Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 18 marca 2026 04:46
Reklama

Na posiedzeniu klubu PiS prezes był wściekły. Będą wcześniejsze wybory?

PiS ogłasza mobilizację przed głosowaniem nad kandydaturą prezesa NBP. Jeżeli nie uda się tego osiągnąć i poprawić relacji ze Zbigniewem Ziobrą, to niewykluczone, że wybory parlamentarne odbędą się jeszcze w tym roku.
Na posiedzeniu klubu PiS prezes był wściekły. Będą wcześniejsze wybory?

Autor: iStock

Tykle wiadomo z przecieków po środowym spotkaniu wyjazdowym klubu parlamentarnego PiS. Obecność na nim była obowiązkowa. 

Na wieczornym posiedzeniu wyjazdowym klubu niespodziewanie pojawił się również prezes NBP Adam Glapiński. Dziś (czwartek 15 maja) w Sejmie ma się odbyć głosowanie nad powołaniem go na kolejną 5-letnią kadencję. To jeden z powodów, dla których Jarosław Kaczyński wzywał posłów do mobilizacji. Nie dopuszcza myśli, że któryś z nich mógłby zagłosować przeciwko kandydaturze Glapińskiego.

Innym zapalnym punktem są stosunki z Solidarną Polską, której upór w sprawie Izby Dyscyplinarnej coraz więcej kosztuje Polskę.

- Z całą pewnością klub PiS nie poprze wotum nieufności wobec Zbigniewa Ziobry - powiedział Interii poseł Marek Suski.

Odwołania ministra sprawiedliwości - przypomnijmy - chce sejmowa opozycja, ale jak pokazuje arytmetyka sejmowa - nie ma na to szans.

Do tej gry wszedł też prezydent Andrzej Duda. W Sejmie trwają prace nad dwoma projektami dotyczącymi zmian w przepisach o Sądzie Najwyższym. Pierwszy jest autorstwa prezydenta, drugi posłów PiS. Solidarna Polska chciałaby wprowadzić do prezydenckiego projektu znaczące poprawki.

To właśnie stosunki z Ziobrą mają zdecydować o wcześniejszych wyborach. Według jednych przecieków - o wyborach w tym roku „nie było praktycznie mowy”. Według innych relacji - możliwy jest scenariusz, że Polakom przyjdzie głosować już w te wakacje. Według ordynacji wybory powinno się odbyć w 2023 roku.

„Prezes PiS jest naprawdę wściekły. Po dwóch kadencjach, podobnie jak wcześniej Platforma, dorobiliśmy się własnych oligarchów, którzy faktycznie uwierzyli w siebie” - opisuje atmosferę na spotkaniu klubu PiS Interia.

Inny polityk w rozmowie z Wirtualną Polską wyjaśnia: - Prezesa irytuje sytuacja, w której poparcie dla naszych projektów jest naciągane, przeciągane, przepychane. Formalnie klub nie ma większości, ale gdyby wszyscy zawsze stawiali się na głosowaniach, prace toczyłyby się znacznie sprawniej, a ustawy były szybciej uchwalane.

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

bezchmurnie

Temperatura: 1°C Miasto: Szczecin

Ciśnienie: 1030 hPa
Wiatr: 8 km/h

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: IrenaTreść komentarza: Zawsze jestem pod wrazeniem,wiedzy i ewentualnych koncepcji Pana Prezesa Piwowarczyka,szkoda,ze nie sa realizowane,dlaczego?Data dodania komentarza: 17.03.2026, 13:06Źródło komentarza: Temat Tygodnia -Piotr PiwowarczykAutor komentarza: małaTreść komentarza: mała powierzchnia pod apartamnety? http://scie24.pl/miasto/4007,basen-polnocny-w-nowej-odslonie.htm#prettyPhoto - tu można zobaczyć jaka mała :-) .. dobrze, że drogi nie można zabudować bo by ją też Basia zabudowała.Data dodania komentarza: 7.03.2026, 17:33Źródło komentarza: Temat Tygodnia -Piotr PiwowarczykAutor komentarza: MkTreść komentarza: Grube kłamstwa są powiedziane na początku wywiadu. Piwiwarczyk i redaktor mówią ze teren mial być przeznaczony na deweloperke. To kłamstwo. stniejacym planie na funkcje mieszkaniowe miała być przeznaczona mała część terenu. Poza tym wywiad typu "lanie wody".Data dodania komentarza: 7.03.2026, 07:49Źródło komentarza: Temat Tygodnia -Piotr PiwowarczykAutor komentarza: HkTreść komentarza: Pan całe życie naiwny. W mieście gdzie przez lata rządzili intelektualni starcy o żadnej rewolucji czy nawet ewolucji nie ma mowy. Niech Pan po tych wielu latach w końcu otworzył oczy, bo czas ucieka i szkoda pana życia. Pozdrawiam.Data dodania komentarza: 5.03.2026, 05:37Źródło komentarza: Temat Tygodnia -Piotr PiwowarczykAutor komentarza: JaśTreść komentarza: To kawał? Dajemy 150 000 zł z naszych podatków Policom, a nie potrafimy zorganizować tramwaju do naszej latarni morskiej i fortu? Władza nasza wielka intelektualnie.Data dodania komentarza: 17.02.2026, 21:05Źródło komentarza: Rozmowy na czasie - 16.02.2026Autor komentarza: ZdebTreść komentarza: Cenzura tutaj widać.Data dodania komentarza: 14.02.2026, 22:51Źródło komentarza: Rozmowy na czasie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama