na całej półkuli północnej jesień astronomiczna i kalendarzowa (w tym roku przypadają tego samego dnia) rozpocznie się 22 września 2025 roku o godzinie 14:19. To moment tzw. równonocy jesiennej. Wtedy dzień i noc trwają niemal tyle samo, a słońce przekracza równik niebieski, kierując się na południe. 

Od tego dnia noce zaczynają stopniowo się wydłużać kosztem dnia, co szczególnie zauważalne będzie już w październiku. Jesień potrwa do 21 grudnia, kiedy to rozpocznie się astronomiczna zima. 

Oprócz astronomicznej i kalendarzowej, mamy też jesień meteorologiczną. Ta zawsze zaczyna się 1 września i trwa do końca listopada. 

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

pochmurnie

Temperatura: 4°C Miasto: Szczecin

Ciśnienie: 1028 hPa
Wiatr: 6 km/h

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: nauczycielkaTreść komentarza: Pamiętam Panią Dorotę jeszcze ze szkoły średniej. To niesamowicie inteligentna osoba, posiadająca bardzo szeroki zakres wiedzy z wielu dziedzin. Najlepsza radna jaka kiedykolwiek zasiadała w RM Świnoujścia.Data dodania komentarza: 16.04.2026, 16:00Źródło komentarza: Rozmowy na czasie: Dorota Konkolewska i Roman Momot T Autor komentarza: LeoTreść komentarza: Wydaje mi się , że powinna być dwukadencyjność również dla radnych. Panowie widać, że są chyba już zmęczeni a już na pewno nieprzygotowani i ślizgają się po tematach. Takie gadanie dla gadania. Może redakcja wyśle im wcześniej pytania, aby się przygotowali...Data dodania komentarza: 2.04.2026, 19:17Źródło komentarza: Rozmowy na czasie - Sławomir Nowicki i Leszek WagaAutor komentarza: AntoniTreść komentarza: Panowie dyskutanci, dwóch wybitnych intelektualistów Waga i Nowicki dali popis swojej niekompetencji. Mam prośbę do redakcji, jeżeli chcecie aby ktoś Was słuchał i oglądał , zapraszajcie tych nielicznych radnych którzy mają coś do powiedzenia.Data dodania komentarza: 2.04.2026, 10:07Źródło komentarza: Rozmowy na czasie - Sławomir Nowicki i Leszek WagaAutor komentarza: IrenaTreść komentarza: Zawsze jestem pod wrazeniem,wiedzy i ewentualnych koncepcji Pana Prezesa Piwowarczyka,szkoda,ze nie sa realizowane,dlaczego?Data dodania komentarza: 17.03.2026, 13:06Źródło komentarza: Temat Tygodnia -Piotr PiwowarczykAutor komentarza: małaTreść komentarza: mała powierzchnia pod apartamnety? http://scie24.pl/miasto/4007,basen-polnocny-w-nowej-odslonie.htm#prettyPhoto - tu można zobaczyć jaka mała :-) .. dobrze, że drogi nie można zabudować bo by ją też Basia zabudowała.Data dodania komentarza: 7.03.2026, 17:33Źródło komentarza: Temat Tygodnia -Piotr PiwowarczykAutor komentarza: MkTreść komentarza: Grube kłamstwa są powiedziane na początku wywiadu. Piwiwarczyk i redaktor mówią ze teren mial być przeznaczony na deweloperke. To kłamstwo. stniejacym planie na funkcje mieszkaniowe miała być przeznaczona mała część terenu. Poza tym wywiad typu "lanie wody".Data dodania komentarza: 7.03.2026, 07:49Źródło komentarza: Temat Tygodnia -Piotr Piwowarczyk
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama