Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 2 lutego 2026 06:40
Reklama

Jacek Kawalec zaśpiewał o wojnie. To pierwszy jego singiel z Budką Suflera [POSŁUCHAJ]

Grupa już w styczniu zapowiedziała, że nowy wokalista pozostanie z nią na dłużej. Pierwszy wspólny singiel ukazał się jednak dopiero po trzech miesiącach.
Jacek Kawalec zaśpiewał o wojnie. To pierwszy jego singiel z Budką Suflera [POSŁUCHAJ]

Autor: screen Youtube / Budka Suflera

W ostatnich dniach stycznia Budka Suflera i Jacek Kawalec ogłosili, że planują wspólną przyszłość na muzycznej estradzie. Aktor zastąpił w roli wokalisty Krzysztofa Cugowskiego oraz dwóch jego tymczasowych następców: Roberta Żarczyńskiego i Felicjana Andrzejczaka. Choć legendarny zespół ma już za sobą wspólne występy, m.in. podczas tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, dopiero w poniedziałek 25 kwietnia swoją premierę miał ich pierwszy wspólny singiel. Piosenka jest wyjątkowa nie tylko dlatego, że powstała na bazie kompozycji nieżyjącego już Romualda Lipko.

„O tobie myślę…” to wokalnie duet. To pierwszy taki zamierzony przypadek w historii Budki Suflera. Śpiewają Irena Michalska i Jacek Kawalec. Obraz do niego stworzyła Iryna Frolowa, obywatelka Ukrainy. Na planie filmowym statystują kobiety i dzieci, którzy zdążyli uciec przed złem i schronić się w naszym kraju” – czytamy w facebookowym wpisie Budki Suflera.

I właśnie z myślą o uchodźcach i mieszkańcach oblężonej Ukrainy powstał ten projekt.

„Wojna to niewyobrażalnie okrutna rzecz. Odmienia wszystko i wszystkich. Bezsilna jest tylko wobec miłości” – piszą muzycy.

Artyści w mediach społecznościowych zdradzili również, że pierwszy wspólny utwór to dopiero początek drogi do płyty, którą planują wydać już jesienią. Swoje miejsce na niej znajdzie kolejnych kilkanaście piosenek, do których teksty piszą Bogdan Olewicz, Jacek Cygan i Zbigniew Hołdys.

Posłuchajcie pierwszego utworu grupy w nowym składzie:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: -13°C Miasto: Szczecin

Ciśnienie: 1016 hPa
Wiatr: 3 km/h

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AlaTreść komentarza: Wstyd żadnego fajnego koncertu miasto nie przygotowałoData dodania komentarza: 20.01.2026, 18:07Źródło komentarza: Harmonogram imprez WOŚP 2026 w ŚwinoujściuAutor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: Drogi Prezesie Spółdzielni, robi to co miasto powinno robić. Zarabianie kasy ? Skoro tak to Ciebie w oczy kole to zakasaj rękawy, napisz wnioski i zrealizuj je, pierwszy będę Ci bił brawo jak zrobisz wszystko zgdonie z wytycznymi z urzędu. Wiadomo, najłatwiej krytykować kogoś kto coś robi a samemu siedzieć i komentowaćData dodania komentarza: 29.12.2025, 21:49Źródło komentarza: Nowy magazyn żywności Fundacji Speak Up oficjalnie otwartyAutor komentarza: Prezes SpółdzielniTreść komentarza: a co takiego dobrego robi ta niby funadacja dla miasta?> Zarabianie kasy nie ma nic wspólnego z robieniem czegokolwiek dobrego dla miastaData dodania komentarza: 25.12.2025, 08:53Źródło komentarza: Nowy magazyn żywności Fundacji Speak Up oficjalnie otwartyAutor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: Brawo Fundacja, robicie wiele dobrego dla tego miasta. Nie dajcie sięData dodania komentarza: 11.12.2025, 19:05Źródło komentarza: Nowy magazyn żywności Fundacji Speak Up oficjalnie otwartyAutor komentarza: IrenaTreść komentarza: To ma sens,popieram. ale jezeli chodzi o groszowki to 1,2,5 groszy powinno ulec likwidacji natychmiast a te kretynskie ceny z koncowka,0,99 groszy wreszcie zniklyby ze sklepow, zaokraglajac do 1 zl.Data dodania komentarza: 9.12.2025, 16:47Źródło komentarza: Złotówka z nowym oznaczeniem? Znany ekonomista jest na takAutor komentarza: bolekTreść komentarza: A w szkole nie nauczyli, że nieznajomość prawa szkodzi? I że trzeba prawa przestrzegać i je stosować, widocznie też nie. Stąd chyba te obawy?Data dodania komentarza: 26.11.2025, 11:10Źródło komentarza: Rozmowy na czasie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama