Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 17 grudnia 2025 15:53
Reklama
Reklama
Reklama

Oficjalne spotkanie włodarzy Świnoujścia z Ukraińcami

W środę, 9 marca br. o godzinie 18. w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu, w 13 dniu napaści wojsk rosyjskich na Ukrainę, odbyło się pierwsze, oficjalne spotkanie mieszkańców którzy od wielu miesięcy zdecydowali się na pobyt w mieście, jak i tych wszystkich którzy dopiero od kilkunastu godzin przybyli na wyspy z Ukrainy.
Oficjalne spotkanie włodarzy Świnoujścia z Ukraińcami

Autor: ZTV Świnoujście

W spotkaniu uczestniczyli zastępcy prezydenta Świnoujścia: Barbara Michalska i Paweł Sujka,  dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Justyna Tyszkiewicz, sekretarz miasta Krzysztof Bagiński i Lilia Kotsiuba-Tkach która od poniedziałku, 14 marca br. powołana zostanie na pełnomocnika prezydenta Świnoujścia ds. Ukraińskich. Głównym celem spotkania, jak stwierdziła pełnomocnik było wzajemne zapoznanie się  i rozwiązywanie problemów związanych z pobytem społeczności Ukraińskiej w Świnoujściu dotyczących m.in. umieszczenia dzieci w przedszkolach i szkołach, możliwość zatrudnienia, dostępu do opieki świadczeń zdrowotnych.  W pierwszym oficjalnym spotkaniu uczestniczyło ponad 100 osób z przewagą ukraińskich kobiet.

Kliknij aby odtworzyć


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

R.N. 11.03.2022 20:04
jakie te oczy pani Lili są pełne smutku i cierpienia. A to wszystko przez jednego gnoja z kremla - putina

Mela 11.03.2022 19:45
Ile ci ludzie będą musieli jeszcze wycierpieć, zanim skończy się ich wojenny koszmar i tułaczka!?

bezchmurnie

Temperatura: 0°C Miasto: Szczecin

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 13 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: Brawo Fundacja, robicie wiele dobrego dla tego miasta. Nie dajcie sięData dodania komentarza: 11.12.2025, 19:05Źródło komentarza: Nowy magazyn żywności Fundacji Speak Up oficjalnie otwartyAutor komentarza: IrenaTreść komentarza: To ma sens,popieram. ale jezeli chodzi o groszowki to 1,2,5 groszy powinno ulec likwidacji natychmiast a te kretynskie ceny z koncowka,0,99 groszy wreszcie zniklyby ze sklepow, zaokraglajac do 1 zl.Data dodania komentarza: 9.12.2025, 16:47Źródło komentarza: Złotówka z nowym oznaczeniem? Znany ekonomista jest na takAutor komentarza: bolekTreść komentarza: A w szkole nie nauczyli, że nieznajomość prawa szkodzi? I że trzeba prawa przestrzegać i je stosować, widocznie też nie. Stąd chyba te obawy?Data dodania komentarza: 26.11.2025, 11:10Źródło komentarza: Rozmowy na czasieAutor komentarza: JanTreść komentarza: Na razie to Pan radny pomimo 20 lat w radzie wykazał się całkowitą niewiedzą i niekompetencją.Data dodania komentarza: 25.11.2025, 17:18Źródło komentarza: Rozmowy na czasieAutor komentarza: EmerytTreść komentarza: Zakup nowych karetek, zakup nowego RTG, nowych aparatów do USG, do gastroskopii i kolonoskopii, remont oddziałów, zainstalowanie większego zbiornika na tlen medyczny, przejęcie stacji dializ i wiele innych a stała poniżej 4 mln. Nowa władza inwestycje zero, likwidacja łóżek, strata powyżej 8 mln. Widać gołym okiem kto jak sobie radził w szpitalu, ale prawda w oczy kole.Data dodania komentarza: 25.11.2025, 17:15Źródło komentarza: Rozmowy na czasieAutor komentarza: lolekTreść komentarza: Trzeba uważać na Panią radną, zaraz mogą pojawić się pozwy!Data dodania komentarza: 25.11.2025, 16:12Źródło komentarza: Rozmowy na czasie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama