Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 17 czerwca 2026 20:16
Reklama
Reklama

Węże 2022. Oto najgorszy film i najgorszy reżyser

Znamy zdobywców polskich antynagród filmowych. Wśród laureatów Węży 2022 nie brakuje znanych nazwisk.
Węże 2022. Oto najgorszy film i najgorszy reżyser
Małgorzata Kożuchowska (po prawej) w "Wyszyński. Zemsta czy przebaczenie”

Autor: materiały prasowe

Kategorii jest 11, a zwycięstwo w którejkolwiek nie przynosi filmowcom zaszczytu. Mowa o Wężach, czyli o polskich antynagrodach filmowych. Zostały przyznane po raz 11, a wyboru dokonała samozwańcza Popkulturowa Akademia Wszystkiego. Oceniano twórców obrazów, które miały premierę w 2021 roku. Już wcześniej akademia przyznała, że to był rok „boleśnie udany” w polskim kinie.

Popkulturową Akademię Wszystkiego tworzą ludzie działający zawodowo w szeroko pojmowanej kulturze. Tłumaczą, że Węże mają być „swoistym wentylem bezpieczeństwa” chroniącym przed popadnięciem w niebezpieczne samouwielbienie.

„Mamy nadzieję, że twórcy, podobnie jak my, traktują nasze nagrody pół żartem, pół serio” – ma nadzieję akademia.

W tym roku, jak niemal zawsze, na liście nominowanych znaleźli się reżyser Patryk Vega oraz reżyser i aktor Mariusz Pujszo. Ten drugi został „doceniony” w kilku kategoriach. Z bardziej znanych laureatów trzeba wymienić Andrzeja Grabowskiego, Małgorzatę Kożuchowską i Borysa Szyca.

Węże 2022

Wielki Wąż - „Ściema po polsku”, reż. Mariusz Pujszo

Najgorsza reżyseria - Mariusz Pujszo, „Ściema po polsku”

Najgorszy scenariusz - Mariusz Pujszo, „Ściema po polsku”

Najgorsza rola żeńska - Małgorzata Kożuchowska, „Wyszyński. Zemsta czy przebaczenie”

Najgorsza rola męska - Mariusz Pujszo, „Ściema po polsku”

Występ poniżej talentu - Andrzej Grabowski, „Pitbull”

Najgorszy duet - Piotr Adamczuk i Mariusz Pujszo, „Ściema po polsku”

Żenująca scena - scena seksu, Bartosz Bielenia, Borys Szyc, „Magnezja”

Najgorszy przekład tytułu zagranicznego - Piotruś Pan i Alicja z Krainy Czarów” („Come Away”)

Najgorszy teledysk - „Wyszyński”

Najgorszy plakat - „Wyszyński. Zemsta czy przebaczenie”

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Temperatura: 20°C Miasto: Szczecin

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 3 km/h

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Kierowca Treść komentarza: Jak można tak traktować ludzi żeby na parking nie Można było wjechać bo Agatowska sobie bramownice wymyśliła - w końcu jakoś sukces :))))) Data dodania komentarza: 1.06.2026, 15:21 Źródło komentarza: Rozmowy na czasie – Jarosław Włodarczyk oraz Karolina Romańska Autor komentarza: Tadeusz Treść komentarza: Postawić bramownice najlepiej przed wjazdem do tunelu i na granicach .... problem z głowy a i przed promami - Tego by Bareja nie wymyślił. Data dodania komentarza: 25.05.2026, 22:31 Źródło komentarza: Rozmowy na czasie – Jarosław Włodarczyk oraz Karolina Romańska T Autor komentarza: wydawca ZTV Treść komentarza: Mistrzostwa były transmitowane na żywo - zapraszam na nasz profil społecznościowy Facebook i YouTube. Data dodania komentarza: 29.04.2026, 22:18 Źródło komentarza: Uroczyste otwarcie Pucharu Polski w Karate Kyokushin – Świnoujście 2025 Autor komentarza: Poszukiwacz Treść komentarza: Jest gdzieś wideo z mistrzostw? Data dodania komentarza: 28.04.2026, 20:12 Źródło komentarza: Uroczyste otwarcie Pucharu Polski w Karate Kyokushin – Świnoujście 2025 Autor komentarza: nauczycielka Treść komentarza: Pamiętam Panią Dorotę jeszcze ze szkoły średniej. To niesamowicie inteligentna osoba, posiadająca bardzo szeroki zakres wiedzy z wielu dziedzin. Najlepsza radna jaka kiedykolwiek zasiadała w RM Świnoujścia. Data dodania komentarza: 16.04.2026, 16:00 Źródło komentarza: Rozmowy na czasie: Dorota Konkolewska i Roman Momot T Autor komentarza: Leo Treść komentarza: Wydaje mi się , że powinna być dwukadencyjność również dla radnych. Panowie widać, że są chyba już zmęczeni a już na pewno nieprzygotowani i ślizgają się po tematach. Takie gadanie dla gadania. Może redakcja wyśle im wcześniej pytania, aby się przygotowali... Data dodania komentarza: 2.04.2026, 19:17 Źródło komentarza: Rozmowy na czasie - Sławomir Nowicki i Leszek Waga
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama