Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 30 kwietnia 2025 16:16
Reklama

MSR Gryfia. Załoga nie przyjmuje tego do wiadomości...

To w jaki sposób w ostatnich tygodniach "działa" i podejmuje strategiczne decyzje Zarząd Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia w Szczecinie w niczym nie przypomina cywilizacyjnych rozstrzygnięć i zapewne nie służy dialogowi Zarządu z 200 osobową załogą, ze świnoujskiego zakładu MSR której za wszelką cenę zamierza się pozbyć. i zlikwidować poprzez sprzedaż obecnie zajmowanych terenów w Świnoujściu.
MSR Gryfia. Załoga nie przyjmuje tego do wiadomości...

.Za kwotę ponad 58 milionów złotych prezes Zaremba zamierza do końca listopada br. sprzedać majątek i tym samym pozbyć się problemu z 50-letnim zakładem MSR w Świnoujściu. Wiele było już w tym temacie powiedziane, wiele odbyło się spotkań i debat na sesjach Rady Miasta oraz spotkań z parlamentarzystami, nie brakowało i nie brakuje determinacji załogi w obronie miejsc pracy i zakładu. Dziś kolejna odsłona tych działań, by jak przyznaje strona społeczna, ktoś te zapędy prezesa wyhamował lub w najgorszym wypadku ograniczył. Załoga zamierza pracować  żąda tyle i aż tyle od obecnego pracodawcy ze Szczecina! W programie Raport-140 kolejny raz głos zabrała tzw. strona społeczne, czyli przedstawiciele Związków Zawodowych: Aneta Stawicka - przewodnicząca Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników Stoczni w Morskiej Stoczni Remontowej "Gryfia" S.A. i Bartłomiej Szmyt - przewodniczący Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSSZ "Solidarność" przy Morskiej Stoczni Remontowej "Gryfia" 18.11.2020 w Sejmie RP odbyło się posiedzenie komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej poświęcone sytuacji w Morskiej Stoczni Remontowej GRYFIA SA oddziałowi w Świnoujściu. W wyniku kolejnego spotkania został uchwalony dezyderat do Ministra Infrastruktury. Wystosowany postulat dotyczy zaprzestania procedury zwolnień grupowych w przedsiębiorstwie oraz zbycia części zakładu, jak również rozważenia propozycji złożonej przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego i Prezydenta Miasta Świnoujście (utworzenia Morskiego Parku Przemysłowego). - informuje przewodnicząca Rady Miasta Świnoujście Elżbieta Jabłońska.

 

 

Kliknij aby odtworzyć


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

mały kaziu 19.11.2020 17:44
Najpierw PO i PSL przez dłuższy czas POCHYLAŁO SIĘ na dolą stoczniowców i zakładu w Świnoujściu, teraz dla odmiany słać będą DEZODORANTY - chyba żeby ten smród wokół stoczni zniwelować

Stoczniowiec 19.11.2020 10:03
Wielka ściema w kadrach nie umieją udzielić odpowiedzi na jakich warunkach ma wyglądać zatrudnienie w szczecinie. Dyrektorzy każą pracownikom dać odpowiedz czy deklarują chęć pracy w szczecinie na pytanie czy na tym samym stanowisku i takich samych warunkach, czy jest gwarancja zatrudnienia żeby nie było sytuacji że po przejściu do szczecina za miesiąc pracownicy Świnoujścia dostaną zwolnienia. Odpowiedz nie pracownik będzie ustalać warunki. To jak tu się zdeklarować. Najpierw niech przedłożą warunki, a później pytają pracowników o deklarację. Kolejną analizę prowadzą ile zaoszczędzą na odprawach, a później wydymają pracowników.

Mieszkaniec. 18.11.2020 23:09
Dać na antenę radnych PIS że Świnoujścia niech się wypowiedzą w tym temacie. Czy może odwaga im nie pozwala.

niepolityczny 19.11.2020 08:13
Szkoda czasu na tych pisowskich żuczków ze Świnoujścia, oni niewiele mogą i jeszcze mniej o czymkolwiek decydują. Po prostu są i płacą składki dla Jarka by mógł od czasu do czasu wydać bełkot z trybuny sejmowej, bo wódź naczelny PIS i król Polski oderwany jest od rzeczywistości!

Szczepionka przeciwko pis 18.11.2020 20:31
Fanatyków pis jest bardzo dużo w Uzdrowisku w Żegludze ... rozpi.. te firmy od środka bo to związki zawodowe ,ktore szantażują prezesów tych firm w których sytuacja bedzie podobna za kilka miesiecy ... co do UŚ... temat jest trochę zakręcony ale w ŻŚ to wszystko kwestia roku moze 1,5 ..

Baron 18.11.2020 16:30
jest tk cieniuchno na koncie Gryfi, że Zarembę zadowoli 58 milionów i choćby kosztem pracowników ze Świnoujścia zrealizuje swój chory "program naprawczy"

Polak 18.11.2020 14:59
Żeby wywalać ludzi ze stoczni na bruk i likwidować zakład pracy w czasie koronki, to mogę skomentować to tylko tak - ***** *** !!!!

stoczniowiec 18.11.2020 13:11
Ktoś niedawno powiedział, że takich ludzi jak Zarembę i innych pisowców osądzi i rozliczy historia. Co mi po takich rozliczeniach, skoro ja dziś tracę pracę w zakładzie w którym przepracowałem ponad 20 lat!

zachmurzenie duże

Temperatura: 20°C Miasto: Szczecin

Ciśnienie: 1022 hPa
Wiatr: 24 km/h

Ostatnie komentarze
T Autor komentarza: Tomasz SawickiTreść komentarza: Panie "Znawco tematu", program realizowany jest w księgarni Pana Cezarego. To nie jest bluebox, a właściwie w obecnych realiach stosowany greenbox. Efekt bokeh, który polega na estetycznym rozmyciu tła w celu podkreślenia obiektu i dodania zdjęciu głębi uzyskujemy dzięki zastosowaniu obiektywu filmowego 45 mm. Zapewniam, że program realizowany jest w księgarni Neptun Pana Cezarego Koncewicza - pomijając mały szczegół, czy ma to jakiekolwiek znaczenie dla przekazu??? Pozdrawiam Tomasz Sawicki ZTVData dodania komentarza: 25.04.2025, 23:26Źródło komentarza: „Z górnej półki” – geopolityka i kryminał w jednym odcinku T Autor komentarza: Znawca tematuTreść komentarza: Przecież to na blueboxie robicie a nie w księgarni. he, heData dodania komentarza: 25.04.2025, 22:32Źródło komentarza: „Z górnej półki” – geopolityka i kryminał w jednym odcinku T Autor komentarza: JacekTreść komentarza: Brawo, brawo. Konkretna, inteligenta, czarująca Pani dyrektor. Świnoujście wreszcie nie będzie się wstydzić poziomu Ośrodka Barbarki.Data dodania komentarza: 25.04.2025, 22:30Źródło komentarza: Uroczyste otwarcie obiektu "Barbarka Vita" w Świnoujściu T Autor komentarza: ObserwatorTreść komentarza: Roman Kucierki zamienił się na stanowiska pracy z byłym zastępcą prezydenta? Ale numer !!!Data dodania komentarza: 25.04.2025, 22:24Źródło komentarza: Uroczyste otwarcie obiektu "Barbarka Vita" w ŚwinoujściuAutor komentarza: Rekinek 😂😂😂Treść komentarza: 😂😂😂Data dodania komentarza: 9.04.2025, 20:44Źródło komentarza: Kolorowy start parady – przedszkola i szkoły wylosowały swoje motywy!Autor komentarza: Pawel JaskulaTreść komentarza: a co z Panem Leszkiem ?? martwimy sie... gdzie jest Nasz ulubiony redaktor....Data dodania komentarza: 8.04.2025, 21:59Źródło komentarza: Rozmowy na czasie – 7.04.2025
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama