Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 30 kwietnia 2025 16:24
Reklama

Przegląd wydarzeń 2020 roku na wyspach - część pierwsza

Rok 2020 zapewne zapisze się na długo w pamięci ludzkości i przejdzie do kart współczesnej światowej historii. Był to rok trudny i ważny pod każdym względem. Trudy tego roku podzielone zostały można powiedzieć po równo, tak dla rządzących - władzy każdego szczebla i rządzonych - mieszkańców. Styczeń 2020 roku był czasem planowania, realizacji zobowiązań, wielu planów i marzeń.
Przegląd wydarzeń 2020 roku na wyspach - część pierwsza

Autor: ZTV Świnoujście

Gdy z każdym dniem docierały niepokojące wiadomości z dalekiej Azji, dotyczące rozprzestrzeniania się nieznanej choroby, która zaczyna ogarniać i inne kontynenty siejąc nieznane do tej pory spustoszenie wśród ludzkości tłumaczyliśmy sobie, że to przecież Chiny, to daleko i pewnie nic nam nie grozi. Już zaledwie dwa miesiące później zaczęto mówić o chorobie, o zarazie, o pandemii, wyodrębnionej przez naukowców jako koronawirus (COVID-19). Wprowadzono obostrzenia sanitarne, mające zminimalizować rozprzestrzenianie się koronawirusa. Maseczki, rękawiczki jednorazowe, dezynfekcja rąk, dystans w przestrzeni publicznej i... papier toaletowy to atrybuty dnia codziennego w epidemii. Sytuacja sanitarna nie została jeszcze opanowana, choć pojawiły się szczepionki i już w grudniu rozpoczęły pierwsze nieodpłatne szczepienia. Z życzeniami dużo zdrowia i mało optymistycznymi nastrojami oraz utrzymywanymi obostrzeniami przywitamy nowy 2021 rok. Tradycyjnie już zapraszamy mieszkańców Świnoujścia na retrospektywny przegląd wydarzeń mijającego 2020 roku na wyspach. Naszymi przewodnikami byli: Janusz Żmurkiewicz prezydent Świnoujścia i jego zastępcy, Barbara Michalska i Paweł Sujka.       Część drugą przeglądu nadamy już w piątkowym programie - 1 stycznia 2021 roku. Zapraszamy!

Kliknij aby odtworzyć


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Aga 30.12.2020 18:18
Pewnie 2021 nie będzie rokiem gorszym od tego co się kończy, bo co jeszcze gorszego może się wydarzyć? Zdrowia dla Świnoujszczan życzę i szampańskiego sylwka! ? ??

Marian 30.12.2020 18:06
Mam mieszane uczucia co do satysfakcji i dumy z mijającego roku. Wiele działań i planów w 2020 roku pokrzyżował koronawirus, niestety dla mnie z racji prowadzonej działalności, to najgorszy rok od wielu lat, niestety straty są do nie odrobienia. Myślę, że także nie cieszy się z kończącego roku prezydent miasta, bo tu też nie wszystko odbywało się jak zostało wcześniej zaplanowane, do tego nadwyrężony został i przeznaczony na inne cele budżet miasta. Wcale nie lepiej mimo szczepień na koronawirusa, zapowiada się Nowy Rok. Nie powiem, że żyjemy w ciekawych czasach, bo żyjemy w czasach bardzo niebezpiecznych dla zdrowia, polityki i gospodarki.

Mieszkaniec 30.12.2020 17:29
Jak na rok kowidowy to nawet sporo się działo w mieście. Czas tak szybko biegnie, że o niektórych sprawach już się nawet nie pamięta

zachmurzenie duże

Temperatura: 20°C Miasto: Szczecin

Ciśnienie: 1022 hPa
Wiatr: 24 km/h

Ostatnie komentarze
T Autor komentarza: Tomasz SawickiTreść komentarza: Panie "Znawco tematu", program realizowany jest w księgarni Pana Cezarego. To nie jest bluebox, a właściwie w obecnych realiach stosowany greenbox. Efekt bokeh, który polega na estetycznym rozmyciu tła w celu podkreślenia obiektu i dodania zdjęciu głębi uzyskujemy dzięki zastosowaniu obiektywu filmowego 45 mm. Zapewniam, że program realizowany jest w księgarni Neptun Pana Cezarego Koncewicza - pomijając mały szczegół, czy ma to jakiekolwiek znaczenie dla przekazu??? Pozdrawiam Tomasz Sawicki ZTVData dodania komentarza: 25.04.2025, 23:26Źródło komentarza: „Z górnej półki” – geopolityka i kryminał w jednym odcinku T Autor komentarza: Znawca tematuTreść komentarza: Przecież to na blueboxie robicie a nie w księgarni. he, heData dodania komentarza: 25.04.2025, 22:32Źródło komentarza: „Z górnej półki” – geopolityka i kryminał w jednym odcinku T Autor komentarza: JacekTreść komentarza: Brawo, brawo. Konkretna, inteligenta, czarująca Pani dyrektor. Świnoujście wreszcie nie będzie się wstydzić poziomu Ośrodka Barbarki.Data dodania komentarza: 25.04.2025, 22:30Źródło komentarza: Uroczyste otwarcie obiektu "Barbarka Vita" w Świnoujściu T Autor komentarza: ObserwatorTreść komentarza: Roman Kucierki zamienił się na stanowiska pracy z byłym zastępcą prezydenta? Ale numer !!!Data dodania komentarza: 25.04.2025, 22:24Źródło komentarza: Uroczyste otwarcie obiektu "Barbarka Vita" w ŚwinoujściuAutor komentarza: Rekinek 😂😂😂Treść komentarza: 😂😂😂Data dodania komentarza: 9.04.2025, 20:44Źródło komentarza: Kolorowy start parady – przedszkola i szkoły wylosowały swoje motywy!Autor komentarza: Pawel JaskulaTreść komentarza: a co z Panem Leszkiem ?? martwimy sie... gdzie jest Nasz ulubiony redaktor....Data dodania komentarza: 8.04.2025, 21:59Źródło komentarza: Rozmowy na czasie – 7.04.2025
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama