Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 19 marca 2026 10:56
Reklama

Temat Tygodnia środa, 5 października br.

Gościem w programie była Gabriela Poniedziałek - Petruk dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Świnoujściu.
Temat Tygodnia środa, 5 października br.

Autor: ZTV Świnoujście

Od wielu lat, na dwa miesiące przed końcem roku kalendarzowego spotykaliśmy się by rozmawiać i przypomnieć o podstawowych działaniach Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w czasie zimowych miesięcy. Dziś ubogich i potrzebujących wsparcia mieszkańców wcale nie ubywa. Druga połowa roku 2022, to horrendalne rachunki za gaz, energię elektryczną i czynsze . Do tego podnoszone co tydzień ceny na podstawowe produkty żywnościowe i inflacja która dopełnia czarę goryczy - to wszystko ciągle przed mieszkańcami. Zaczyna się ogólnokrajowa bieda i szukanie możliwości i sposobów na przeżycie. Zapytaliśmy więc naszego gościa gdzie w tym wszystkim jest MOPR? Kilka dni temu zakończyło się przyjmowanie wniosków na wypłatę z bonu wyspiarza seniora, dziś wiemy ilu seniorów wyspiarzy skorzystało z tego wsparcia? MOPR nie ustaje również w pomocy uchodźcom z Ukrainy, którzy zamieszkali i pracują w Świnoujściu. Zapytaliśmy na czym polega ta pomoc?

Kliknij aby odtworzyć

Na prośbę dyrektor MOPR publikujemy informacje i ważne komunikaty.

- Mieszkańcy Świnoujścia zainteresowani zakupem węgla opałowego, proszeni są o zgłaszanie zapotrzebowania w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie, pod numerem telefonu (91) 32 25 491. w terminie do poniedziałku, 10 października 2022 roku należy zgłosić zapotrzebowanie na cały sezon grzewczy. Szacowana cena opału około 2.600-2.800 zł brutto za tonę. W ofercie znajdzie się: miał węglowy, groszek oraz orzech.

-Dział świadczeń rodzinnych MOPR informuje, że obsługa spraw dotyczących: świadczeń rodzinnych (w tym Bon Wyspiarza Seniora), świadczeń z funduszu alimentacyjnego, dodatku osłonowego, dodatku węglowego oraz zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy, odbywa się tylko po pisemnym wezwaniu lub telefonicznym umówieniu w pokojach; 216, 218, 222B. Telefony: (91) 32 25 480, 32 25 465, 32 25 466 w godzinach; 08.00 – 15.00. W pozostałych sprawach należy kontaktować się z pracownikiem MOPR w pokoju nr 215, telefon (91) 32 25 467.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

pochmurnie

Temperatura: 11°C Miasto: Szczecin

Ciśnienie: 1028 hPa
Wiatr: 2 km/h

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: IrenaTreść komentarza: Zawsze jestem pod wrazeniem,wiedzy i ewentualnych koncepcji Pana Prezesa Piwowarczyka,szkoda,ze nie sa realizowane,dlaczego?Data dodania komentarza: 17.03.2026, 13:06Źródło komentarza: Temat Tygodnia -Piotr PiwowarczykAutor komentarza: małaTreść komentarza: mała powierzchnia pod apartamnety? http://scie24.pl/miasto/4007,basen-polnocny-w-nowej-odslonie.htm#prettyPhoto - tu można zobaczyć jaka mała :-) .. dobrze, że drogi nie można zabudować bo by ją też Basia zabudowała.Data dodania komentarza: 7.03.2026, 17:33Źródło komentarza: Temat Tygodnia -Piotr PiwowarczykAutor komentarza: MkTreść komentarza: Grube kłamstwa są powiedziane na początku wywiadu. Piwiwarczyk i redaktor mówią ze teren mial być przeznaczony na deweloperke. To kłamstwo. stniejacym planie na funkcje mieszkaniowe miała być przeznaczona mała część terenu. Poza tym wywiad typu "lanie wody".Data dodania komentarza: 7.03.2026, 07:49Źródło komentarza: Temat Tygodnia -Piotr PiwowarczykAutor komentarza: HkTreść komentarza: Pan całe życie naiwny. W mieście gdzie przez lata rządzili intelektualni starcy o żadnej rewolucji czy nawet ewolucji nie ma mowy. Niech Pan po tych wielu latach w końcu otworzył oczy, bo czas ucieka i szkoda pana życia. Pozdrawiam.Data dodania komentarza: 5.03.2026, 05:37Źródło komentarza: Temat Tygodnia -Piotr PiwowarczykAutor komentarza: JaśTreść komentarza: To kawał? Dajemy 150 000 zł z naszych podatków Policom, a nie potrafimy zorganizować tramwaju do naszej latarni morskiej i fortu? Władza nasza wielka intelektualnie.Data dodania komentarza: 17.02.2026, 21:05Źródło komentarza: Rozmowy na czasie - 16.02.2026Autor komentarza: ZdebTreść komentarza: Cenzura tutaj widać.Data dodania komentarza: 14.02.2026, 22:51Źródło komentarza: Rozmowy na czasie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama