Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 18 marca 2026 07:52
Reklama

Gdzie będzie padać, a gdzie zagrzmi? Prognoza pogody na najbliższe dni

Jesień zbliża się wielkimi krokami. Świadczyć może o tym choćby czwartkowe załamanie pogody, które potrwa przez kilka najbliższych dni. Synoptycy prognozują, że mogą pojawić się deszcze oraz burze. Zmieniającą się aurę odczują szczególnie homeopaci. Sprawdź, których regionów dotyczą przewidywania Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
Gdzie będzie padać, a gdzie zagrzmi? Prognoza pogody na najbliższe dni

Autor: iStock / IMGW

Będzie burzowo

IMGW podał prognozę, która nie przynosi dobrych wiadomości. W przeważającej części kraju powinniśmy przygotować dziś parasole, ponieważ w pasie od północy, przez centrum kraju, aż po jego południowo – zachodnią część przejdą burze, którym mogą towarzyszyć silne opady deszczu.

[removed][removed]
Znaczne ochłodzenie

Według synoptyków IMGW czwartek przyniesie również ochłodzenie, które utrzyma się do końca tygodnia. Maksymalna temperatura oscylować będzie pomiędzy 16 a 18 st. C. Jedynie mieszkańcy północy zobaczą na swoich termometrach ok. 20 st. C. Piątek nie przyniesie na mapie pogodowej żadnych zmian. W Elblągu możemy spodziewać się dziś do 16 st. C., 18 st. C. w piątek i jedynie ok 15 st. C. w sobotę. Choć niskie temperatury i opady przewidywane są do końca tygodnia, niedziela przyniesie mniejsze zachmurzenie. Dzięki temu w całej Polsce może pojawić się słońce. Suwalszczanie odnotują najniższą temperaturę ok. 9 st. C, najcieplej zaś będzie w okolicach Niziny Szczecińskiej, której mieszkańcy mogą spodziewać się do 15 st. C. Poniżej 10 st. C. odnotują też miejscowości położone na północnym wschodzie, wschodzie i Pogórzu Karpackim. 

Alerty pogodowe

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje dla części województw ostrzeżenia pierwszego stopnia przed obfitymi opadami. Szczególnie narażeni są na nie mieszkańcy Bydgoszczy, Gdańska, Rzeszowa, Lublina, Chełma, Białegostoku, Warszawy, Olsztyna i okolicznych miejscowości. W czasie 24 godzin spadnie tam od 30 do 50 mm deszczu.

Złe wieści dla wrażliwych

„Na wschodnich krańcach kraju początkowo obojętne warunki biometeorologiczne szybko pogorszą się do niekorzystnych i jako takie utrzymają się aż do wieczora. Na pozostałym obszarze Polski niżowa pogoda przez cały dzień będzie niekorzystnie wpływać na organizm człowieka.” – czytamy w komunikacie IMGW. Oznacza to, że Polakom może doskwierać dziś m.in. poczucie senności, zawroty głowy i osłabienie koncentracji.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

bezchmurnie

Temperatura: 2°C Miasto: Szczecin

Ciśnienie: 1031 hPa
Wiatr: 10 km/h

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: IrenaTreść komentarza: Zawsze jestem pod wrazeniem,wiedzy i ewentualnych koncepcji Pana Prezesa Piwowarczyka,szkoda,ze nie sa realizowane,dlaczego?Data dodania komentarza: 17.03.2026, 13:06Źródło komentarza: Temat Tygodnia -Piotr PiwowarczykAutor komentarza: małaTreść komentarza: mała powierzchnia pod apartamnety? http://scie24.pl/miasto/4007,basen-polnocny-w-nowej-odslonie.htm#prettyPhoto - tu można zobaczyć jaka mała :-) .. dobrze, że drogi nie można zabudować bo by ją też Basia zabudowała.Data dodania komentarza: 7.03.2026, 17:33Źródło komentarza: Temat Tygodnia -Piotr PiwowarczykAutor komentarza: MkTreść komentarza: Grube kłamstwa są powiedziane na początku wywiadu. Piwiwarczyk i redaktor mówią ze teren mial być przeznaczony na deweloperke. To kłamstwo. stniejacym planie na funkcje mieszkaniowe miała być przeznaczona mała część terenu. Poza tym wywiad typu "lanie wody".Data dodania komentarza: 7.03.2026, 07:49Źródło komentarza: Temat Tygodnia -Piotr PiwowarczykAutor komentarza: HkTreść komentarza: Pan całe życie naiwny. W mieście gdzie przez lata rządzili intelektualni starcy o żadnej rewolucji czy nawet ewolucji nie ma mowy. Niech Pan po tych wielu latach w końcu otworzył oczy, bo czas ucieka i szkoda pana życia. Pozdrawiam.Data dodania komentarza: 5.03.2026, 05:37Źródło komentarza: Temat Tygodnia -Piotr PiwowarczykAutor komentarza: JaśTreść komentarza: To kawał? Dajemy 150 000 zł z naszych podatków Policom, a nie potrafimy zorganizować tramwaju do naszej latarni morskiej i fortu? Władza nasza wielka intelektualnie.Data dodania komentarza: 17.02.2026, 21:05Źródło komentarza: Rozmowy na czasie - 16.02.2026Autor komentarza: ZdebTreść komentarza: Cenzura tutaj widać.Data dodania komentarza: 14.02.2026, 22:51Źródło komentarza: Rozmowy na czasie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama