Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 19 marca 2026 06:52
Reklama

Seks, sprzątanie, trening? Spalamy pączkowe kalorie

Co roku w tłusty czwartek zadajemy sobie pytanie: ile pączków możemy zjeść? Z jednej strony tradycja nakazuje, żeby było ich jak najwięcej – ma to być zwiastun szczęścia i powodzenia. Z drugiej zaś patrzymy z obawą na setki kalorii, które dostarczamy organizmowi z każdym kolejnym pączkiem.
Seks, sprzątanie, trening? Spalamy pączkowe kalorie

Autor: iStock

„Szybkie zjedzenie pączka pozwala spalić 10 kalorii. Wniosek jest prosty – trzeba szybko zjeść 30 pączków, żeby spalić jednego pączka” – to tylko niewinny żart, który od lat krąży w sieci.

Niektórzy z nas do kwestii spalania nadmiarowych kalorii podchodzą zupełnie poważnie. Dlatego już dziś, w tłusty czwartek odpowiadamy na pytanie: jak długo trzeba ćwiczyć lub wykonywać codzienne czynności, żeby pozbyć się z organizmu nadmiaru kalorii? Przyjmujemy przy tym, że średnia wartość energetyczna jednego pączka to 300 kcal (kilokalorii).

Aby zużyć w organizmie taki zapas energii, możemy przez godzinę uczestniczyć w zajęciach łagodnego aerobiku, biegać wolnym tempem lub wykonywać szybki marsz.

Zimą sprawdzi się również około 40-miutowa sesja jazdy na łyżwach, jazda na nartach, trening na rowerku stacjonarnym lub godzinne odśnieżanie.

Osoby, które stronią od sportu, mogą wybrać inna aktywność: godzinne uprawianie seksu, 140 minut ręcznego zmywania naczyń bądź prasowania ubrań albo dwie godziny robienia zakupów.

Co ciekawe, spalanie kalorii wiąże się również z pracą zawodową. Pracownik budowy pozbędzie się energii z jednego pączka już po godzinie pracy. Fryzjer potrzebuje na to ok. 1,5 godziny, sprzedawca w sklepie spali 300 kcal w niespełna dwie godziny.

O dodatkowe kilogramy nie musi martwić się strażak, który w ciągu godziny spali aż 2,5 zjedzone wcześniej pączki. Osoby pracujące za biurkiem potrzebują na to ponad 3 godzin pracy.

Ale jest też opcja dla leniuchów, którym z ruchem zupełnie nie po drodze. Energia potrzebna do spalenia jednego pączka to równowartość 10 godzin leżenia, 15 godzin czytania ulubionej książki, 3,5 godziny śpiewania lub 4 godzin intensywnego snu.


Podziel się
Oceń

zachmurzenie duże

Temperatura: 2°C Miasto: Szczecin

Ciśnienie: 1028 hPa
Wiatr: 2 km/h

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: IrenaTreść komentarza: Zawsze jestem pod wrazeniem,wiedzy i ewentualnych koncepcji Pana Prezesa Piwowarczyka,szkoda,ze nie sa realizowane,dlaczego?Data dodania komentarza: 17.03.2026, 13:06Źródło komentarza: Temat Tygodnia -Piotr PiwowarczykAutor komentarza: małaTreść komentarza: mała powierzchnia pod apartamnety? http://scie24.pl/miasto/4007,basen-polnocny-w-nowej-odslonie.htm#prettyPhoto - tu można zobaczyć jaka mała :-) .. dobrze, że drogi nie można zabudować bo by ją też Basia zabudowała.Data dodania komentarza: 7.03.2026, 17:33Źródło komentarza: Temat Tygodnia -Piotr PiwowarczykAutor komentarza: MkTreść komentarza: Grube kłamstwa są powiedziane na początku wywiadu. Piwiwarczyk i redaktor mówią ze teren mial być przeznaczony na deweloperke. To kłamstwo. stniejacym planie na funkcje mieszkaniowe miała być przeznaczona mała część terenu. Poza tym wywiad typu "lanie wody".Data dodania komentarza: 7.03.2026, 07:49Źródło komentarza: Temat Tygodnia -Piotr PiwowarczykAutor komentarza: HkTreść komentarza: Pan całe życie naiwny. W mieście gdzie przez lata rządzili intelektualni starcy o żadnej rewolucji czy nawet ewolucji nie ma mowy. Niech Pan po tych wielu latach w końcu otworzył oczy, bo czas ucieka i szkoda pana życia. Pozdrawiam.Data dodania komentarza: 5.03.2026, 05:37Źródło komentarza: Temat Tygodnia -Piotr PiwowarczykAutor komentarza: JaśTreść komentarza: To kawał? Dajemy 150 000 zł z naszych podatków Policom, a nie potrafimy zorganizować tramwaju do naszej latarni morskiej i fortu? Władza nasza wielka intelektualnie.Data dodania komentarza: 17.02.2026, 21:05Źródło komentarza: Rozmowy na czasie - 16.02.2026Autor komentarza: ZdebTreść komentarza: Cenzura tutaj widać.Data dodania komentarza: 14.02.2026, 22:51Źródło komentarza: Rozmowy na czasie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama