Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 17 czerwca 2026 22:52
Reklama
Reklama

Belgia-Polska. 6:1. Egzekucja w drugiej połowie

„Rozbici”, „pokonani”, „rozgromieni”. Takie słowa padają po meczu Belgia-Polska. I niestety oddają grę naszych piłkarzy.
Belgia-Polska. 6:1. Egzekucja w drugiej połowie

Autor: Screen Polsat Sport

To był 2010 rok. Polska przegrała wtedy z Hiszpanią w meczu towarzyskim 6:0. Kibice mieli nadzieję, że już nigdy podobny wynik nam się nie przydarzy. Niestety w środę 8 czerwca sytuacja się powtórzyła. Polska przegrała z Belgią, która strzeliła nam 6 goli. My odpowiedzieliśmy tylko jedną bramką.

To pierwsza porażka Czesława Michniewicza na ławce trenerskiej i niestety od razu tak wysoka. Choć wydawało się, że mecz nie zakończy się dla nas źle. Zaczął Robert Lewandowski. To jego gol dał nam prowadzenie. Potem jednak było tylko gorzej. Belgowie punktowali nas, jak chcieli. Trener przeciwników dobrze odrobił pracę domową i tak ustawił obronę, żeby Lewandowski nie miał szans na pokazanie swoich umiejętności.

– To jest mecz, który na pewno będzie długo w nas siedział – powiedział po spotkaniu Michniewicz. A po ostatnim gwizdku tylko garstka zawodników została na murawie, żeby podziękować polskim kibicom za doping. Reszta szybko zeszła do szatni.

Komentatorzy są bezlitośni. Mówią i piszą nie tylko o przegranej, ale używają mocniejszych słów. Polska została rozbita, rozgromiona. Ale też można wyczuć, że Michniewicz nie stracił sympatii wielu dziennikarzy. Nie jest wprost obwiniany z wynik, a raczej przeważają głosy, że spotkanie z Belgią było wskazówką, co należy w reprezentacji poprawić.

To wie już Robert Lewandowski. – To było spotkanie, które dało nam dużo lekcji, jak grać z takimi rywalami. Nie tylko w defensywie, ale też wtedy, gdy mamy piłkę – skomentował. I przyznał, że naszym piłkarzom sił starczyło tylko na 60 minut. I to doskonale było widać, bo piłkarską egzekucję Belgowie przeprowadzili na nas w drugiej połowie.

Belgia-Polska. Bramki

Lewandowski - 28, Witsel - 42, De Bruyne - 59,Trossard - 73, Trossard - 80, Dendoncker -83, Openda 90+3.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Temperatura: 16°C Miasto: Szczecin

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 3 km/h

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Kierowca Treść komentarza: Jak można tak traktować ludzi żeby na parking nie Można było wjechać bo Agatowska sobie bramownice wymyśliła - w końcu jakoś sukces :))))) Data dodania komentarza: 1.06.2026, 15:21 Źródło komentarza: Rozmowy na czasie – Jarosław Włodarczyk oraz Karolina Romańska Autor komentarza: Tadeusz Treść komentarza: Postawić bramownice najlepiej przed wjazdem do tunelu i na granicach .... problem z głowy a i przed promami - Tego by Bareja nie wymyślił. Data dodania komentarza: 25.05.2026, 22:31 Źródło komentarza: Rozmowy na czasie – Jarosław Włodarczyk oraz Karolina Romańska T Autor komentarza: wydawca ZTV Treść komentarza: Mistrzostwa były transmitowane na żywo - zapraszam na nasz profil społecznościowy Facebook i YouTube. Data dodania komentarza: 29.04.2026, 22:18 Źródło komentarza: Uroczyste otwarcie Pucharu Polski w Karate Kyokushin – Świnoujście 2025 Autor komentarza: Poszukiwacz Treść komentarza: Jest gdzieś wideo z mistrzostw? Data dodania komentarza: 28.04.2026, 20:12 Źródło komentarza: Uroczyste otwarcie Pucharu Polski w Karate Kyokushin – Świnoujście 2025 Autor komentarza: nauczycielka Treść komentarza: Pamiętam Panią Dorotę jeszcze ze szkoły średniej. To niesamowicie inteligentna osoba, posiadająca bardzo szeroki zakres wiedzy z wielu dziedzin. Najlepsza radna jaka kiedykolwiek zasiadała w RM Świnoujścia. Data dodania komentarza: 16.04.2026, 16:00 Źródło komentarza: Rozmowy na czasie: Dorota Konkolewska i Roman Momot T Autor komentarza: Leo Treść komentarza: Wydaje mi się , że powinna być dwukadencyjność również dla radnych. Panowie widać, że są chyba już zmęczeni a już na pewno nieprzygotowani i ślizgają się po tematach. Takie gadanie dla gadania. Może redakcja wyśle im wcześniej pytania, aby się przygotowali... Data dodania komentarza: 2.04.2026, 19:17 Źródło komentarza: Rozmowy na czasie - Sławomir Nowicki i Leszek Waga
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama