Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 czerwca 2026 06:35
Reklama
Reklama

39. Międzynarodowy Maraton Świnoujście – Wolgast

W sobotę, 1 września br. o godzinie 10.00 z nadmorskiej promenady wystartował 39. Międzynarodowy Maraton Uznamski Świnoujście – Wolgast oraz 28 Półmaraton i bieg sztafetowy. Organizatorem biegowej imprezy byli Usedom – Marathon e.V. oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji "Wyspiarz" w Świnoujściu.
39. Międzynarodowy Maraton Świnoujście – Wolgast

Autor: Telewizja Świnoujście

W tegorocznym maratonie uczestniczyło 216 zawodników, na półmaraton zdecydowało się 244 zawodników oraz  wystartowało 16 sztafet. Sygnał do startu dał zastępca prezydenta miasta Paweł Sujka. Należy stwierdzić, że tegoroczny 39. Maraton zdecydowanie należał do biegaczy z Niemiec, co przełożyło się na końcowe wyniki.

Kliknij aby odtworzyć

Zwycięzcy 39. Międzynarodowego Maratonu Świnoujście –Wolgast:

kat.  OPEN kobiet

1.      1.Sandra Otto - Niemcy

2.      2.Silke Beyer - Niemcy

3.      3.Dorte Ratz  - Niemcy

kat. OPEN mężczyźni

1.      1.Maciej Łucyk - Polska

2.      2.Henning Ahlert - Niemcy

3.      3.Carsten Schubert - Niemcy

28. Półmaraton

kat.  OPEN kobiet

1.         Diana Zplondek - Niemcy

2.         Michaela Termer - Niemcy

3.         Marta Mikołajczyk- Wasiliew – Polska

kat. OPEN mężczyźni

1.         Thomas HeB - Niemcy

2.         Michał Brzozowski - Polska

3.         Georg Boge- Niemcy

Sztafety

1.      1.Laufmützen Usedom I

2.      2.Biegacze z Krainy 44 Wysp

3.      3.SV Motor Wolgast


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Temperatura: 18°C Miasto: Szczecin

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 13 km/h

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Kierowca Treść komentarza: Jak można tak traktować ludzi żeby na parking nie Można było wjechać bo Agatowska sobie bramownice wymyśliła - w końcu jakoś sukces :))))) Data dodania komentarza: 1.06.2026, 15:21 Źródło komentarza: Rozmowy na czasie – Jarosław Włodarczyk oraz Karolina Romańska Autor komentarza: Tadeusz Treść komentarza: Postawić bramownice najlepiej przed wjazdem do tunelu i na granicach .... problem z głowy a i przed promami - Tego by Bareja nie wymyślił. Data dodania komentarza: 25.05.2026, 22:31 Źródło komentarza: Rozmowy na czasie – Jarosław Włodarczyk oraz Karolina Romańska T Autor komentarza: wydawca ZTV Treść komentarza: Mistrzostwa były transmitowane na żywo - zapraszam na nasz profil społecznościowy Facebook i YouTube. Data dodania komentarza: 29.04.2026, 22:18 Źródło komentarza: Uroczyste otwarcie Pucharu Polski w Karate Kyokushin – Świnoujście 2025 Autor komentarza: Poszukiwacz Treść komentarza: Jest gdzieś wideo z mistrzostw? Data dodania komentarza: 28.04.2026, 20:12 Źródło komentarza: Uroczyste otwarcie Pucharu Polski w Karate Kyokushin – Świnoujście 2025 Autor komentarza: nauczycielka Treść komentarza: Pamiętam Panią Dorotę jeszcze ze szkoły średniej. To niesamowicie inteligentna osoba, posiadająca bardzo szeroki zakres wiedzy z wielu dziedzin. Najlepsza radna jaka kiedykolwiek zasiadała w RM Świnoujścia. Data dodania komentarza: 16.04.2026, 16:00 Źródło komentarza: Rozmowy na czasie: Dorota Konkolewska i Roman Momot T Autor komentarza: Leo Treść komentarza: Wydaje mi się , że powinna być dwukadencyjność również dla radnych. Panowie widać, że są chyba już zmęczeni a już na pewno nieprzygotowani i ślizgają się po tematach. Takie gadanie dla gadania. Może redakcja wyśle im wcześniej pytania, aby się przygotowali... Data dodania komentarza: 2.04.2026, 19:17 Źródło komentarza: Rozmowy na czasie - Sławomir Nowicki i Leszek Waga
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama