Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 18 marca 2026 03:14
Reklama

Woja w Ukrainie: Rosjanie atakują Mariupol, Zełenski NATO

Inwazja Rosji na Ukrainę trwa już 10. dobę. W nocy z piątku na sobotę (5-6 marca) Rosjanie okrążyli i odcięli od prądu i wody. Walki trwają także w Sumach. Prezydent Wołodymyr Zełenski ostro ocenił decyzję NATO o niezamykaniu przestrzeni powietrznej nad Ukrainą
  • Źródło: News4Media
Woja w Ukrainie: Rosjanie atakują Mariupol, Zełenski NATO

Autor: Twitter

– Kraje NATO stworzyły narrację, że zamknięcie nieba spowoduje agresję Rosji przeciw NATO. To autohipnoza tych, którzy są słabi i wewnętrznie niepewni, chociaż mogą posiadać broń kilkakrotnie silniejszą niż nasza. Powinniście byli pomyśleć o ludziach, o człowieczeństwie. (…) Wszyscy ludzie, którzy zginą od tego dnia, zginą także przez was, przez waszą słabość i brak jedności – stwierdził Zełenski.

Tymczasem w nocy wojska rosyjskie ostrzeliwały Mariupol. Miasto znowu zostało odciete od wody i prądu. Jednocześnie Rosjanie nie pozwalają otworzyć korytarzy humanitarnych, którymi można byłoby transportować m.in. leki i żywność dla cywili.

Z kolei w Sumie, kolejnym ukraińskim mieście w nocy trwały walki uliczne. Władze Sumy zaapelowały do mieszkańców o pozostanie w domach. 

Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kułeba poinformował, że zostały zorganizowane bezpieczne trasy dostaw broni i sprzętu wojskowego. Trafia on na ukraińską granicę, skąd będzie przewożona w głąb kraju.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

bezchmurnie

Temperatura: 2°C Miasto: Szczecin

Ciśnienie: 1029 hPa
Wiatr: 2 km/h

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: IrenaTreść komentarza: Zawsze jestem pod wrazeniem,wiedzy i ewentualnych koncepcji Pana Prezesa Piwowarczyka,szkoda,ze nie sa realizowane,dlaczego?Data dodania komentarza: 17.03.2026, 13:06Źródło komentarza: Temat Tygodnia -Piotr PiwowarczykAutor komentarza: małaTreść komentarza: mała powierzchnia pod apartamnety? http://scie24.pl/miasto/4007,basen-polnocny-w-nowej-odslonie.htm#prettyPhoto - tu można zobaczyć jaka mała :-) .. dobrze, że drogi nie można zabudować bo by ją też Basia zabudowała.Data dodania komentarza: 7.03.2026, 17:33Źródło komentarza: Temat Tygodnia -Piotr PiwowarczykAutor komentarza: MkTreść komentarza: Grube kłamstwa są powiedziane na początku wywiadu. Piwiwarczyk i redaktor mówią ze teren mial być przeznaczony na deweloperke. To kłamstwo. stniejacym planie na funkcje mieszkaniowe miała być przeznaczona mała część terenu. Poza tym wywiad typu "lanie wody".Data dodania komentarza: 7.03.2026, 07:49Źródło komentarza: Temat Tygodnia -Piotr PiwowarczykAutor komentarza: HkTreść komentarza: Pan całe życie naiwny. W mieście gdzie przez lata rządzili intelektualni starcy o żadnej rewolucji czy nawet ewolucji nie ma mowy. Niech Pan po tych wielu latach w końcu otworzył oczy, bo czas ucieka i szkoda pana życia. Pozdrawiam.Data dodania komentarza: 5.03.2026, 05:37Źródło komentarza: Temat Tygodnia -Piotr PiwowarczykAutor komentarza: JaśTreść komentarza: To kawał? Dajemy 150 000 zł z naszych podatków Policom, a nie potrafimy zorganizować tramwaju do naszej latarni morskiej i fortu? Władza nasza wielka intelektualnie.Data dodania komentarza: 17.02.2026, 21:05Źródło komentarza: Rozmowy na czasie - 16.02.2026Autor komentarza: ZdebTreść komentarza: Cenzura tutaj widać.Data dodania komentarza: 14.02.2026, 22:51Źródło komentarza: Rozmowy na czasie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama