Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 30 kwietnia 2025 15:13
Reklama

Na co zwrócić uwagę kupując powerbank na wakacje?

Wybierając się w góry lub nad morze, warto upewnić się, że nie zostaniemy pozbawieni kontaktu ze światem. Aby mieć pewność, że nasze urządzenia zachowają energię podczas wakacyjnych przygód, dobrze jest zaopatrzyć się przed wyjazdem w powerbank dopasowany do naszych potrzeb. Na co zwrócić uwagę przed zakupem?
Na co zwrócić uwagę kupując powerbank na wakacje?

Autor: iStock

Producenci przenośnych banków energii prześcigają się w walce o klienta, oferując nowoczesny design urządzeń oraz ich dodatkowe opcje. Sam wygląd jednak nie wystarczy. Jest kilka kwestii, które powinniśmy uwzględnić przed kliknięciem przycisku „kup”.

Pojemność

Na rynku dostępne są obecnie powerbanki, które swoją objętością gwarantują kilkukrotne ładowanie przeciętnego smartfonu. 30000 – 40000 mAh to urządzenia, które wpisują się w standardowe pozycje na sklepowych półkach z elektroniką. Im więcej energii, tym bryła będzie cięższa, a cena wyższa.

Jak policzyć, ile razy możemy napełnić baterię telefonu? To proste. Najlepiej zobrazuje to przykład:

Jeżeli producent deklaruje, że realna pojemność banku energii wynosi 10000 mAh, a bateria w naszym telefonie ma pojemność 2000 mAh, wystarczy podzielić wartość powerbanku przez wartość baterii. W tym wypadku naładujemy telefon 5 razy, ponieważ 10000 ÷ 2000 = 5.

Sposób ładowania

Popularność w ostatnim czasie zyskują powerbanki z ładowaniem indukcyjnym, czyli bez użycia kabla (aby bezprzewodowe ładowanie zadziałało, telefon musi być wyposażony w kompatybilną funkcję). Przy wyborze takiej opcji, warto zwrócić uwagę na szybkość przekazywania energii. Niestety bezprzewodowe modele często zapewniają wygodę kosztem czasu, który trzeba poświęcić, aby uzupełnić rezerwę baterii w telefonie.

Dla osób ceniących klasyczne rozwiązania, zarówno powerbanki wyposażone w indukcję, jak i tradycyjne, dają możliwość ładowania za pomocą kabla. Istotnym parametrem jest liczba urządzeń, które możemy podłączyć jednocześnie, oraz typy wtyczek, które obsługuje dany model (np. USB typu C).

Wskaźnik naładowania

Warto zwrócić uwagę, z jaką dokładnością dany powerbank wskazuje poziom własnego naładowania. Dzięki precyzyjnym wskaźnikom, np. w postaci diody LED, możemy określić na jak długo wystarczy nam zapasu energii. Co ciekawe, na rynku dostępne są modele, które poprzez niewielkie panele, czerpią energię z promieni słonecznych.

Wygląd

To najmniej istotna kwestia, jednak dla estetów wygląd urządzenia może być ważny. Na szczęście producenci dbają o detale, i większość oferowanych powerbanków wygląda nowocześnie. Ponadto na ogół można przebierać też pomiędzy kolorami obudowy lub jej motywami.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie duże

Temperatura: 20°C Miasto: Szczecin

Ciśnienie: 1022 hPa
Wiatr: 24 km/h

Ostatnie komentarze
T Autor komentarza: Tomasz SawickiTreść komentarza: Panie "Znawco tematu", program realizowany jest w księgarni Pana Cezarego. To nie jest bluebox, a właściwie w obecnych realiach stosowany greenbox. Efekt bokeh, który polega na estetycznym rozmyciu tła w celu podkreślenia obiektu i dodania zdjęciu głębi uzyskujemy dzięki zastosowaniu obiektywu filmowego 45 mm. Zapewniam, że program realizowany jest w księgarni Neptun Pana Cezarego Koncewicza - pomijając mały szczegół, czy ma to jakiekolwiek znaczenie dla przekazu??? Pozdrawiam Tomasz Sawicki ZTVData dodania komentarza: 25.04.2025, 23:26Źródło komentarza: „Z górnej półki” – geopolityka i kryminał w jednym odcinku T Autor komentarza: Znawca tematuTreść komentarza: Przecież to na blueboxie robicie a nie w księgarni. he, heData dodania komentarza: 25.04.2025, 22:32Źródło komentarza: „Z górnej półki” – geopolityka i kryminał w jednym odcinku T Autor komentarza: JacekTreść komentarza: Brawo, brawo. Konkretna, inteligenta, czarująca Pani dyrektor. Świnoujście wreszcie nie będzie się wstydzić poziomu Ośrodka Barbarki.Data dodania komentarza: 25.04.2025, 22:30Źródło komentarza: Uroczyste otwarcie obiektu "Barbarka Vita" w Świnoujściu T Autor komentarza: ObserwatorTreść komentarza: Roman Kucierki zamienił się na stanowiska pracy z byłym zastępcą prezydenta? Ale numer !!!Data dodania komentarza: 25.04.2025, 22:24Źródło komentarza: Uroczyste otwarcie obiektu "Barbarka Vita" w ŚwinoujściuAutor komentarza: Rekinek 😂😂😂Treść komentarza: 😂😂😂Data dodania komentarza: 9.04.2025, 20:44Źródło komentarza: Kolorowy start parady – przedszkola i szkoły wylosowały swoje motywy!Autor komentarza: Pawel JaskulaTreść komentarza: a co z Panem Leszkiem ?? martwimy sie... gdzie jest Nasz ulubiony redaktor....Data dodania komentarza: 8.04.2025, 21:59Źródło komentarza: Rozmowy na czasie – 7.04.2025
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama