Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 13 marca 2026 19:39
Reklama

Minęły ferie w kamieńskiej bibliotece

Jak co roku, w czasie ferii zimowych w Oddziale dla Dzieci Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kamieniu Pomorskim odbywały się zajęcia dla najmłodszych.
Minęły ferie w kamieńskiej bibliotece

Autor: Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kamieniu Pomorskim

Pierwszy tydzień upłynął pod hasłem: Lecimy w kosmos. Świetną zabawą było malowanie rakiety, budowa recyklingowych pojazdów kosmicznych, tworzenie księżycowego krajobrazu z produktów kuchennych (mąka, kasze, sól itp.), wykonanie makiety planet w kształcie książki rozkładanki. Nie zabrakło również kosmicznych historyjek, zagadek, labiryntów, kolorowanek, zabaw ruchowych. Podsumowaniem tego tygodnia był sprawdzian na astronautę, który wszyscy zdali na 6. Drugi tydzień to podróż dookoła świata. Pierwszym krokiem było wykonanie latającego dywanu, na którym mogliśmy ruszyć w drogę. Poznawanie kontynentów rozpoczęliśmy od gorącej Afryki. Oglądanie książek i bajek o zwierzętach afrykańskich, było inspiracją do wykonania pięknej makiety afrykańskiej sawanny. Następnie przenieśliśmy się w rejony polarne. Tutaj powstały obrazki wyklejanki z pingwinkami w roli głównej. Kolejne dni to poznawanie życia i zwyczajów Indian Ameryki Północnej. W trakcie zajęć dzieci wysłuchały baśni i opowieści indiańskich. Każdy wybrał sobie indiańskie imię i zapisał je na wykonanym przez siebie z piórek , makaronu i sznurków, chroniącym przed złem talizmanem. By zostać Indianinem potrzebny jest pióropusz, dlatego następnego dnia każdy zrobił dla siebie to nakrycie głowy. Byliśmy gotowi na indiańskie zabawy – wesołe gry, wyprawę na bizony, tańce i malowanie twarzy. Poprzez takie zajęcia staramy się zagospodarować dzieciom ciekawie czas wolny, a także pokazać że biblioteka to również miejsce dobrej zabawy.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 12°C Miasto: Szczecin

Ciśnienie: 1004 hPa
Wiatr: 19 km/h

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: małaTreść komentarza: mała powierzchnia pod apartamnety? http://scie24.pl/miasto/4007,basen-polnocny-w-nowej-odslonie.htm#prettyPhoto - tu można zobaczyć jaka mała :-) .. dobrze, że drogi nie można zabudować bo by ją też Basia zabudowała.Data dodania komentarza: 7.03.2026, 17:33Źródło komentarza: Temat Tygodnia -Piotr PiwowarczykAutor komentarza: MkTreść komentarza: Grube kłamstwa są powiedziane na początku wywiadu. Piwiwarczyk i redaktor mówią ze teren mial być przeznaczony na deweloperke. To kłamstwo. stniejacym planie na funkcje mieszkaniowe miała być przeznaczona mała część terenu. Poza tym wywiad typu "lanie wody".Data dodania komentarza: 7.03.2026, 07:49Źródło komentarza: Temat Tygodnia -Piotr PiwowarczykAutor komentarza: HkTreść komentarza: Pan całe życie naiwny. W mieście gdzie przez lata rządzili intelektualni starcy o żadnej rewolucji czy nawet ewolucji nie ma mowy. Niech Pan po tych wielu latach w końcu otworzył oczy, bo czas ucieka i szkoda pana życia. Pozdrawiam.Data dodania komentarza: 5.03.2026, 05:37Źródło komentarza: Temat Tygodnia -Piotr PiwowarczykAutor komentarza: JaśTreść komentarza: To kawał? Dajemy 150 000 zł z naszych podatków Policom, a nie potrafimy zorganizować tramwaju do naszej latarni morskiej i fortu? Władza nasza wielka intelektualnie.Data dodania komentarza: 17.02.2026, 21:05Źródło komentarza: Rozmowy na czasie - 16.02.2026Autor komentarza: ZdebTreść komentarza: Cenzura tutaj widać.Data dodania komentarza: 14.02.2026, 22:51Źródło komentarza: Rozmowy na czasieAutor komentarza: obywatelTreść komentarza: czemu kauje Pan nieprzychylne komentarze wobec władzy panie wydawco. Proszę się nie baćData dodania komentarza: 11.02.2026, 18:23Źródło komentarza: Rozmowy na czasie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama