Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 16 grudnia 2025 02:43
Reklama
Reklama

Nie chcesz zapłacić mandatu, uważaj na przejściach dla pieszych. Trwa akcja policyjna

Dziś (czwartek 17 lutego) w całej Polsce odbywa się policyjna akcja "Niechronieni". Co kryje się pod tą nazwą?
  • Źródło: News4Media
Nie chcesz zapłacić mandatu, uważaj na przejściach dla pieszych. Trwa akcja policyjna

Autor: Pixabay

Jak informują organizatorzy akcji, policjanci szczególną uwagę będą zwracali na wykroczenia popełniane przez pieszych, rowerzystów i – zwłaszcza w rejonach przejść dla pieszych i skrzyżowań – prowadzących auta.

„Prawidłowe zachowanie pieszych, to nie tylko korzystanie z elementów odblaskowych. Trzeba również zwrócić uwagę na prawidłowe zachowanie przy przechodzeniu przez jezdnię ­– czytamy w komunikacie policyjnym. – Wchodząc na przejście dla pieszych warto zdjąć kaptur z głowy, koniecznie zakończyć rozmowę telefoniczną czy wyjąć z uszu słuchawki. Rowerzyści powinni pamiętać, że zabronione i bardzo niebezpieczne jest przejeżdżanie przez jezdnie wzdłuż po przejściu dla pieszych. Dodatkowo rowerzyści powinni zadbać o niezbędne wyposażenie roweru”.

Natomiast kierujący pojazdami, zbliżając się do przejścia dla pieszych, muszą  zachować szczególną ostrożność. Powinni zmniejszyć prędkość  i ustąpić pierwszeństwa osobie wchodzącej na przejście lub przechodzącej nim.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie małe

Temperatura: 1°C Miasto: Szczecin

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 14 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: Brawo Fundacja, robicie wiele dobrego dla tego miasta. Nie dajcie sięData dodania komentarza: 11.12.2025, 19:05Źródło komentarza: Nowy magazyn żywności Fundacji Speak Up oficjalnie otwartyAutor komentarza: IrenaTreść komentarza: To ma sens,popieram. ale jezeli chodzi o groszowki to 1,2,5 groszy powinno ulec likwidacji natychmiast a te kretynskie ceny z koncowka,0,99 groszy wreszcie zniklyby ze sklepow, zaokraglajac do 1 zl.Data dodania komentarza: 9.12.2025, 16:47Źródło komentarza: Złotówka z nowym oznaczeniem? Znany ekonomista jest na takAutor komentarza: bolekTreść komentarza: A w szkole nie nauczyli, że nieznajomość prawa szkodzi? I że trzeba prawa przestrzegać i je stosować, widocznie też nie. Stąd chyba te obawy?Data dodania komentarza: 26.11.2025, 11:10Źródło komentarza: Rozmowy na czasieAutor komentarza: JanTreść komentarza: Na razie to Pan radny pomimo 20 lat w radzie wykazał się całkowitą niewiedzą i niekompetencją.Data dodania komentarza: 25.11.2025, 17:18Źródło komentarza: Rozmowy na czasieAutor komentarza: EmerytTreść komentarza: Zakup nowych karetek, zakup nowego RTG, nowych aparatów do USG, do gastroskopii i kolonoskopii, remont oddziałów, zainstalowanie większego zbiornika na tlen medyczny, przejęcie stacji dializ i wiele innych a stała poniżej 4 mln. Nowa władza inwestycje zero, likwidacja łóżek, strata powyżej 8 mln. Widać gołym okiem kto jak sobie radził w szpitalu, ale prawda w oczy kole.Data dodania komentarza: 25.11.2025, 17:15Źródło komentarza: Rozmowy na czasieAutor komentarza: lolekTreść komentarza: Trzeba uważać na Panią radną, zaraz mogą pojawić się pozwy!Data dodania komentarza: 25.11.2025, 16:12Źródło komentarza: Rozmowy na czasie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama