Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 16 czerwca 2025 06:06
Reklama

Kupujesz OC lub AC? Z tymi ubezpieczycielami możesz mieć problem

Dzięki danym udostępnionym przez Komisję Nadzoru Finansowego wiemy, na które towarzystwa ubezpieczeniowe najczęściej skarżyli się klienci.
Kupujesz OC lub AC? Z tymi ubezpieczycielami możesz mieć problem

Autor: iStock

O stworzenie raportu wykorzystującego dane z 2021 roku pokusili się analitycy firmy Ubea. Zestawienia zawiera liczbę skarg, które konsumenci składali na poszczególne towarzystwa ubezpieczeniowe. Żeby ten wskaźnik był bardziej miarodajny, podana została również liczba skarg przypadających na 1 proc. udziału rynkowego. Wynika to z faktu, że małe firmy nie są w stanie konkurować z tymi, którzy mają największe udziały w rynku.

Na które towarzystwa wpływało najwięcej skarg?

Oto lista dziesięciu ubezpieczycieli, z którymi klienci mieli problem najczęściej (przypadających na 1 proc. udziału rynkowego):

1. TU InterRisk S.A. VIG – 53 skargi na 1 proc. udziału rynkowego (113 skarg w 2021 roku)
2. Link 4 TU S.A. – 49 skarg na 1 proc. udziału rynkowego (200 skarg w 2021 roku)
3. WIENER TU S.A. VIG – 47 skarg na 1 proc. udziału rynkowego (102 skargi w 2021 roku)

4. TUW TUW – 46 skarg na 1 proc. udziału rynkowego (70 skarg w 2021 roku)
5. UNIQA TU S.A. + AXA – 45 skarg na 1 proc. udziału rynkowego (300 skarg w 2021 roku)
6. AVIVA TU Ogólnych S.A. – 44 skargi na 1 proc. udziału rynkowego (32 skargi w 2021 roku)
7. TUZ TUW – 43 skargi na 1 proc. udziału rynkowego (48 skarg w 2021 roku)
8. TU Compensa S.A. VIG – 40 skarg na 1 proc. udziału rynkowego (210 skarg w 2021 roku)
9. PZU S.A. – 30 skarg na 1 proc. udziału rynkowego (883 skargi w 2021 roku)
10. Generali TU S.A. + Concordia – 27 skarg na 1 proc. udziału rynkowego (135 skarg w 2021 roku).

Jak złożyć skargę do Rzecznika Finansowego?

Jest to możliwe w przypadku, kiedy wcześniej została złożona standardowa reklamacja, ale doszło do decyzji odmownej, ubezpieczyciel nie wystosował odpowiedzi w terminie, nie dopełnił obowiązków. Z rządowej strony należy wybrać i pobrać odpowiedni wniosek [DOSTĘPNE TUTAJ] oraz załączyć wszystkie wymienione w nim dokumenty. Podpisany ręcznie lub elektronicznie dokument należy przesłać mailowo na adres [email protected] lub tradycyjną pocztą na adres:

Biuro Rzecznika Finansowego
ul. Nowogrodzka 47a,
00-695 Warszawa.

Więcej informacji dostępnych jest na [TEJ STRONIE INTERNETOWEJ].


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie duże

Temperatura: 16°C Miasto: Szczecin

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 14 km/h

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: RodzicTreść komentarza: Super zawody, organizacja. WinKids gratulacje 👏Data dodania komentarza: 4.06.2025, 10:26Źródło komentarza: Zawody Pływackie z okazji Dnia DzieckaAutor komentarza: GrzegorzTreść komentarza: Jak sie nazywa pani z numerem 27?Data dodania komentarza: 2.06.2025, 09:34Źródło komentarza: Najpiękniejsze Polki 2023 roku wybrane!Autor komentarza: Szalkiewicz.ZiW.Treść komentarza: Popieram wasz program i głosuje na Trzaskowskiego wraz żonaData dodania komentarza: 27.05.2025, 15:43Źródło komentarza: Nowe biuro Platformy Obywatelskiej w StargardzieAutor komentarza: Zbigniew GawleTreść komentarza: Napisałem komentarz wiarygodna i rzetelna ZTVData dodania komentarza: 18.05.2025, 18:35Źródło komentarza: Powracając do tematu WPN…Autor komentarza: Zbigniew GawleTreść komentarza: Długo zastanawiałem się ją i czy wogóle skomentować ten tendencyjny i zmanipulowany wywiad bo; Pan redaktor posiłkując się w wywiadzie zamieszczonymi postami, które są udokumentowane licznymi fotografiami przestępczej działalności kadry parku, wraz z dokładną ich lokalizacją. Jadąc na wywiad z latwoscią, posty te zweryfikować bo opisane i sfotografowane miejsca mijał o kilka kilkadziesiąt metrów. W wywiadzie nie posłużył się nimi, wręcz wsparł Dyrektor WPN w jej łgarstwie i kłamstwach. Rodzi to podejrzenie czy było to bezinteresowne, wszak WPN ma za tego rodzaju przysługi wiele atrakcyjnego do zaoferowania. Skutek negatywny tego jest taki, że zamiast powstrzymać demolowanie lasów parkowych, proceder ten jeszcze się wzmógł wbrew ustawą sejmowym dotyczącym tej sprawy. Proponuję Panu redaktorowi 3 czesć cyklu z WPN i jego Dyrektor, uprzednio zapoznając się z kolejnymi postami pod tym samym adresem. Gdyby był problem z interpretacją zdjeć i zrozumieniem tekstu,oferuję się za przewodnika wraz z ustawodawstwem dotyczącym Ochrony Środowiska i Obszarów Chronionych.Data dodania komentarza: 18.05.2025, 16:53Źródło komentarza: Powracając do tematu WPN…Autor komentarza: AnMarTreść komentarza: Bardzo dziękujemy za dobre słowo.Duet AnMar.To pomaga w działaniu.Data dodania komentarza: 17.05.2025, 13:16Źródło komentarza: Finał Dnia Dobrych Uczynków w Świnoujściu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama