Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 czerwca 2026 09:04
Reklama
Reklama

GDDKiA rezygnuje z nasypu.

Ważna informacja dotycząca przebiegu drogi S3 przez Warszów. Dzisiaj na posiedzeniu Komisji Gospodarki i Budżetu, przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zaprezentowali nowy wariant przebiegu drogi S3 przez Warszów. Nasyp ma kończyć się przed ulicą Ludzi Morza, na wysokości ogrodów działkowych, czyli przed budynkami mieszkalnymi. Dalej – zamiast pierwotnego nasypu - będzie biegła droga na powierzchni.
GDDKiA rezygnuje z nasypu.

Autor: BIK UM Świnoujście

- Pierwotna propozycja, czyli nasyp przebiegający przez Warszów, tuż obok budynków mieszkalnych, od początku była niedopuszczalna - mówi prezydent miasta Janusz Żmurkiewicz. -Nie zgadzałem się z takim rozwiązaniem, podobnie, jak sami mieszkańcy i radni prawobrzeża. Stąd też nasze wspólne protesty w tej sprawie do GDDKiA.

Obecny na dzisiejszym posiedzeniu Komisji Gospodarki i Budżetu, przedstawiciel Zarządu Osiedla Warszów Dariusz Krzywda pozytywie wyraził się o nowym rozwiązaniu przebiegu S3. Przewodniczący Komisji Gospodarki i Budżetu Sławomir Nowicki zwrócił się do przedstawicieli GDDKiA o jak najszybsze zaprezentowanie nowego przebiegu drogi S3 mieszkańcom Warszowa.

- Naszym, czyli prezydenta, radnych oraz przedstawiciela zarządu osiedla zdaniem jest to dobre rozwiązanie – mówi przewodniczący komisji Sławomir Nowicki, ale podkreśla: - Muszą się oczywiście na ten temat wypowiedzieć również sami mieszkańcy Warszowa.

- Mieszkańcy Warszowa są najbardziej zainteresowani tą sprawą. Stąd też nie wyobrażam sobie, aby mieli nie poznać zaproponowanego dziś rozwiązania bezpośrednio od przedstawicieli GDDKiA. Poznać i oczywiście wyrazić swoją opinię – dodaje prezydent Janusz Żmurkiewicz.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Temperatura: 17°C Miasto: Szczecin

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 5 km/h

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Kierowca Treść komentarza: Jak można tak traktować ludzi żeby na parking nie Można było wjechać bo Agatowska sobie bramownice wymyśliła - w końcu jakoś sukces :))))) Data dodania komentarza: 1.06.2026, 15:21 Źródło komentarza: Rozmowy na czasie – Jarosław Włodarczyk oraz Karolina Romańska Autor komentarza: Tadeusz Treść komentarza: Postawić bramownice najlepiej przed wjazdem do tunelu i na granicach .... problem z głowy a i przed promami - Tego by Bareja nie wymyślił. Data dodania komentarza: 25.05.2026, 22:31 Źródło komentarza: Rozmowy na czasie – Jarosław Włodarczyk oraz Karolina Romańska T Autor komentarza: wydawca ZTV Treść komentarza: Mistrzostwa były transmitowane na żywo - zapraszam na nasz profil społecznościowy Facebook i YouTube. Data dodania komentarza: 29.04.2026, 22:18 Źródło komentarza: Uroczyste otwarcie Pucharu Polski w Karate Kyokushin – Świnoujście 2025 Autor komentarza: Poszukiwacz Treść komentarza: Jest gdzieś wideo z mistrzostw? Data dodania komentarza: 28.04.2026, 20:12 Źródło komentarza: Uroczyste otwarcie Pucharu Polski w Karate Kyokushin – Świnoujście 2025 Autor komentarza: nauczycielka Treść komentarza: Pamiętam Panią Dorotę jeszcze ze szkoły średniej. To niesamowicie inteligentna osoba, posiadająca bardzo szeroki zakres wiedzy z wielu dziedzin. Najlepsza radna jaka kiedykolwiek zasiadała w RM Świnoujścia. Data dodania komentarza: 16.04.2026, 16:00 Źródło komentarza: Rozmowy na czasie: Dorota Konkolewska i Roman Momot T Autor komentarza: Leo Treść komentarza: Wydaje mi się , że powinna być dwukadencyjność również dla radnych. Panowie widać, że są chyba już zmęczeni a już na pewno nieprzygotowani i ślizgają się po tematach. Takie gadanie dla gadania. Może redakcja wyśle im wcześniej pytania, aby się przygotowali... Data dodania komentarza: 2.04.2026, 19:17 Źródło komentarza: Rozmowy na czasie - Sławomir Nowicki i Leszek Waga
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama