Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 16 czerwca 2025 13:19
Reklama

500 plus i Rodzinny Kapitał Opiekuńczy. Znamy nowe terminy wypłat

Od początku czerwca obsługą świadczenia 500 plus będzie się zajmował tylko ZUS. Dla osób pobierających to świadczenie oznacza to nowe terminy wypłat.
500 plus i Rodzinny Kapitał Opiekuńczy. Znamy nowe terminy wypłat

Autor: iStock

Ta zmiana była wprowadzana stopniowo już od początku tego roku. Pierwotnie wypłatą świadczenia zajmowały się gminy, jednak od 1 czerwca odpowiedzialność za to przejmie Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Tego dnia rozpocznie się również nowy okres rozliczeniowy, który potrwa do 31 maja 2023 roku. Wnioski złożone do końca maja zachowają ciągłość, natomiast świadczenie na podstawie dokumentów przesłanych po tym terminie będzie wypłacane od miesiąca, w którym wniosek zostanie złożony.

Uwaga – można zrobić to jedynie w formie elektronicznej:

- przez Platformę Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych,

- przez rządowy system Emp@tia,

- przez bankowość elektroniczną (Alior Bank S.A, Bank PKO BP, Bank Pocztowy S.A, BNP Paribas S.A, BPS S.A, Credit Agricole Bank Polska S.A., Getin Noble Bank S.A., ING Bank Śląski S.A, mBank S.A., Millennium S.A, Nest Bank S.A, PEKAO S.A., Santander, SGB-Bank S.A., SKOK Centrum, SKOK Chmielewskiego, SKOK Energia, Krakowska SKOK, SKOK Kwiatkowskiego, SKOK im. Powstańców Śląskich, SKOK Progres, Regionalna SKOK im. Św. Brata Alberta, SKOK Stefczyka, SKOK Szopienice, SKOK Unii Lubelskiej, SKOK Wisła, SKOK Ziemi Rybnickiej, SKOK Śląsk, SKOK Świdnik).

Pieniądze – to ważne! – będą wypłacane tylko w formie bezgotówkowej na wskazany rachunek bankowy. Świadczenie – przypomnijmy – przysługuje na każde dziecko do ukończenia 18 roku życia, bez względu na wysokość dochodów.

Kiedy spodziewać się przelewu?

Świadczenie 500 plus wypłacane będzie w sześciu terminach: 4, 7, 9, 14, 18 oraz 20 dnia każdego miesiąca, bez względu na miejsce zamieszkania. Proces ten będzie zautomatyzowany – wyjaśnia nam Krzysztof Cieszyński, przedstawiciel Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. – W tych samych terminach będą również wypłacane pieniądze z Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego – dodaje.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie duże

Temperatura: 19°C Miasto: Szczecin

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 29 km/h

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: RodzicTreść komentarza: Super zawody, organizacja. WinKids gratulacje 👏Data dodania komentarza: 4.06.2025, 10:26Źródło komentarza: Zawody Pływackie z okazji Dnia DzieckaAutor komentarza: GrzegorzTreść komentarza: Jak sie nazywa pani z numerem 27?Data dodania komentarza: 2.06.2025, 09:34Źródło komentarza: Najpiękniejsze Polki 2023 roku wybrane!Autor komentarza: Szalkiewicz.ZiW.Treść komentarza: Popieram wasz program i głosuje na Trzaskowskiego wraz żonaData dodania komentarza: 27.05.2025, 15:43Źródło komentarza: Nowe biuro Platformy Obywatelskiej w StargardzieAutor komentarza: Zbigniew GawleTreść komentarza: Napisałem komentarz wiarygodna i rzetelna ZTVData dodania komentarza: 18.05.2025, 18:35Źródło komentarza: Powracając do tematu WPN…Autor komentarza: Zbigniew GawleTreść komentarza: Długo zastanawiałem się ją i czy wogóle skomentować ten tendencyjny i zmanipulowany wywiad bo; Pan redaktor posiłkując się w wywiadzie zamieszczonymi postami, które są udokumentowane licznymi fotografiami przestępczej działalności kadry parku, wraz z dokładną ich lokalizacją. Jadąc na wywiad z latwoscią, posty te zweryfikować bo opisane i sfotografowane miejsca mijał o kilka kilkadziesiąt metrów. W wywiadzie nie posłużył się nimi, wręcz wsparł Dyrektor WPN w jej łgarstwie i kłamstwach. Rodzi to podejrzenie czy było to bezinteresowne, wszak WPN ma za tego rodzaju przysługi wiele atrakcyjnego do zaoferowania. Skutek negatywny tego jest taki, że zamiast powstrzymać demolowanie lasów parkowych, proceder ten jeszcze się wzmógł wbrew ustawą sejmowym dotyczącym tej sprawy. Proponuję Panu redaktorowi 3 czesć cyklu z WPN i jego Dyrektor, uprzednio zapoznając się z kolejnymi postami pod tym samym adresem. Gdyby był problem z interpretacją zdjeć i zrozumieniem tekstu,oferuję się za przewodnika wraz z ustawodawstwem dotyczącym Ochrony Środowiska i Obszarów Chronionych.Data dodania komentarza: 18.05.2025, 16:53Źródło komentarza: Powracając do tematu WPN…Autor komentarza: AnMarTreść komentarza: Bardzo dziękujemy za dobre słowo.Duet AnMar.To pomaga w działaniu.Data dodania komentarza: 17.05.2025, 13:16Źródło komentarza: Finał Dnia Dobrych Uczynków w Świnoujściu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama