Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 17 czerwca 2026 05:28
Reklama
Reklama

Wichury szaleją nad Polską. Przewrócony potężny dźwig. Są ofiary śmiertelne [VIDEO]

Co najmniej trzy osoby nie żyją z powodu szalejącego nad Polską niżu Dudley. W Krakowie runął potężny żuraw. Silny wiatr ma się utrzymywać przez kolejne dni.
Wichury szaleją nad Polską. Przewrócony potężny dźwig. Są ofiary śmiertelne [VIDEO]

Autor: PSP Katowice

Straż pożarna podała, że tylko do godziny 8 rano odebrano ponad 3200 zgłoszeń związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru. „Najwięcej w woj. wielkopolskim - 888, łódzkim - 633, mazowieckim - 515, zachodniopomorskim - 323, lubuskim - 300” - wyliczała komenda główna PSP. I raportowała, że zostało uszkodzonych 190 budynków.

Z godziny na godzinę sytuacja robi się coraz gorsza. Stan na godzinę 12 to ponad 7 tys. zgłoszeń i 500 uszkodzonych budynków.

To wszystko efekt przechodzącego nad Polsk niżu Dudleyą. Zaczęło mocno wiać już w środę wieczorem. Wichura nadeszła od północy, a teraz kieruje się na wschód i południe. Nie oznacza to jednak, że nad morzem sytuacja już się uspokoiła.

Wietrzna pogoda towarzyszyć nam będzie aż do soboty, kiedy nad Bałtykiem będzie się przemieszczał kolejny płytki ośrodek niżowy. Najsilniejszy wiatr prognozowany jest nad morzem, choć w sobotę również w centrum i na południu kraju nie można wykluczyć porywów wiatru osiągających do 110 km/h.

Tymczasem cały czas pracują strażacy. Pojawiają się kolejne wezwania do akcji. W Krakowie wiatr przewrócił potężny dźwig. Na szczęście w tym momencie nie pracował i nie było w nim operatora. Mimo to upadająca maszyna zabiła dwie osoby pracujące na budowie. Dodatkowo ramię żurawia się oderwało, a jego słup oparł się o powstający w tym miejscu budynek.

Wojewoda małopolski polecił przeprowadzenie pilnych kontroli na budowach w tym regionie. Inspektorzy nadzoru budowlanego dostali zadanie, szybkiego skontaktowania się kierownikami budów. Mają ich uczulić na przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, bo zła pogoda ma się jeszcze utrzymywać przez kilka dni.

Ofiar wichur jest więcej. W Międzyrzeczu (woj. lubuskie) zginął 70-letni mężczyzna. Na jego samochód spadło drzewo.

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Temperatura: 8°C Miasto: Szczecin

Ciśnienie: 1016 hPa
Wiatr: 3 km/h

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Kierowca Treść komentarza: Jak można tak traktować ludzi żeby na parking nie Można było wjechać bo Agatowska sobie bramownice wymyśliła - w końcu jakoś sukces :))))) Data dodania komentarza: 1.06.2026, 15:21 Źródło komentarza: Rozmowy na czasie – Jarosław Włodarczyk oraz Karolina Romańska Autor komentarza: Tadeusz Treść komentarza: Postawić bramownice najlepiej przed wjazdem do tunelu i na granicach .... problem z głowy a i przed promami - Tego by Bareja nie wymyślił. Data dodania komentarza: 25.05.2026, 22:31 Źródło komentarza: Rozmowy na czasie – Jarosław Włodarczyk oraz Karolina Romańska T Autor komentarza: wydawca ZTV Treść komentarza: Mistrzostwa były transmitowane na żywo - zapraszam na nasz profil społecznościowy Facebook i YouTube. Data dodania komentarza: 29.04.2026, 22:18 Źródło komentarza: Uroczyste otwarcie Pucharu Polski w Karate Kyokushin – Świnoujście 2025 Autor komentarza: Poszukiwacz Treść komentarza: Jest gdzieś wideo z mistrzostw? Data dodania komentarza: 28.04.2026, 20:12 Źródło komentarza: Uroczyste otwarcie Pucharu Polski w Karate Kyokushin – Świnoujście 2025 Autor komentarza: nauczycielka Treść komentarza: Pamiętam Panią Dorotę jeszcze ze szkoły średniej. To niesamowicie inteligentna osoba, posiadająca bardzo szeroki zakres wiedzy z wielu dziedzin. Najlepsza radna jaka kiedykolwiek zasiadała w RM Świnoujścia. Data dodania komentarza: 16.04.2026, 16:00 Źródło komentarza: Rozmowy na czasie: Dorota Konkolewska i Roman Momot T Autor komentarza: Leo Treść komentarza: Wydaje mi się , że powinna być dwukadencyjność również dla radnych. Panowie widać, że są chyba już zmęczeni a już na pewno nieprzygotowani i ślizgają się po tematach. Takie gadanie dla gadania. Może redakcja wyśle im wcześniej pytania, aby się przygotowali... Data dodania komentarza: 2.04.2026, 19:17 Źródło komentarza: Rozmowy na czasie - Sławomir Nowicki i Leszek Waga
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama