Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 grudnia 2025 13:49
Reklama
Reklama

Lecieli z sercem do przeszczepu. Z helikoptera wypatrzyli plantację konopi [ZDJĘCIA]

Policyjny lot z nowym sercem dla pacjenta nieoczekiwanie zakończył się również likwidacją plantacji konopi. Wypatrzyli ją czujni lotnicy.
Lecieli z sercem do przeszczepu. Z helikoptera wypatrzyli plantację konopi  [ZDJĘCIA]

Autor: Policja

Policyjni lotnicy z Wydziału Operacji Lotniczych Komendy Głównej Policji w Warszawie wykonywali ważne zadanie. Śmigłowcem Bell-407GXi z Podlasia do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku przewozili serce do transplantacji dla 58-letniego pacjenta z przewlekłą niewydolnością serca.

Na trasie lotu znalazł się m.in. Elbląg. I to właśnie na jego obrzeżach czujne oczy funkcjonariuszy wypatrzyły nielegalną plantację konopi indyjskich. W drodze powrotnej policjanci postanowili przyjrzeć się bliżej intrygującemu odkryciu, o czym poinformowali swoich kolegów z elbląskiej komendy.

Mundurowi z wydziału kryminalnego udali się w miejsce wskazane przez lotników. Na polanie pomiędzy lasami rzeczywiście trafili na uprawę zakazanej rośliny. 130 nasadzeń konopi indyjskich zostało zlikwidowanych. Teraz śledztwo wyjaśni, kim byli kreatywni hodowcy.

Mundurowi przypominają, że za uprawianie maku (z wyjątkiem maku niskomorfinowego), konopi (z wyjątkiem konopi włóknistych) lub krzewów koki grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.


Źródło: Policja

Źródło: Policja

Źródło: Policja

Źródło: Policja

Źródło: Policja

Źródło: Policja

Źródło: Policja

Źródło: Policja

Źródło: Policja

Źródło: Policja


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie małe

Temperatura: 7°C Miasto: Szczecin

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 13 km/h

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: Brawo Fundacja, robicie wiele dobrego dla tego miasta. Nie dajcie sięData dodania komentarza: 11.12.2025, 19:05Źródło komentarza: Nowy magazyn żywności Fundacji Speak Up oficjalnie otwartyAutor komentarza: IrenaTreść komentarza: To ma sens,popieram. ale jezeli chodzi o groszowki to 1,2,5 groszy powinno ulec likwidacji natychmiast a te kretynskie ceny z koncowka,0,99 groszy wreszcie zniklyby ze sklepow, zaokraglajac do 1 zl.Data dodania komentarza: 9.12.2025, 16:47Źródło komentarza: Złotówka z nowym oznaczeniem? Znany ekonomista jest na takAutor komentarza: bolekTreść komentarza: A w szkole nie nauczyli, że nieznajomość prawa szkodzi? I że trzeba prawa przestrzegać i je stosować, widocznie też nie. Stąd chyba te obawy?Data dodania komentarza: 26.11.2025, 11:10Źródło komentarza: Rozmowy na czasieAutor komentarza: JanTreść komentarza: Na razie to Pan radny pomimo 20 lat w radzie wykazał się całkowitą niewiedzą i niekompetencją.Data dodania komentarza: 25.11.2025, 17:18Źródło komentarza: Rozmowy na czasieAutor komentarza: EmerytTreść komentarza: Zakup nowych karetek, zakup nowego RTG, nowych aparatów do USG, do gastroskopii i kolonoskopii, remont oddziałów, zainstalowanie większego zbiornika na tlen medyczny, przejęcie stacji dializ i wiele innych a stała poniżej 4 mln. Nowa władza inwestycje zero, likwidacja łóżek, strata powyżej 8 mln. Widać gołym okiem kto jak sobie radził w szpitalu, ale prawda w oczy kole.Data dodania komentarza: 25.11.2025, 17:15Źródło komentarza: Rozmowy na czasieAutor komentarza: lolekTreść komentarza: Trzeba uważać na Panią radną, zaraz mogą pojawić się pozwy!Data dodania komentarza: 25.11.2025, 16:12Źródło komentarza: Rozmowy na czasie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama