Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 3 lutego 2026 03:03
Reklama

Warto wiedzieć, by być bezpiecznym

Dla strażaków tzw. sezon grzewczy to okres zwiększonego zagrożenia pożarowego wynikającego z ogrzewania lub dogrzewania budynków mieszkalnych, w których źródłem ciepła są piece opalane węglem, lub kominki w których spalane jest drewno.
Warto wiedzieć, by być bezpiecznym

Autor: Telewizja Świnoujście Tomasz Sawicki

Obok zagrożenia pożarowego w tych pomieszczeniach często dochodzi do zaczadzenia tlenkiem węgla. Głównym źródłem zatruć w budynkach mieszkalnych jest niesprawność przewodów kominowych: wentylacyjnych, spalinowych i dymowych. Wadliwe działanie wspomnianych przewodów może wynikać z: ich nieszczelności, braku konserwacji, w tym czyszczenia i niedostosowania istniejącego systemu wentylacji do standardów szczelności stosowanych okien i drzwi, w związku z wymianą starych okien i drzwi na nowe. W rozmowie m.in. na te sprawy zwraca uwagę kapitan Marcin Kubas oficer prasowy komendy miejskiej PSP w Świnoujściu. W trosce o własne bezpieczeństwo, warto rozważyć zamontowanie w domu czujek dymu i gazu. Koszt zamontowania takich czujek jest niewspółmiernie niski do korzyści, jakie daje zastosowanie tego typu urządzeń. Czujniki o odpowiednich parametrach, w cenie już od 80 złotych, poleca Dariusz Golec ze sklepu PSB Mrówka.

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

S. 19.11.2016 08:33
Każdy doskonale wie, że studnię dopiero się kopie, gdy pożar dogasa, tak samo jest z montażem detektorów......

R. Kalinowski 18.11.2016 21:14
Mam taki czujnik czadu, jest wręcz niezastąpiony gdy ma się piece, już kilka razy przypomniał, że coś jest nie haalo

mieszkaniec 18.11.2016 20:18
Wiem, że na rynku są czujniki zasilane bateriami, dlaczego tego typu urządzeń nie posiada Mrówka. Nie zawsze jest możliwość podłączenia czujki do sieci 230 V w pomieszczeniu gdzie powinno być zamontowane. Czy czujnik będzie spełniał swoje zadanie, gdy wyłączą prąd?

zachmurzenie duże

Temperatura: -9°C Miasto: Szczecin

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 23 km/h

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: ICOTreść komentarza: Niewiarygodne , przerażające . Po prostu przepaść . Na myśl przychodzi mi wypowiedź Pana Holoubka na temat czego się boi.Data dodania komentarza: 2.02.2026, 12:47Źródło komentarza: Rozmowy na czasieAutor komentarza: AlaTreść komentarza: Wstyd żadnego fajnego koncertu miasto nie przygotowałoData dodania komentarza: 20.01.2026, 18:07Źródło komentarza: Harmonogram imprez WOŚP 2026 w ŚwinoujściuAutor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: Drogi Prezesie Spółdzielni, robi to co miasto powinno robić. Zarabianie kasy ? Skoro tak to Ciebie w oczy kole to zakasaj rękawy, napisz wnioski i zrealizuj je, pierwszy będę Ci bił brawo jak zrobisz wszystko zgdonie z wytycznymi z urzędu. Wiadomo, najłatwiej krytykować kogoś kto coś robi a samemu siedzieć i komentowaćData dodania komentarza: 29.12.2025, 21:49Źródło komentarza: Nowy magazyn żywności Fundacji Speak Up oficjalnie otwartyAutor komentarza: Prezes SpółdzielniTreść komentarza: a co takiego dobrego robi ta niby funadacja dla miasta?> Zarabianie kasy nie ma nic wspólnego z robieniem czegokolwiek dobrego dla miastaData dodania komentarza: 25.12.2025, 08:53Źródło komentarza: Nowy magazyn żywności Fundacji Speak Up oficjalnie otwartyAutor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: Brawo Fundacja, robicie wiele dobrego dla tego miasta. Nie dajcie sięData dodania komentarza: 11.12.2025, 19:05Źródło komentarza: Nowy magazyn żywności Fundacji Speak Up oficjalnie otwartyAutor komentarza: IrenaTreść komentarza: To ma sens,popieram. ale jezeli chodzi o groszowki to 1,2,5 groszy powinno ulec likwidacji natychmiast a te kretynskie ceny z koncowka,0,99 groszy wreszcie zniklyby ze sklepow, zaokraglajac do 1 zl.Data dodania komentarza: 9.12.2025, 16:47Źródło komentarza: Złotówka z nowym oznaczeniem? Znany ekonomista jest na tak
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama