Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 4 maja 2026 00:12
Reklama

Frasyniuk: "To śmieci, plują na wartości". Błaszczak: "Kieruję sprawę do prokuratury"

W jednym z programów telewizyjnych Władysław Frasyniuk skomentował sytuację na polsko – białoruskiej granicy, gdzie od kilku dni żołnierze blokują uchodźcom możliwość wejścia na teren Polski. Jego słowa odbiły się szerokim echem. Minister MON Mariusz Błaszczak kieruje sprawę do prokuratury. Stacja wydaje oświadczenie.
Frasyniuk: "To śmieci, plują na wartości". Błaszczak: "Kieruję sprawę do prokuratury"

Autor: gov.pl

Uchodźcy na granicy z Białorusią

Władysław Frasyniuk, były przewodniczący Unii Wolności i poseł na sejm RP, był gościem Grzegorza Kajdanowicza na antenie TVN24. Polityk wypowiadał się na temat aktualnych wydarzeń z kraju. Jednym z poruszanych wątków było pilnowanie przez żołnierzy granicy z Białorusią, przez którą usiłują przedostać się do naszego kraju uchodźcy. Obcokrajowcy podają się za obywateli Afganistanu, którzy szukają pomocy w Polsce, w związku z zagrożeniem ze strony własnej ojczyzny. Według świadków, kilkudziesięcioosobowa grupa ma być pozbawiona dostępu do zaspokojenia podstawowych życiowych potrzeb. Ignorowane mają być też oficjalne wnioski o rozpoczęcie procedur uchodźczych wobec nich.

Nie szczędził słów krytyki

„(…) Patrzę też z niepokojem na tę arogancję, chamstwo, prostactwo. Szczerze mówiąc, słowo żołnierz jest upokarzające dla tych wszystkich, którzy byli na misjach polskich poza granicami, bo ja mam wrażenie, że to jest wataha.” – komentował Władysław Frasyniuk wydarzenia, które mają miejsce przy białoruskiej granicy.

Wyjaśnił też, że w jego ocenie powinnością żołnierzy jest nie tylko walka o państwo, ale również pomoc słabszym i potrzebującym.

„Tak nie postępują żołnierze. Śmieci po prostu. To nie są ludzkie zachowania - trzeba to mówić wprost. To antypolskie zachowanie. Ci żołnierze nie służą państwu polskiemu, przeciwnie - plują na te wszystkie wartości, o które walczyli pewnie ich rodzice albo dziadkowie.” – ocenił Frasyniuk.

Na te słowa zareagował szef MON

Mariusz Błaszczak, we wpisie na Twitterze, ocenił słowa byłego posła jako krzywdzące wobec członków armii. Jego decyzją do prokuratury trafi zawiadomienie o znieważeniu żołnierzy Wojska Polskiego.
 

[removed][removed] Do sprawy odniósł się również premier, który skrytykował postawę zarówno Władysława Frasyniuka, jak i prowadzącego program Grzegorza Kajdanowicza.

„Zaangażowany w działania opozycji Władysław Frasyniuk w sposób wyjątkowo podły obrażał żołnierzy Wojska Polskiego na antenie telewizji TVN24. Dodajmy, że prowadzący rozmowę dziennikarz w żaden sposób nie zareagował na te słowa.” – napisał na swoim facebookowym profilu Mateusz Morawiecki.

TVN wydaje oświadczenie

W odpowiedzi na publiczną krytykę wobec słów Frasyniuka i braku reakcji Kajdanowicza, stacja TVN wydała oświadczenie. Redakcja oceniła krytyczne słowa, jako formę agresji słownej. Uznała również, że prowadzący powinien był wykazać wobec nich stanowczą reakcję.
 

 

[removed][removed]


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie duże

Temperatura: 17°C Miasto: Szczecin

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 8 km/h

Ostatnie komentarze
T Autor komentarza: wydawca ZTVTreść komentarza: Mistrzostwa były transmitowane na żywo - zapraszam na nasz profil społecznościowy Facebook i YouTube.Data dodania komentarza: 29.04.2026, 22:18Źródło komentarza: Uroczyste otwarcie Pucharu Polski w Karate Kyokushin – Świnoujście 2025Autor komentarza: PoszukiwaczTreść komentarza: Jest gdzieś wideo z mistrzostw?Data dodania komentarza: 28.04.2026, 20:12Źródło komentarza: Uroczyste otwarcie Pucharu Polski w Karate Kyokushin – Świnoujście 2025Autor komentarza: nauczycielkaTreść komentarza: Pamiętam Panią Dorotę jeszcze ze szkoły średniej. To niesamowicie inteligentna osoba, posiadająca bardzo szeroki zakres wiedzy z wielu dziedzin. Najlepsza radna jaka kiedykolwiek zasiadała w RM Świnoujścia.Data dodania komentarza: 16.04.2026, 16:00Źródło komentarza: Rozmowy na czasie: Dorota Konkolewska i Roman Momot T Autor komentarza: LeoTreść komentarza: Wydaje mi się , że powinna być dwukadencyjność również dla radnych. Panowie widać, że są chyba już zmęczeni a już na pewno nieprzygotowani i ślizgają się po tematach. Takie gadanie dla gadania. Może redakcja wyśle im wcześniej pytania, aby się przygotowali...Data dodania komentarza: 2.04.2026, 19:17Źródło komentarza: Rozmowy na czasie - Sławomir Nowicki i Leszek WagaAutor komentarza: AntoniTreść komentarza: Panowie dyskutanci, dwóch wybitnych intelektualistów Waga i Nowicki dali popis swojej niekompetencji. Mam prośbę do redakcji, jeżeli chcecie aby ktoś Was słuchał i oglądał , zapraszajcie tych nielicznych radnych którzy mają coś do powiedzenia.Data dodania komentarza: 2.04.2026, 10:07Źródło komentarza: Rozmowy na czasie - Sławomir Nowicki i Leszek WagaAutor komentarza: IrenaTreść komentarza: Zawsze jestem pod wrazeniem,wiedzy i ewentualnych koncepcji Pana Prezesa Piwowarczyka,szkoda,ze nie sa realizowane,dlaczego?Data dodania komentarza: 17.03.2026, 13:06Źródło komentarza: Temat Tygodnia -Piotr Piwowarczyk
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama