Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 1 maja 2025 04:32
Reklama

Pandemia to nie powód, aby zrezygnować ze zwiedzania najpiękniejszych miejsc na świecie

Jeśli marzysz o wielkich podróżach i zwiedzaniu całego świata, ale w domu zatrzymuje cię pandemia, mamy dla doskonałą propozycję. W ciągu kilku chwil możesz znaleźć się w samym środku największych muzeów. I to zupełnie za darmo.
Pandemia to nie powód, aby zrezygnować ze zwiedzania najpiękniejszych miejsc na świecie

Autor: iStock

Idea wirtualnego zwiedzania jest znana od dawna, ale dzięki pandemii zyskuje teraz ogromną popularność. Oto największe muzea świata, które odwiedzisz bez wychodzenia z domu.

Muzeum Vincenta van Gogha w Amsterdamie

Mało kto wie, że ten holenderski malarz cierpiał na przypadłości natury psychicznej. Prawdopodobnie to przyczyniło się do powstania jego wybitnych dzieł. Muzeum van Gogha w Amsterdamie zebrało ponad 200 obrazów mistrza, 500 jego rysunków i 700 listów, które zasiliły ekspozycję. W tym niezwykłym miejscu można obejrzeć osobiste pamiątki, fotografie i tysiące książek oraz publikacji na jego temat. Najstarszy eksponat pochodzi z 1840 roku. Wirtualna wycieczka po muzeum dostępna jest na stronie internetowej: https://artsandculture.google.com/partner/van-gogh-museum?hl=en. Po otwarciu linku wystarczy kliknąć na ikonkę ludzika w prawym, dolnym rogu zdjęcia głównego.

Francuski Luwr

Jedno z największych muzeów sztuki na świecie zlokalizowane w dawnym pałacu królewskim - to trzeba zobaczyć! Luwr udostępnia 35 tysięcy eksponatów podzielonych na 8 tematycznych sekcji. Znajduje się tam m.in. Mona Lisa, czyli jeden z najbardziej rozpoznawalnych obrazów na świecie, który chroniony jest kuloodpornym szkłem. Ciekawostką jest również szklana piramida budowana niegdyś na wzór Piramidy Cheopsa. Aby spróbować tej niezwykłej przygody, wystarczy odwiedzić stronę https://www.louvre.fr/en/online-tours#louvre-at-home i po prawej stronie wybrać interesującą nas część.

Muzeum Getty’ego w Los Angeles

Muzeum powołane do życia przez miliardera Jeana Paula Getty’ego gromadzi klasyczne dzieła sztuki, m.in. z dziedziny rzeźby, malarstwa i fotografii. Zgodnie z założeniem twórcy, obiekt w czasie pełnego działania słynie ze swojej dostępności. Jest skonstruowany tak, aby można było odpocząć na trawie i w czasie zwiedzania skorzystać z kawiarni. Każda osoba odwiedzająca ekspozycję ma czuć się tam wyjątkowo. Wśród udostępnionych dzieł, zasługujących na szczególne wyróżnienie, są prace Vincenta van Gogha, Rubensa i Rembranta. Dla tych, którzy nie mają możliwości osobistego obejrzenia kolekcji, przygotowano spacer 3D dostępny pod adresem https://artsandculture.google.com/partner/the-j-paul-getty-museum?hl=en. Tu również wystarczy kliknąć w ikonkę ludzika, aby wejść do świata sztuki.

Muzeum Guggenheima w Nowym Jorku

Salomon Guggenheim znany był ze swojego zamiłowania do sztuki abstrakcyjnej. Projektowanie budynku, w którym miało powstać muzeum nieustannie rozrastającej się kolekcji Guggenheima, trwało aż 15 lat. Ostatecznie wystawę otwarto 10 lat po śmierci jej inicjatora. Dzieła sztuki współczesnej, które można podziwiać w nowojorskim muzeum, to prace takich artystów jak Cézanne, Picasso, Chagall, Léger, Braque czy Kandinsky. Wirtualna wycieczka dostępna jest na poniższej stronie, po kliknięciu ikonki ludzika:
https://artsandculture.google.com/partner/solomon-r-guggenheim-museum?hl=en

Muzeum Brytyjskie

Wyobraźcie sobie 8 mln eksponatów… Właśnie taką kolekcję zbiorów oferuje największe na terenie Wielkiej Brytanii, i jedno z największych na świecie muzeum. Zachwyca szczególnie bogactwem zbiorów archeologicznych i etnograficznych. Całość podzielona jest na 60 galerii. Wśród nich wystawy poświęcone m.in. epoce oświecenia, historii czasomierzy, historii i kulturze Japonii oraz stosunkowi różnych kultur na świecie do kwestii życia i śmierci. Muzeum można „wirtualnie zwiedzić” pod adresem: https://www.google.co.uk/maps/@51.5192048,-0.1274951,2a,75y,81.29h,81.17t/data=!3m6!1e1!3m4!1sFyBuFtvu6FeVvVVc5--uiw!2e0!7i13312!8i6656?hl=en.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie małe

Temperatura: 9°C Miasto: Szczecin

Ciśnienie: 1022 hPa
Wiatr: 5 km/h

Ostatnie komentarze
T Autor komentarza: Tomasz SawickiTreść komentarza: Panie "Znawco tematu", program realizowany jest w księgarni Pana Cezarego. To nie jest bluebox, a właściwie w obecnych realiach stosowany greenbox. Efekt bokeh, który polega na estetycznym rozmyciu tła w celu podkreślenia obiektu i dodania zdjęciu głębi uzyskujemy dzięki zastosowaniu obiektywu filmowego 45 mm. Zapewniam, że program realizowany jest w księgarni Neptun Pana Cezarego Koncewicza - pomijając mały szczegół, czy ma to jakiekolwiek znaczenie dla przekazu??? Pozdrawiam Tomasz Sawicki ZTVData dodania komentarza: 25.04.2025, 23:26Źródło komentarza: „Z górnej półki” – geopolityka i kryminał w jednym odcinku T Autor komentarza: Znawca tematuTreść komentarza: Przecież to na blueboxie robicie a nie w księgarni. he, heData dodania komentarza: 25.04.2025, 22:32Źródło komentarza: „Z górnej półki” – geopolityka i kryminał w jednym odcinku T Autor komentarza: JacekTreść komentarza: Brawo, brawo. Konkretna, inteligenta, czarująca Pani dyrektor. Świnoujście wreszcie nie będzie się wstydzić poziomu Ośrodka Barbarki.Data dodania komentarza: 25.04.2025, 22:30Źródło komentarza: Uroczyste otwarcie obiektu "Barbarka Vita" w Świnoujściu T Autor komentarza: ObserwatorTreść komentarza: Roman Kucierki zamienił się na stanowiska pracy z byłym zastępcą prezydenta? Ale numer !!!Data dodania komentarza: 25.04.2025, 22:24Źródło komentarza: Uroczyste otwarcie obiektu "Barbarka Vita" w ŚwinoujściuAutor komentarza: Rekinek 😂😂😂Treść komentarza: 😂😂😂Data dodania komentarza: 9.04.2025, 20:44Źródło komentarza: Kolorowy start parady – przedszkola i szkoły wylosowały swoje motywy!Autor komentarza: Pawel JaskulaTreść komentarza: a co z Panem Leszkiem ?? martwimy sie... gdzie jest Nasz ulubiony redaktor....Data dodania komentarza: 8.04.2025, 21:59Źródło komentarza: Rozmowy na czasie – 7.04.2025
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama