Dziesięć sezonów, czyli dziesięć lat obejmuje działalność turystyczno - poznawcza rozpoznawalnej grupy młodzieży starszej zrzeszonej w Świnoujskiej Inicjatywie Rowerowej w skrócie nazywanej "ŚwIR" Uczestnicy zapraszani są na poszczególne wypady rowerowe głównie poprzez media społecznościowe, średnio jednorazowo w wyznaczone miejsce rozpoczęcia wycieczki przybywa ponad 30 osób. Zaznaczmy, że trasy wycieczek (uprzednio sprawdzone fizycznie przez organizatorów) dostosowane są do umiejętności i możliwości uczestników.
Leszek Wątkowski
04.09.2020 14:55
(aktualizacja 30.09.2023 22:05)
Autor: ŚWiR
Jak zaznacza organizator grupa wyruszająca w teren ma go zwiedzić, poznać ciekawe miejsca pod względem krajobrazowym czy historycznym, uczestnicy wycieczki nie ścigają się na swoich bicyklach, tylko poprzez łączenie przyjemnego z pożytecznym mają przez wiele godzin wypoczywać i integrować się w grupie. Niestrudzenie od 10 lat wyprawy rowerowe organizują świnoujścianie Państwo Alina i Wiesław Król, to oni są głównym motorem napędzającym dobrą energią wycieczkowe przedsięwzięcia. Pierwsza w 2020 roku wycieczka odbyła się 5 lipca, jej długość to tylko 31 kilometrów, zaś na ostatnią wyprawę rowerzyści wyruszyli 23 sierpnia br. a trasa wynosiła skromne 70 kilometrów. W roku jubileuszu 10-lecia ŚwIR(y) na ośmiu wyznaczonych trasach przejechały 367 kilometrów, w wyprawach tych uczestniczyło 316 rowerzystów. Wszyscy łącznie przejechali na rowerach 9 284 kilometry!
Kliknij aby odtworzyć
Podziel się
Oceń
Napisz komentarz
Komentarze
D.C+ M.M.
04.09.2020 18:07
Główny Świr p. Wiesław wraz ze Świrówką p. Aliną, od wielu lat są nie do zdarcia jak ich rowerowe opony! :) Trzymajcie się ciepełko, życzymy prostych szlaków i wszystkich szprych po wyprawach!
Alina i Wiesław Król
05.09.2020 11:43
Używamy najlepszych opon, które się nie zdzierają i nie przebijają i jest szansa, że będą się toczyły nadal. Zapraszamy do "ŚwIR"-ów w 11 edycji.
Napisz komentarz
Komentarze