Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 11 marca 2026 17:50
Reklama

Potrzebny był zwinny "jamnik"

Króciutki Solaris Urbino 8,9LE będzie woził pasażerów na trasach, gdzie dłuższym pojazdem trudniej manewrować. To nowy nabytek Komunikacji Autobusowej w Świnoujściu.
Potrzebny był zwinny "jamnik"

Autor: KA

Nie jest to co prawda fabrycznie nowy egzemplarz pojazdu marki, której symbolem jest pies jamnik, ale spółka potrzebowała autobusu, który połyka głównie wąskie miejskie ulice na trasach, gdzie jest mało pasażerów. 
"8,9" w nazwie modelu wyraża jego długość w metrach, "LE" od angielskiego low entry oznacza pojazd niskopodłogowy. Ten typ autobusu był projektowany przez firmę Solaris Bus & Coach głównie dla mniejszych miast, z węższymi ulicami.
Świnoujski mały "jamnik" został wyprodukowany w 2011 roku, ma stosunkowo niewielki jak na montowane w nim silniki przebieg 520 tysięcy kilometrów. Oferuje 16 miejsc siedzących, 40 stojących, jedno dla osoby na wózku lub dla wózka dziecięcego.
Pojazd ma już świnoujskie tablice rejestracyjne, ale na trasie zobaczymy go za około dwa tygodnie. 
- Montujemy w nim kasowniki, biletomat, wgrywamy system informacji pasażerskiej - tłumaczy Komunikacja Autobusowa w Świnoujściu. 
To 24. autobus we flocie miejskiego przewoźnika, oczywiście najkrótszy, i 21. napędzany silnikiem diesla. Trzy z nich mają napęd hybrydowy.

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie małe

Temperatura: 16°C Miasto: Szczecin

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 23 km/h

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: małaTreść komentarza: mała powierzchnia pod apartamnety? http://scie24.pl/miasto/4007,basen-polnocny-w-nowej-odslonie.htm#prettyPhoto - tu można zobaczyć jaka mała :-) .. dobrze, że drogi nie można zabudować bo by ją też Basia zabudowała.Data dodania komentarza: 7.03.2026, 17:33Źródło komentarza: Temat Tygodnia -Piotr PiwowarczykAutor komentarza: MkTreść komentarza: Grube kłamstwa są powiedziane na początku wywiadu. Piwiwarczyk i redaktor mówią ze teren mial być przeznaczony na deweloperke. To kłamstwo. stniejacym planie na funkcje mieszkaniowe miała być przeznaczona mała część terenu. Poza tym wywiad typu "lanie wody".Data dodania komentarza: 7.03.2026, 07:49Źródło komentarza: Temat Tygodnia -Piotr PiwowarczykAutor komentarza: HkTreść komentarza: Pan całe życie naiwny. W mieście gdzie przez lata rządzili intelektualni starcy o żadnej rewolucji czy nawet ewolucji nie ma mowy. Niech Pan po tych wielu latach w końcu otworzył oczy, bo czas ucieka i szkoda pana życia. Pozdrawiam.Data dodania komentarza: 5.03.2026, 05:37Źródło komentarza: Temat Tygodnia -Piotr PiwowarczykAutor komentarza: JaśTreść komentarza: To kawał? Dajemy 150 000 zł z naszych podatków Policom, a nie potrafimy zorganizować tramwaju do naszej latarni morskiej i fortu? Władza nasza wielka intelektualnie.Data dodania komentarza: 17.02.2026, 21:05Źródło komentarza: Rozmowy na czasie - 16.02.2026Autor komentarza: ZdebTreść komentarza: Cenzura tutaj widać.Data dodania komentarza: 14.02.2026, 22:51Źródło komentarza: Rozmowy na czasieAutor komentarza: obywatelTreść komentarza: czemu kauje Pan nieprzychylne komentarze wobec władzy panie wydawco. Proszę się nie baćData dodania komentarza: 11.02.2026, 18:23Źródło komentarza: Rozmowy na czasie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama