Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 16 czerwca 2025 16:01
Reklama

Kolejne testery narkotyków dla stargardzkich policjantów

Dzisiaj w sali stargardzkiego starostwa odbyło się przekazanie zakupionych dla stargardzkich policjantów 40 sztuk testerów narkotyków Dräger DrugTest 5000 STK. To kolejne już wsparcie ze strony stargardzkiego samorządu, które ukierunkowane jest na wspólne działania na rzecz zwiększenia poprawy bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu.
Kolejne testery narkotyków dla stargardzkich policjantów

Autor: podkom. Krzysztof Wojsznarowicz

Kierowanie autem po zażyciu narkotyków jest tak samo niebezpieczne jak kierowanie po alkoholu. To substancje, które negatywnie wpływają na organizm ludzki. Nieodpowiedzialność kierowców polegająca na prowadzeniu pojazdów zarówno po narkotykach, czy alkoholu to śmiertelne zagrożenie na drodze nie tylko dla nich samych, ale także dla osób postronnych, pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Przeprowadzanie dużej liczby kontroli kierujących pozwala mundurowym na wyeliminowanie z dalszej jazdy tych, którzy pomimo wielu apeli zlekceważyli przepisy, a także ludzkie zdrowie i życie. Testy DrugTest 5000 STK  pozwalają na sprawdzanie do 8 klas narkotyków. 

Przekazanie, w którym udział wzięli Starosta Stargardzki Pani Iwona Wiśniewska, Wicestarosta Łukasz Wilkosz, Przewodnicząca Powiatowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Irena Agata Łucka,  insp. Robert Nowak Komendant Powiatowy Policji w Stargardzie odbyło się w sali konferencyjnej stargardzkiego starostwa. Podczas spotkania starosta stargardzki Pani Iwona Wiśniewska dziękowała szefowi stargardzkich policjantów za ich codzienną służbę, za szeroko pojęte bezpieczeństwo na rzecz mieszkańców powiatu stargardzkiego.

Codzienna służba stargardzkich mundurowych to dbanie nie tylko  o ład i porządek publiczny na terenie naszego powiatu, ale także dbanie o bezpieczeństwo na drogach. Tylko w pierwszym kwartale 2021 roku stargardzcy mundurowi wyeliminowali z dalszej jazdy 41 nietrzeźwych kierujących, a także 21 osób, które kierowały pojazdami będąc pod wpływem środków odurzających.  

Apelujemy o zachowanie zdrowego rozsądku. Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami,  że zawsze na kogoś ktoś, gdzieś czeka – pozwólmy sobie i innym bezpiecznie wrócić do domów. Bądźmy odpowiedzialni !!! 
 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 20°C Miasto: Szczecin

Ciśnienie: 1022 hPa
Wiatr: 24 km/h

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: RodzicTreść komentarza: Super zawody, organizacja. WinKids gratulacje 👏Data dodania komentarza: 4.06.2025, 10:26Źródło komentarza: Zawody Pływackie z okazji Dnia DzieckaAutor komentarza: GrzegorzTreść komentarza: Jak sie nazywa pani z numerem 27?Data dodania komentarza: 2.06.2025, 09:34Źródło komentarza: Najpiękniejsze Polki 2023 roku wybrane!Autor komentarza: Szalkiewicz.ZiW.Treść komentarza: Popieram wasz program i głosuje na Trzaskowskiego wraz żonaData dodania komentarza: 27.05.2025, 15:43Źródło komentarza: Nowe biuro Platformy Obywatelskiej w StargardzieAutor komentarza: Zbigniew GawleTreść komentarza: Napisałem komentarz wiarygodna i rzetelna ZTVData dodania komentarza: 18.05.2025, 18:35Źródło komentarza: Powracając do tematu WPN…Autor komentarza: Zbigniew GawleTreść komentarza: Długo zastanawiałem się ją i czy wogóle skomentować ten tendencyjny i zmanipulowany wywiad bo; Pan redaktor posiłkując się w wywiadzie zamieszczonymi postami, które są udokumentowane licznymi fotografiami przestępczej działalności kadry parku, wraz z dokładną ich lokalizacją. Jadąc na wywiad z latwoscią, posty te zweryfikować bo opisane i sfotografowane miejsca mijał o kilka kilkadziesiąt metrów. W wywiadzie nie posłużył się nimi, wręcz wsparł Dyrektor WPN w jej łgarstwie i kłamstwach. Rodzi to podejrzenie czy było to bezinteresowne, wszak WPN ma za tego rodzaju przysługi wiele atrakcyjnego do zaoferowania. Skutek negatywny tego jest taki, że zamiast powstrzymać demolowanie lasów parkowych, proceder ten jeszcze się wzmógł wbrew ustawą sejmowym dotyczącym tej sprawy. Proponuję Panu redaktorowi 3 czesć cyklu z WPN i jego Dyrektor, uprzednio zapoznając się z kolejnymi postami pod tym samym adresem. Gdyby był problem z interpretacją zdjeć i zrozumieniem tekstu,oferuję się za przewodnika wraz z ustawodawstwem dotyczącym Ochrony Środowiska i Obszarów Chronionych.Data dodania komentarza: 18.05.2025, 16:53Źródło komentarza: Powracając do tematu WPN…Autor komentarza: AnMarTreść komentarza: Bardzo dziękujemy za dobre słowo.Duet AnMar.To pomaga w działaniu.Data dodania komentarza: 17.05.2025, 13:16Źródło komentarza: Finał Dnia Dobrych Uczynków w Świnoujściu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama