Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 30 kwietnia 2025 17:37
Reklama

Za jego kadencji padły cenne konie. Wraca do państwowej stadniny

Marek Skomorowski zasłynął tym, że za jego rządów w Janowie Podlaskim padły konie należące do żony perkusisty The Rolling Stones. Teraz będzie kierował hodowlą w Michałowie.
Za jego kadencji padły cenne konie. Wraca do państwowej stadniny

Autor: iStock

„Śmiać się czy płakać?” – takie pytanie stawia Marek Szewczyk, były redaktor naczelny magazynu „Koń polski”, prowadzący blog Hipologika, mając na myśli najnowsze roszady kadrowe w państwowej hodowli koni. „Do Stadniny Koni w Michałowie została przywieziona w teczce nowa osoba, która będzie pełnić obowiązki prezesa. Termin jest kuriozalny, bo na tydzień przed aukcją w Janowie Podlaskim, ale i osoba nowego pełniącego obowiązki też. Jest nim… Marek Skomorowski!” – dodaje.

Dziennikarze wp.pl. potwierdzili, że nowy szef już wizytował stadninę, ale nie znalazł czasu na rozmowę. Skomorowski zasłynął tym, że w lutym 2016 roku zaczął kierować sławną hodowlą koni arabskich w Janowie Podlaskim. Wcześniej nie miał doświadczenia z takimi zwierzętami, ale jak wówczas mówił „Już widzę, że konie arabskie będą moją pasją życiową”.

Skomorowski związany jest z Solidarną Polską Zbigniewa Ziobry, a stanowisko stracił już w kwietniu 2016 roku. Został odwołany po skandalu związanym ze śmiercią dwóch cennych klaczy. Były to zwierzęta należące do Shirley Watts. To żona perkusisty zespołu The Rolling Stones Charlie Wattsa. Hodowczyni, która co roku przyjeżdżała do Janowa Lubelskiego na aukcje konie, swoje zwierzęta zabrała ze stadniny. Klacze padły z powodu skrętu jelit.

Skomorowski po opuszczeniu stadniny pracował w państwowych Zamojskich Zakładach Zbożowych. Teraz ma kierować, także należącą do państwa, stadniną w Michałowie. Do tej pory pełniącym obowiązki prezes był Marek Romański, a Szewczyka ta zmiana niepokoi zwłaszcza w kontekście zbliżającej się ważnej imprezy. Chodzi o czempionaty i sławną aukcję Pride of Poland, która w ten weekend odbędzie się w Janowie Podlaskim. W obu przypadkach stadnina w Michałowie będzie prezentowała swoje konie. Zdaniem eksperta nie powinno się odsuwać Romańskiego od kierowania hodowlą na tydzień przed tak ważnymi wydarzeniami. „Przecież to wyniki narodowego czempionatu oraz aukcji są bardzo ważnym wyznacznikiem efektów działania stadniny. Czyli działania prezesa.” – komentuje Szewczyk, zaznaczając, że na razie nie można ocenić, czy Romański sprawdził się na stanowisku.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie duże

Temperatura: 21°C Miasto: Szczecin

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 23 km/h

Ostatnie komentarze
T Autor komentarza: Tomasz SawickiTreść komentarza: Panie "Znawco tematu", program realizowany jest w księgarni Pana Cezarego. To nie jest bluebox, a właściwie w obecnych realiach stosowany greenbox. Efekt bokeh, który polega na estetycznym rozmyciu tła w celu podkreślenia obiektu i dodania zdjęciu głębi uzyskujemy dzięki zastosowaniu obiektywu filmowego 45 mm. Zapewniam, że program realizowany jest w księgarni Neptun Pana Cezarego Koncewicza - pomijając mały szczegół, czy ma to jakiekolwiek znaczenie dla przekazu??? Pozdrawiam Tomasz Sawicki ZTVData dodania komentarza: 25.04.2025, 23:26Źródło komentarza: „Z górnej półki” – geopolityka i kryminał w jednym odcinku T Autor komentarza: Znawca tematuTreść komentarza: Przecież to na blueboxie robicie a nie w księgarni. he, heData dodania komentarza: 25.04.2025, 22:32Źródło komentarza: „Z górnej półki” – geopolityka i kryminał w jednym odcinku T Autor komentarza: JacekTreść komentarza: Brawo, brawo. Konkretna, inteligenta, czarująca Pani dyrektor. Świnoujście wreszcie nie będzie się wstydzić poziomu Ośrodka Barbarki.Data dodania komentarza: 25.04.2025, 22:30Źródło komentarza: Uroczyste otwarcie obiektu "Barbarka Vita" w Świnoujściu T Autor komentarza: ObserwatorTreść komentarza: Roman Kucierki zamienił się na stanowiska pracy z byłym zastępcą prezydenta? Ale numer !!!Data dodania komentarza: 25.04.2025, 22:24Źródło komentarza: Uroczyste otwarcie obiektu "Barbarka Vita" w ŚwinoujściuAutor komentarza: Rekinek 😂😂😂Treść komentarza: 😂😂😂Data dodania komentarza: 9.04.2025, 20:44Źródło komentarza: Kolorowy start parady – przedszkola i szkoły wylosowały swoje motywy!Autor komentarza: Pawel JaskulaTreść komentarza: a co z Panem Leszkiem ?? martwimy sie... gdzie jest Nasz ulubiony redaktor....Data dodania komentarza: 8.04.2025, 21:59Źródło komentarza: Rozmowy na czasie – 7.04.2025
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama